קופסת מיטרה DIY

קופסת ההגבהה היא אחד הכלים שהם פרקטיים לשימוש ויכולים להיות שימושיים לעבודות בנייה ושיפוצים. מאמר זה ידבר על תכונות המכשיר, היקף השימוש בו, וגם יתאר את שיטת הייצור המאולתרת.

תוכן העניינים:

מהי תיבת מיטרה ולמה היא משמשת

קופסת מיטרה, ככלל, היא כלי נוסף המשמש לעבודה עם חומרים שונים, שבהם עליך לחתוך אובייקט בזווית מסוימת. ישנם סוגים שונים של כלים:

 • תֶקֶן;
 • חֲרִיטָה;
 • חשמלי.

לכן, שקול את המאפיינים של כל אחת מהצורות.

כלי פשוט הוא מגש בעל חריצים בקצוות למסור. עיצוב זה מסייע לחתוך בצורה מסודרת את קטע הסט בזווית מסוימת. בצורה הסטנדרטית, תיבת ההנפקה מסומנת על 45 מעלות ו -60, המשמשת לרוב בבנייה.

ישנן וריאציות אחרות של קופסת המיגר שנועדו לעבודה מקצועית. אחת הווריאציות היא קופסת ההון המסתובבת. צורה זו מסייעת לחתוך את האובייקט בדיוק מרבי ובסטייה הקטנה ביותר. לתיבת מיטרה כזו יש בסיס יציב, וחלק סיבובי קבוע עליה, שהוא אלמנט מנחה למסור. ניתן לתקן חלק זה ממש עד תואר אחד, מה שעוזר לנסר את האובייקט בצורה מדויקת ומדויקת.

אחת הווריאציות היקרות והמורכבות ביותר היא קופסת המיטה החשמלית. בצורתו הוא מורכב משני חלקים: מסור חשמלי ותיבת מיטר סיבובית. דוגמאות יקרות ומקצועיות מסומנות בלייזר. סוג זה של קופסת מיטרה עוזר לבצע חיתוך מדויק ביותר של אובייקטים תוך פרק זמן מינימלי..

למעשה, ניתן לקבוע כי כלי זה משמש בעבודות נגרות. בצורתו הוא מייצג מעין תבנית שנועדה לחתוך חומר בזווית מסוימת. דרך היישום הפופולרית ביותר היא קופסת ההון עבור קרשים, כמו גם לרצפה ולתקרה. בעזרת הכלי, העובד יכול לרסס בביטחון אלמנטים עשויים פלסטיק, עץ, פלסטיק, כמו גם תעלות כבלים.

תהליך השימוש בקופסת מיטרה בפועל אינו כה קשה. קודם כל, יש צורך לשים את האובייקט באמצע הכלי וראו אותו בזהירות עם מסור פתיחה בזווית הנדרשת. אבל בכל זאת, בכל עבודה יש ​​ניואנסים ומוזרויות. לפני תחילת הניסור, עליך להחליט על זווית החיתוך: פנימית או חיצונית. כמובן, כל עובד או בונה מסוגל להכין כלי כזה בעצמו. תהליך הכנת קופסת מיטר הוא פשוט ואינו לוקח הרבה זמן וכמות חומרים..

היתרונות של קופסת מיטרה ביתית

כל אחד יכול לקנות כלי כזה בחנות במחיר קטן. עם זאת, לעיצוב תוצרת בית יש יתרונות ותכונות משלו:

 • היכולת ליצור כלי רב תכליתי בעל זוויות שונות;
 • חומר חזק משמש לייצור, אשר מסייע לשרת את המוצר במשך יותר משנה;
 • שיטת ייצור מהירה;
 • המספר המינימלי של חומרים מתכלים;
 • הכנת הכלי תעלה בחינם אם יש לכם לוחות ישנים מתיקונים קודמים בבית.

רק תכונה אחת נשארת בכלי הביתי לביצוע החישוב הנכון לייעוד הזוויות.

רשימת החומרים והכלים הנדרשים לעבודה

הכנת קופסת מיטור במו ידיך אינה כה קשה אם תעקוב אחר המלצות המומחים. ראשית, ודא כי החומרים שהוכנו לעבודה משייפים. לייצור קופסת מיטרה, חשוב לבחור בעץ שחייב להיות יבש, ללא שקעים, בעל משטח חלק ללא פגמים. אין לבחור פלסטיק כחומר מוצא, מכיוון שהוא אינו חזק, ולכן הוא עלול להינזק בקלות במהלך העבודה. עובי הלוחות העשויים לכלי צריכים להיות בעובי של כ -2 סנטימטרים.

לפני תחילת העבודה כדאי להכין את המכשירים הבאים:

 • סרגל ועיפרון;
 • עור דק דק;
 • מסור למתכת;
 • סְגָן;
 • מקדחה עם סט מקדחות שונה;
 • ברגי אירו (אישורים);
 • מסור עם שיניים קטנות, המיועד לניסור קרשים.

