ריתוך מסור להקת DIY

לתפקוד תקין של רצועת המסור הוא מרותך. השיטה שבה תהליך זה מבוצע נבחרת בנפרד, בהתאם למוזרויות הפעולה של חומר זה. לגבי ציוד למסורי להקת ריתוך, שקול עוד.

תוכן העניינים:

מסור להקה: מכשיר ועקרון הפעולה

יש מספר רב של מסורים שונים, בעלי מאפייני שימוש אינדיבידואליים ועיצוב מוזר. חלקם משתמשים בדיסק ככלי חיתוך, בעוד אחרים משתמשים בקלטת.

התקנת רצועת המסור מתבצעת על הגלגלות של כיוון הנהיגה וההנעה. כדי להדק אותו, עליך לעשות מאמצים גדולים, רק שבמקרה זה קו החיתוך יהיה אחיד.

המאפיינים העיקריים של עיצוב זה הם בלוקים בודדים, אשר משלימים ונבנים באופן עצמאי. על מכשיר פשוט, החומר לחיתוך שאליו מוזנת באופן ידני, מותקנים מנגנונים נוספים, כגון מערכת אלקטרונית לניטור ביצועי המכשיר, שבזכותו הוא פועל ללא השתתפות חיצונית של אדם.

בין המרכיבים המבניים העיקריים של מסור הלהקה, אנו מציינים את נוכחותם של:

 • מסגרת עליה יש מדריכים איתם הקלטת נעה;
 • על מנת להדק את החגורה, משתמשים במנגנון בעל כונן קפיץ, מכני והידראולי;
 • מחזיק סרט לחיתוך;
 • מנגנון הרמה מסוג בורג, המותקן ליד החגורה;
 • שידור מסוג חגורה שעליו ממוקמים הטריסים;
 • מנוע חשמלי בהספק של כחמישה עשר קילוואט או מנוע בנזין בעל קיבולת זהה;
 • תמהונים, בעזרתם היומן קבוע על המסגרת;
 • מיכל מים וברז שמשרים את החלק במהלך תהליך הניסור;
 • מסילת רכבת שעליה נע מבנה.

כמו כן, כל מסור כולל תכונות עיצוב אישיות כגון מעקות בטיחות ומנגנוני דחיפה המשפרים את הבטיחות. על מנת להסדיר ולהתאים את העבודה על משטח העבודה, יש רצועות עליהן מורחים הסימונים.

עקרון הפעולה של המנגנון מבוסס על הנחת עץ בין שני מדריכים וקיבועו הנוקשה. כדי לקבוע את עובי הלוח, יש להרים אותו באמצעות מנגנון מיוחד..

ריתוך תוצרת בית של מסורי רצועה במו ידיך

על מנת לחבר את שני הקצוות של רצועת המסור, לרתך אותם יחד. תהליך זה מתבצע באמצעות ציוד מיוחד עבור מסורי להקת ריתוך. ריתוך התנגדות של מסור פס מורכב מכך שחשמל עובר דרך שני קצוות מחוברים של המסור, מה שמוביל להתחממות יתר שלהם ולהיתוך הקצוות שעל הלהב. לאספקת זרם משתמשים באלקטרודות המחוברות לסוגרים.

יש מספר עצום של מכונות ריתוך שאיתן מתבצע ריתוך התנגדות. כמה אפשרויות מתקדמות מסוגלות להפוך את מחזור הריתוך והחישול לאוטומטי. לכן, נכללות טעויות הקשורות בריתוך מוגזם או בתזמון שגוי שבמהלכו מועבר הדחף. במנגנונים פשוטים יותר, השליטה על הזנת החישול והריתוך מתבצעת על ידי המפעיל.

ריתוך עצמי של רצועת מסור אפשרי רק אם יש לך ניסיון עם ציוד מסוג זה. בין תכונות העיצוב העיקריות של מכונת ריתוך מסור הלהקה, אנו מציינים את נוכחותם של:

 • חלק גוף;
 • שנאי ריתוך;
 • מנגנוני הידוק עם אלקטרודות ומנופי הידוק;
 • כפתור התחל;
 • מלחציים: ניתנים וקבועים.

הפונקציה העיקרית של המהדק הנייד היא נסיעה חופשית, בעזרתה מתבצעת הטרדה. כאשר קצות המסור נעים זה לזה, נוצר חרוז. על מנת שקצות המסור יהיו נלחצים זה בזה, משתמשים בקפיץ מיוחד ליצירת לחץ.

ריתוך מסור להקה עשה זאת בעצמך מורכב מהשלבים הבאים:

 • חיתוך מסור;
 • ניקוי קטעי הקצה שלו;
 • התקנת הלהב במבנה מכונת הריתוך, קביעת אופן הפעולה: שבץ והתכווצות;
 • ריתוך של קנבס;
 • ביצוע חישול;
 • ניקוי תפרים.

