מנסרת שרשרת DIY

מנסרת השרשרת היא כלי חיוני לכל בונה. אף תיקון גדול לא הושלם בלעדיו. בפרט, כלי זה רלוונטי למי שגר במגזר הפרטי ומתמודד כל הזמן עם בעיות בנייה ושיפוץ..

תוכן העניינים

תיאור של מנסרת צמיגים

על פי עקרון הפעולה, מנסרת צמיגים (שרשרת) מזכירה במידה מסוימת מסור פס: גזע העץ המנוסר (לוח, עץ) נמצא גם הוא במצב קבוע ללא תנועה, בעוד הניסור מתבצע על ידי המסור. המסור עצמו מותקן על כרכרה נעה. ההבדל היחיד בין מנסרת צמיגים למנסרת רצועה הוא שזה מסור השרשרת המשמש את הטירמיל, לא מסור הלהקה..

אבל למה מסור שרשרת, אם היום יש סוגים יעילים יותר של מנסרות? הבעיה היא שעבודה עם מנסרת צמיגים אינה יעילה וחסכונית כפי שהיא מתקבלת. למרות החסרונות האלה, אנשים רבים משתמשים בדיוק בסוג זה של מנסרה בשל הזולות והנוחות שלה, ובעלי מלאכה אמיתיים מייצרים מנסרות שרשרת במו ידיהם. מישהו בדרך זו חוסך כסף, ומישהו רק רוצה ליצור כלי שיתאים באופן מלא לרצונותיו האישיים של המאסטר.

סרטון מנסרת שרשרת:

מנסרת שרשרת תוצרת בית

אז איך להכין מנסרת שרשרת בעצמך? קודם כל תחליטו על המקום בו תעמוד המנסרה. הבעיה היא שזה רחוק מהכלי הקל ביותר (בעיקר בגלל המיטה הכבדה), ויהיה קשה כל הזמן לגרור ולשחרר אותו. גלה היכן ישמשו את מנסרת השרשרת לרוב. זה יכול להיות בית מלאכה, מוסך או חצר. לאחר מכן, תוכל להתחיל ליצור את המבנה הראשי..

כבסיס, יש צורך לקחת שני תעלות מתכת (בעיקר פלדה) או שתי מסילות. גובה ואורך משתנים בהתאם לרצונו של המאסטר. העיצוב הממוצע כולל 2 תעלות או מסילות בגובה 1.4-1.5 ס”מ, אורך 8 מ ‘. התנאי העיקרי לבסיס הוא חלקי מתכת שטוחים לחלוטין. הביצועים של המנסרה עצמה יהיו תלויים בכך..

יתר על כן, במרחק של 1-1.5 מ ‘לאורכו של חלקי העבודה, יש לקדוח חורים בקוטר של 15 (+/- 1) מ”מ. המרחק בין החורים הללו צריך להיות זהה, לכן ראשית עליך לבצע עבודות מדידה. מספר החורים יהיה תלוי באורך הצעד והערוץ, כך שזה יכול להיות כל דבר. באותה כמות נזדקק לחתיכות של צינורות מים שכל אחד מהם צריך להיות באורך של 3 רבעים, כל אחד 2.5 ס”מ. כדי לחבר את המגהשים לתעלות, תזדקק לברגים. במקביל, העמודים מורכבים ומהודקים (על ידי ריתוך או ברגי M12), שיכולים להיות מורכבים מתעלות, צינורות או פינות מוכנות. מספר הפוסטים משתנה בהתאם לאורך המבנה הכולל. במקרה של מיטה ארוכה של 8 מטרים ייצאו 4 מתלים. המסגרת מותקנת על מתלים אלה כך שהמדפים החיצוניים נמצאים במרחק של 1 מ ‘מקצות המסילות. כדי להבטיח את קשיחות הבסיס, הם שמים פלטה, וכדי לתת כיוון אופקי, הקרקע מתערערת מתחת למדפים או שהרגליים מונחות על לוחות, מוטות וכו ‘. זה שוב מאשר את הצורך ביצירת מנסרת שרשרת ישירות במקום שבו היא תצטרך לעבוד..

לאחר ייצור המבנה הראשי, אנו ממשיכים ליצור עגלה ניידת. הוא מבוסס על לוחית פלדה. אורכו חייב להתאים למידות המנוע החשמלי. בממוצע 60 ס”מ. עובי הלוח הוא 5 (+/- 1) מ”מ. תנועה חופשית לכל אורך המדריכים תהיה תלויה בעובי הלוחות והמרווחים. בעת בחירת עובי, שקול את העובדה כי הפער צריך להיות קטן ככל האפשר. לוחות הידוק ואטמים מהודקים עם 8 ברגי M8. בתחתית העגלה מצורפת עצירה של 4 ס”מ על 4 ס”מ, ובחלק העליון (כאן ריתוך עדיף) מוצמדות שתי פינות נוספות, שעליהן יותקן המנוע החשמלי שלנו בעתיד. שרשרת משמשת כדי לאפשר את המרכבה והמנוע החשמלי עם המסור לנוע. הוא נמתח כמה שיותר כך שעבודת המנסרה תהיה הרבה יותר מדויקת (שרשרת חופשית לא תוכל להבטיח את הפעולה הנכונה של הכלי).

באופן עקרוני, המנסרה שלנו מוכנה. נותר לסיים כמה פרטים שיהפכו את תהליך הניסור לנוח ומהיר יותר, ולשים את המנוע עם המסור. על מנת לתקן את תא המטען (בולי עץ, לוחות), השתמש במכשיר מיוחד עשוי צינורות בקוטר של עד 4 ס”מ (אך לא דק מדי). מוטות נעים חייבים להיכנס אליהם, המקובעים בגובה הרצוי. מנגנוני הידוק ומהדקים ממוקמים על המוטות עצמם, שיספקו את הקיבוע הדרוש.

עבור הפרמטרים הנ”ל, מסור בקוטר 1 מ ‘הוא אידיאלי, כמו גם מנוע חשמלי של 10 קילוואט. בעת יצירת הבסיס, כפי שכבר נכתב קודם לכן, משאלות המאסטר נלקחות בחשבון, כך שכל אחד קובע את הפרמטרים האישיים שלו. היא יכולה להיות מנסרה למנוע פחות חזק ולא למסור כל כך גדול (מיני מסור), או להיפך. שימו לב להתאמה בין הבסיס ל”לב “מסור השרשרת.

כעת יש לך מנסרת שרשרת עבודה משלך. המחיר של מכשיר כזה בשוק הקמעונאי נע בין 1000 $ ויותר. עבודה עם מנסרת צמיגים תוצרת בית אינה קשה יותר מאשר עם מסור שנרכש. היומן מונח ומתוקן כשהלחצנים כבר זמינים על המוטות. המנוע נדלק, ההגה מסתובב, והעגלה שולחת את העץ שלנו לחיתוך חלק ויפה. העגלה נעה לשני כיוונים, וזה נוח וימזער טעויות אפשריות בפעולה. בדוק את מחברי המסור מדי פעם, שמור על כללי הבטיחות בעת עבודה עם מסור השרשרת ושמור על המסור חד (תמיד יש להחליף את הישן במידת הצורך). אתה יכול גם למצוא שרטוטים של מנסרות שרשרת באינטרנט (פורומי בנייה).