כל הכלים לעיל אמורים להספיק לביצוע העבודה. בין המכשירים הנוספים, מפתח משושה עשוי להועיל, שבעזרתו יהיה קל יותר להדק את האישורים. כמו כן, לפני תחילת העבודה, כדאי להכין אלמנטים בודדים לכלי תוצרת בית. לפני שנמשיך בתיאור ההוראות: כיצד להכין קופסת מיטור במו ידיך, בואו נשים לב לבדיקה מפורטת של ייצור חלקים למכשיר..

בחירת מסור או מסור לפתיחת מיטרה

קודם כל, לפני תחילת העבודה, כדאי לבחור מסור מסור לעבודה על מנת להכין קופסת מיטרה. למעשה, תיבת מיטרה נבחרת למסור, ולא בסדר הפוך. מסור באיכות טובה צריך להיות בעל המאפיינים הבאים:

 • בעל להב דק;
 • שיניים קטנות;
 • אכזריות טובה.

הימצאות שיניים קטנות הופכת את ניסור העץ למסודר וללא רבב. הלהב הדק מוסיף ביטחון שהחומר ייחתך ישר לאורך הקו. להבי מסור אלסטיים מדי הם חסרון משמעותי. אפשר לחסל אותו עם קת – צלע מיוחדת של חוזק וקשיחות. מסור מיטרה – התמונה מציגה את כל התכונות של להב כלי זה.

לחיתוך קרשים ופוליאוריטן מומלץ לבחור מסור למתכת. לכלי כזה יש להב שטוח ודק לחלוטין, כמו גם הקשיחות הדרושה, המתקבלת עקב המתח של הלהב. כמו כן מסור למתכת עשוי להתאים לריסוס חתכים של תבניות, ובתחום ייצור מכשיר.

הכנת הקירות הצדדיים לקופסת מיטרה

לייצור חלקי צד לקופסת המיגר, משתמשים בחלקי דיקט או שאריות מלוחות. על מנת שהכלי יתברר כאיכותי, כדאי להקפיד על מדידות והמלצות מדויקות:

 • המידות המשוערות של קירות הצד צריכות להיות 10 מילימטרים עבור דיקט ו- 20 מ”מ ללוחות;
 • גובהם נבחר בין 30 ל -50 מילימטרים, בהתאם למטרת הכלי (30 מ”מ מומלץ לבסיסי תקרה, וכ -50 מ”מ לאלו מעץ);
 • אורך הקירות הצדדיים של קופסת הביניים צריך להיות 250 מ”מ או יותר, אך לא מומלץ להאריך אותה יותר מדי, מכיוון שלא יהיה נוח לבצע את העבודה. בתור יוצא מן הכלל, ניתן להשתמש באורך גדול של קופסת המיגר, אך זה מיועד רק לאובייקטים מסיביים..

לאחר מדידת החלקים הצדדיים של הלוחות, חתכנו שני אלמנטים אחידים וזהים לחלוטין. זה חשוב מאוד להמשך ניסור הלוחות ולסימון בעזרת הכלי. בכלים המוכנים אנו מבצעים את הייעודים להלן תחת האישורים.

כיצד לבצע את הסימונים הנכונים לחיתוכים של קופסת המיטר

עונה על השאלה: איך מכינים קופסת מיטרה? – חשוב לקבוע תחילה את הסימונים לחיתוכים, ולאחר מכן תוכל כבר להמשיך לשלב האחרון של העבודה. אם כן, תהליך יצירת הסימונים הוא כדלקמן:

1. שני קירות צד מיוצרים מוחלים זה על זה.

2. אנו בודקים את כל הקצוות, שבדיוק חייבים לחפוף זה לזה.

3. בעזרת מגן, אנו מחברים שני ריקים.

4. מצא נקודה באמצע השורה וסמן אותה בעיפרון או בטוש.

5. לאחר מכן אנו מודדים את הזווית של 45 ו- 90 מעלות בקצוות הנגדים.

6. אנו מתחילים לבצע חיתוכים אלכסוניים בעזרת מסור למתכת. למכשיר זה שיניים קטנות, שיספקו חיתוך אחיד ומדויק..

7. לריסוס ישיר, עומק החיתוך חייב להיות משמעותי כדי להמשיך בעבודה עם מסור המפרק. החתך נעשה רק לבסיס קופסת המיטר, אך לא עמוק יותר..

8. באותו אופן, אנו יוצרים חריץ נוסף בניצב לזה, שחשוב לחיתוך חלק של קצוות היסוד.

9. אחרי הכל, אנו מנקים את נתחי הפסולת בנייר שיוף או בקובץ..

הכנת קופסת מיטרה: השלב האחרון

בשלב האחרון של העבודה, יש צורך לחבר את כל החסר:

1. אנו מחברים את חלקי הצד של החסר לבסיס כך שניתן לחבר את אזור הקצה של לוחות המדריך לצד.

2. בעזרת הסימנים שנוצרו בעבר, אנו מקדחים חורים בעזרת מקדחה. עדיף להשתמש במקדחים בקטרים ​​שונים לתהליך הקידוח, במקום להשתמש באחד המדורג המיועד לאישורים. עם מקדחות בקוטר גדול, ראשית אנו יוצרים אזור לאישור, ובשטח עם מקדחה חדה יותר עם חוט מסוים, אנו יוצרים חור באורך הנדרש בבסיס הקצה.