השלב הראשון, חיתוך, כולל קביעת גודל המסור. השתמש במזמרת גיליוטינה או גלגל חיתוך כדי לחתוך את החלק הרצוי של הלהב. כשמשתמשים בלהב שהורכך בעבר, מנותקים כחמישה סנטימטרים מכל צד.

במצב זה, בעת ביצוע חיתוך, יש לקחת בחשבון מספר כללים:

 • המקום בו המחברים את הלהבים זה לזה צריך להיות ממוקם בין החלקים העליונים של השיניים;
 • בתהליך החיתוך יש להשאיר מעט קצבה כדי לפצות על הצטמקות המתכת, הקצבה האופטימלית היא מילימטר וחצי מכל צד;
 • נסה להפוך את קו החיתוך שטוח ככל האפשר, איכות הריתוך הנוספת תלויה בו.

רק במקרה זה, הבדים יהיו בעלי קו ישר בעיקול..

דרך פשוטה למדי לבצע חיתוך היא למקם את המסור במיקום מסוים, לקצץ ולנקות כל אחד מהקצוות בנפרד. במקרה זה, גם אם יש קו חיתוך שאינו בניצב, מקטעי הקצה שלו עדיין יצטרפו. במקרה זה, הבד לאחר הריתוך יהיה שונה בתפר אחיד..

פעולות נוספות קשורות לביצוע ניקוי הבד. יש לנקות את האזורים האלה מלכלוך, להסיר אותם עם אצטון או אלכוהול. השתמשו בחומר שוחק כדי לשייף את הקצוות. כתוצאה מכך, אתה צריך לקבל אזורים שטוחים וחלקים לחלוטין..

לאחר מכן התקנת הקנבס על פני המכשיר. יש להתקין את המסור המוכן בתוך מנגנון ההידוק. יחד עם זאת, חלק אחד שלו נשאר נייד, בעוד שהחלק לא. בחלק המרכזי קצוות המסורים מחוברים זה לזה. יישור קצוות חייב להיות מושלם.

בעזרת כפתורי הבקרה במכשיר, המאמץ, שבץ, הצטמקות, אופן הפעולה של המכשיר מוסדרים. פרמטרים אלה לכל מסור נבחרים בנפרד ותלויים בגודלו, עובי הפלדה, מאפייני ההפעלה וכו ‘. עם עלייה במקטע המסור, הזרם הנדרש לריתוך גדל..

על מנת לקבוע בצורה מדויקת יותר את הפרמטרים הללו, השתמש בהוראות ההתקן. הוא צריך להכיל טבלה לפיה יש לקבוע את אופן הפעולה של הציוד. בחלק מהמכשירים מספיק לבחור רק את מצב הריתוך מבלי לציין את הזרם והמתח לפעולה. על מנת לרתך את המסור, הצב את הידית במצב מסוים.

ריתוך פס מסור מתבצע על ידי לחיצה על כפתור או סיבוב מנוף. לאחר מכן, זרם מוחל על כל מהדק, וממנו מועבר למסור. לפיכך, המתכת באזור הצומת של שני החלקים נמס ומתחברת..

הקפיץ פועל על פני השטח של המהדק הנע, הנעקר לכיוון המהדק הקבוע, על הטיוטה. במקביל, נוצר חרוז ריתוך באזור הישבן, בעזרתו המסורים מחוברים.

בקביעת פרמטרי הריתוך, עליך לבחור את הזמן בו מופעלים הפולסים הנוכחיים. מכונות ריתוך עם אופן פעולה אוטומטי מכבות את הזרם לאחר מספר שניות מרגע החלתן. עם זאת, אם פרמטר זה מותאם ידנית במכונת הריתוך, עליך לעקוב אחריו..

בתהליך הריתוך מתעוררים קשיים מסוימים הקשורים לחומר שממנו עשוי המסור. בהתאם לפרמטר זה נקבע אופן הפעולה של מכונת הריתוך. במקרים מסוימים, קשה מאוד לקבוע פרמטר זה ללא ניסיון. אם בסופו של דבר הריתוך לא סיפק אותך, עליך להתנסות, לבחור את המצב הדרוש לקיצוץ מיותר של הבד. לאחר בחירת מצב ההפעלה האופטימלי, רשום את הפרמטרים שלו על מנת ליישם אותו בעתיד..

שימו לב כי האלקטרודות שבאות במגע עם המסור חייבות להיות נקיות. חומרים זרים או לכלוך על פני השטח שלהם משפיעים לרעה על איכות ריתוך המסור.

פעולות נוספות קשורות לביצוע חישול, המסייע למתכת, שהפכה שבירה וקשה למדי במהלך תהליך הריתוך, לרכוש חוזק, קשיחות וגמישות. לצורך חישול משתמשים באותם מהדקים כמו בתהליך הריתוך. עם זאת, מצב אספקה ​​נוכחי שונה משמש להפעלה..

