נתב ידני DIY

בניגוד לכלים חיוניים, נתב אינו. אתה יכול להסתדר בלעדיו. גילופי עץ ומתכת עדיין מבוצעים בעזרת אזמל, אזמל וכלים פשוטים יותר. נתבים משמשים כאשר עבודות עץ הופכות לעסק אמיתי, או כשצריך שיפוץ ארוך. לשם כך, אתה צריך לא רק נתב, אלא גם מסורים, כלי שחיקה עם קבצים מצורפים, מטוסים וכלים אחרים. חותכי הטחינה עצמם הופיעו בשוק שלנו לאחרונה יחסית, אך הם כבר מאוד פופולריים בקרב בונים, נגרים ויצרני רהיטים..

תוכן העניינים

נתב ידני

הנתב מאפשר לך לשפשף, לקצץ קצה, ליצור גילופים דקורטיביים ולעבוד עם החסר לפני שתתחיל בעבודה מפורטת יותר. עם זאת, נתבים לא עובדים רק עם חומרים כמו עץ. נתב ידני למתכת שונה רק בנוכחות חותכי כרסום מתאימים, אולם במקרה זה הוא יכול לעבוד רק עם מתכות רכות. כמו כן, ניתן לעבוד על פרספקס, פלסטיק וחומרים דומים אחרים. הכל תלוי רק בסוג החותכים שנבחרו.

חיתוך ידני (סרטון)

הכלי בנוי באופן הבא: הציר מחובר לרוטור, וחותך הטחינה המתאים כבר מחובר לציר עצמו. הציר, כשהוא מופעל, מתחיל להסתובב, ובסיבוב הוא מסוגל לחתוך חומר עקב סכינים חדות. על פי כל חוקי הפיזיקה, מהירות הסיבוב קובעת את דיוק העבודה. במילים אחרות, ככל שהנתב חזק יותר, כך העבודה תהיה מדויקת יותר. עם זאת, כדאי לשקול את החומר שאיתו אתה מתכוון לעבוד: מספר הסיבובים הנדרש יהיה תלוי ישירות בצפיפות החומר. אגב, בדיוק למטרה זו כמעט כל נתב מצויד בווסת..

על פי המבנה שתואר לעיל, לנתב הידיים יש 2 אלמנטים עיקריים: חותך ומנוע. כל שאר הפרטים הם רק “מתווכים” המבטיחים את פעולתם של אלמנטים אלה. על סמך זה, הפרמטרים של החותכים והמנוע תמיד במקום הראשון בבחירת הכלי הדרוש..

סוגי נתבי יד

כדי לתאר את כל המכשירים מסוג זה, יש צורך להוריד אותם לסיווג סטנדרטי..

1. לפי שיטת היישום:

– lamellar – כלי טוב יותר מאחרים המתאים להכנת חריצים המחברים חלקים;

– ניפוח קצוות (או שוליים) – חותך טחינה המיועד לייצור קצוות ושיפוצים;

– למעלה – נתב יד אוניברסלי, מכיוון שניתן להשתמש בו לכל עבודת עץ.

2. חיתוך אוניברסלי (עליון) לפי אופן הפעולה מחולק ל:

– נייח – המנוע קבוע בנוקשות, ועומק הטחינה עצמו תלוי בתנועת העלייה / מטה;

– טבול – המנוע נע עם החותך (כלי כזה יהיה הרבה יותר קל למתחילים).

3. פרופיל צר מחולק לפי החומרים והחלקים שעליהם יש ליישם:

– מכונות חיזוק;

– לעבודה על קיר גבס;

– חותכי חריצים;

– אחרים.

לפיכך, בחירת הכלי תלויה ישירות ביישום. אבל אם הנתב הוא רק מנוע שיכול לסובב את הנתב, האם אפשר להכין דבר כזה בעצמך?

נתב ידני DIY

יכולות להיות הרבה סיבות להרכיב נתב ביתי ביתי, החל ממחירים גבוהים וכלה ברצון לייצר כלי אוניברסלי שיכול לבצע מספר משימות, או נתב שיענה על הציפיות של המצטרף באופן מלא..

אנחנו צריכים: מנוע חשמלי, חותך וצ’אק. אגב, המנוע יכול להיות כמעט מכל מכשיר חשמלי. התנאי היחיד הוא שהוא חייב להיות תקין. באשר למחסנית, אין פשוט חלק טוב יותר ממחסנית מקדחה: פתיחת הפעולה אינה שונה, והחלק נועד לעבוד בעוצמות גבוהות. אתה יכול להשתמש בפלסטיק עמיד (PVC) כבסיס למנוע, או לא לבזבז כסף ולהשתמש ביריעות סיבית סטנדרטיות. גזור, הצמד למנוע. לאחר מכן, עולה שאלה הגיונית: כיצד לחבר את המחסנית והמנוע? למרות העובדה שאנו מבצעים את חיתוך הטחינה במו ידינו, נצטרך לפנות לאנשי מקצוע לעזרה. אנו זקוקים למתאם מיוחד שניתן להזמין מכל בעל מלאכה בעל ידע. זה ייקח קצת זמן.

בעיקרון, הנתב שלנו מוכן. נתב זה הוא ידני. המחיר של כלי כזה נע סביב אלפיים עד שלושת אלפים רובל, תוך התחשבות בכל החומרים. אם נשווה עם חותכי כרסום דומים שחנויות מקוונות מציעות לנו, תוכל לראות הבדל משמעותי במחיר. נותר רק לבחור את החותכים הדרושים, ותוכל להתחיל לעבוד. אם יש רצון להכין מכונה מכלי יד, אתה רק צריך לחתוך את המיטה בגודל המתאים ולעשות חורים במקומות הנכונים. לפיכך, יצרנו לא רק נתב ביד, אלא גם כלי רב תכליתי באמת..

אבל יש כמה סייגים לגבי החסרונות של ההמצאה שלנו. סביר להניח, נתב כזה לא יספק מהירויות מספיקות לעבודה באיכות גבוהה, כמו רכש, אך הוא מושלם לעיבוד עץ “מחוספס”..