3. בעזרת אישורים, אנו מהדקים את כל הפרטים. לנוחות טובה יותר, ניתן ליצור חור באמצע הכלי ולחבר אותו לשולחן או למשטח שטוח אחר..

4. מומלץ להפוך את הכלי לקיפול, ולכן אין צורך להשתמש בדבק..

5. ניתן לבצע חתכים בבסיס המכשיר, המשמש כסימנים לנוחות בתהליך..

טיפים שימושיים

בהחלט, כמעט כולם יכולים להכין קופסת זכוכית זוויתית, אבל בכל מקרה כדאי לקחת בחשבון את הניואנסים והמוזרויות של העבודה. לדוגמה, אם אתה רוצה להפוך את הכלי לקיפול, מספיק לתקן אותו באישורים, ואין צורך להשתמש בדבק. לעבודה מקצועית ונייחת, עדיף להצמיד את הכלי למשטח כגון שולחן עבודה.

עם עומס גבוה של עבודה, בחלק האחורי של משטח העבודה כדאי לצרף חלק מהחומר, למשל, גומי, שלא יאפשר לכלי לזוז. בתהליך הכנת כלי כדאי לחשב נכון את רוחב הבסיס. זה בדרך כלל תלוי בגודל החומרים לעיבוד..

כללים לשימוש בקופסת המיטר

כדי ללמוד כיצד להשתמש בקופסת מיטרה בעבודה, אינך צריך מיומנויות ויכולות מסוימות. זה לא כל כך קשה ללמוד את האפשרות עם פינות ניסור, בעוד שכל הידע יהיה שימושי עבורך בעבודות תיקון ברחבי הבית.

הכנת קופסת מיטרה היא רק חלק אחד של העבודה. כדי ללמוד כיצד לרסס חלקים במדויק, חשוב להשתמש בכלי בצורה נכונה בעבודה. מי שעוסק לראשונה בניסור פינות צריך ללמוד כיצד למדוד זוויות. כדי לשפר את כישוריך, תוכל להתאמן תחילה על עץ וקרשים מחצאי פוליאוריטן..

שימו לב: בעת שימוש בקופסת מיטרה, יש לזכור כמה פרטים ותכונות ייחודיות של העבודה. אחרי הכל, יש לזכור כי לוחות החיפוי המחוברים חייבים להיות בעלי שני צדדים – ימין ושמאל:

 • הצד הימני ממוקם בהתאמה בצד ימין של המסד, והפינה שיש לנסר ממוקמת בצד שמאל;
 • הצד השמאלי של הקרש מונח בכלי מצד שמאל, וזווית הניסור בצד ימין.

כלל זה מיועד בעיקר למתחילים, אך עדיין אין להתעלם ממנו בעבודתך..

הכלל השני הוא להתייחס מלחיצת האובייקט הנדרש לצדדים של תיבת המיטר, כלומר, יש לקבוע אם האובייקט שייסגר יוצב קרוב יותר או רחוק יותר מהמאסטר. כדאי להתייחס להתאמה הזו באמצעות דוגמאות וטעויות שעובדים עושים..

ישנן ארבע טעויות עיקריות שעובדים עושים בעת שימוש בקופסת מיטרה עם מסור מסורע בצורה לא נכונה..

1. הטעות הראשונה היא דהייה לא מדויקת של הקרש. ברוב המקרים, הדבר מוביל לכך שהפינות החתוכות של לוחות העטיפות התגלו כבלתי אחידות ביניהן. כדי להימנע מטעות זו כדאי לחלק את המסד לחלקים מסוימים ולהתאים אותם לאורך הפריפריה, ולא בפינות, תוך התחשבות בתוספות הישירות.

2. הטעות השנייה נובעת מבלבול בהגדרת הפינות החיצוניות או הפנימיות. בכסף מזומן, חשוב לבצע סימון של הפריט, עם סימון בפינות המתאימות. לאחר מכן, יש לחבר את הסימנים עם החריצים בכלי, לתקן את המסד ולרסס אותו.

3. הטעות הבאה היא החיתוך הלא נכון של הלוחות לתקרה. הם מנוגדים ללוחות החלקה על הרצפה, ולכן יש צורך בניסור הפוך..

4. הטעות האחרונה היא שאחרי חיתוך הקרש בזווית מדויקת, הם אינם תואמים. לפיכך, כדאי לתקן את האובייקט במכשיר כפי שהוא ממוקם על התקרה..

בעת עבודה עם קופסת מיטרה מסתובבת, עליך להקפיד על אותן הוראות והמלצות, ללא קשר לזווית שנקבעה..

בעזרת העצות והטריקים שלנו תוכלו להכין בקלות קופסת מיטרה ביתית ללא כל מאמץ נוסף. אנו מקווים כי ההנחיות וההסברים הניתנים על ידינו יעזרו להפוך את עבודתך ללא קושי ויהיו שימושיים עבורך בפועל..