הטמפרטורה האופטימלית לחישול היא כשש מאות מעלות. יחד עם זאת, יש לשמור על קירור המכשיר בקצב איטי; לשם כך יש ללחוץ על כפתור האספקה ​​הנוכחי, ללחוץ ולשחרר אותו בזמן מסוים. על מנת שהמתכת תתקרר בהדרגה, יש ללחוץ מעת לעת על כפתור האספקה ​​הנוכחי לצורך חישול.

אם אין פירומטר על מכונת הריתוך, הטמפרטורה נשלטת על ידי המאפיינים החיצוניים של משטח המתכת. במהלך תהליך הירי, הפלדה לובשת גוון אדום דובדבן. בשום מקרה אין לחמם את המתכת לכתום או אפילו אדום יותר רווי. תהליך הקירור ההדרגתי של המתכת לוקח לא יותר מחמש דקות. חלק מהבדים ידרשו שני מחזורי חישול. במקרים מסוימים ריתוך וחישול מבוצעים באותו תהליך. במצב זה, זמן קירור התפרים גדל על ידי אספקת מעת לעת למתכת..

לאחר הריתוך יש לנקות את הבדים מהחרוז שנוצר על התפר המרותך. כמעט כל כלי שוחקים יעשה את העבודה. התנאי העיקרי לניקוי איכותי הוא קבלת משטח שטוח וחלק..

אנו מציעים לך להכיר את השגיאות העיקריות המתרחשות במהלך תהליך הריתוך:

1. קיזוז של קצוות מרותכים – במקרה זה, הלהבים נמצאים במישורים שונים. בעיה זו מתרחשת כאשר אין מספיק אמפר במהלך תהליך הריתוך או עם הפרעה גדולה מאוד..

2. ההמסה ברשת נצפית במהלך אספקת זרם גבוה מאוד.

3. אזורים לא מבושלים נוצרים אם הלחץ המסופק למערכת נמוך מדי.

הערך המינימלי של בליטת התפר על צלחת מרותכת היטב הוא בערך מילימטר וחצי.

כדי לבדוק את איכות החישול, הרשת כפופה ברדיוס של עשרים סנטימטרים ונבדקת. אם הקשת דומה למעגל סטנדרטי והתפר נשאר שלם, איכות הריתוך היא ברמה הנכונה..

ריתוך מסורי הלהקה מחיר ותכונות הלחמה

עלות מסורי פס הריתוך נקבעת בעיקר על פי גודלם, עובי הפלדה ומאפייני ההפעלה. עם זאת, יש דרך נוספת לחבר את המסור – זו הלחמה. אפשרות זו היא קלה יותר לביצוע בבית מאשר ריתוך..

קודם כל, כדאי להכין את הלהב, לשם כך מנקים את קצוות המסור מלכלוך ומשומנים. קצות הרשת מחוברים במצב מכונן, אולם הקצוות חייבים להיות משופעים..

השתמש בגלגל שוחק כדי ליצור את הקצוות המשופעים. השיפוע האופטימלי הוא שמונה עד שתים עשרה סנטימטרים. אזורים משופעים צריכים להיות מחוברים בצורה שווה ככל האפשר.

על מנת להלחם את המסור תזדקק למלחמים, האפשרות הטובה ביותר היא PSR45 או PSR65 כסוף. לא מומלץ להשתמש בחיילים בעלי תכולת כסף נמוכה יותר.

כשטף, עדיף להשתמש במשחה, המשמשת בתהליך הלחמת מתכת. גרסה זו של השטף קלה לשימוש. בהיעדר חומר זה, ניתן להכין אותו באופן עצמאי. לשם כך, אמוניום כלוריד משולב עם בורקס ביחס של אחד לעשרה. בעזרת מים, העקביות של הרכב מוסדרת, שאמורה להיות דביקה.

מבער גז משמש לחימום המסור במהלך תהליך ההלחמה. טמפרטורת החימום נקבעת על פי סוג הלחמה, הערך האופטימלי הוא מ- 650 עד 600 מעלות. אין לחמם את המתכת יתר על המידה כדי לא להרוס את המבנה שלה. בעזרת מכשיר מיוחד, קצות המסור מחוברים זה לזה. תהליך ההלחמה הוא כדלקמן. ראשית, יש ליישם את השטף על פני הקצוות. נסה למרוח את הדבק אך ורק על אזורים משופעים..

יתר על כן, המפרקים מחוממים לטמפרטורה מסוימת והלחמה מוזנת לצומת קצות המסור. לאחר מכן, מופיעה רצועה על פני השטח המצביעה על כך שההלחמה נעשית בצורה נכונה. הלחמה נמסה לא בהשפעת הלפיד, אלא מהמתכת שהתחממה בעבר. לאחר מספר דקות המתכת מתקררת, רק לאחר מכן מסירים את המסור מהמנגנון. בנוכחות גושים קטנים, התפר מנוקה עם כל חומר שוחק.

סרט הלהקת ריתוך: