מכונת טחינת משטח DIY

מדי פעם כל בעל בית צריך לטחון ולהתאים חלקי מתכת. ניתן לבצע עבודה זו באופן ידני ומכני. האפשרות הראשונה תיקח הרבה זמן ומאמץ. השני מקל מאוד על הליך הטחינה ומבטיח דיוק טוב בעיבוד החלק. לעיבוד ממוכן של חלק תזדקק לציוד מיוחד – מכונת שחיקה על פני השטח. דבר שלא יסולא בפז לעיבוד מתכת.

אם אתה צריך לעבוד באופן קבוע עם מתכת, אז במוקדם או במאוחר יהיה צורך לרכוש מכונה כזו. ישנן שתי אפשרויות: קנה או נסה להרכיב בעצמך. האפשרות הראשונה תעלה פרוטה די מוחשית ורצוי במקרים בהם עבודה על מכונה כזו תביא כסף, כלומר בעצם עסק. האפשרות השנייה היא זולה יותר. ולמרות שהיכולות והפרמטרים של ציוד כזה יהיו נמוכים יותר, עם זאת, היכולות שלו מספיקות לצרכי הבית. מכיוון שנושא בניית כלי המכונה מורכב למדי, מאמר זה אינו טוען שהוא מידע ממצה. במקום זאת, זהו ניסיון להבין את המכשיר של מכונת טחינת משטח והמלצות למי שמחליט לייצר מכונה כזו במו ידיהם..

מטרה והתקן של מכונת שחיקה משטח

כל חלק מתכת עובר את שלב הטחינה. בתעשייה משתמשים במכונות מיוחדות למטרות אלה. הם יכולים להיות אוטומטיים לחלוטין, כלומר עם CNC, או חצי אוטומטי. בחיי היומיום, מכונה כזו היא כמעט מותרות. זה נכון הן מבחינת עלות ציוד כזה והן יכולותיו. אך מכיוון שמאמר זה עוסק במכונות טחינת משטח תוצרת עצמית, פשוט יש צורך להכיר את המכשיר של אלה. אחרת, נצטרך “להמציא את הגלגל מחדש”. לכן, מומלץ יותר לשקול את מכונת המפעל ולהעתיק את המכשיר שלו, ולהתאים אותו לצרכים שלך..

אז, מכונת שחיקה משטחים מיועדת לעיבוד פרופיל ומשטחים שטוחים של חלקים. המכונה המקצועית מסוגלת לספק דיוק משטח עד 0.16 מיקרון. בחיי היומיום, הנתון, אם כי רצוי, אינו קריטי, אך כמעט בלתי ניתן להשגה במכונות תוצרת בית. אלא אם כן אתה מכונת כרסום או טרנר במפעל נשק עם 20 שנות ניסיון.

היחידה העיקרית של כל מכונה, ומכונת שחיקה על פני השטח אינה יוצאת דופן, היא המיטה. מידותיו וחוזקו יהיו תלויים במאפיינים (המידות) הנדרשים המיועדים לעיבוד החלקים. במכונות המפעל יש מיטה יצוקה, העשויה בעיקר מברזל יצוק. בשל המסיביות שלו, הוא מעכב באופן מושלם את הרטט, ובטחינה וגימור של חלק הוא למעשה התנאי העיקרי..

החלק הבא של מכונה כזו הוא שולחן עבודה. ככלל, מדובר בצלחת מגנטית בגודל נתון, אך ישנן גם מכונות עם מחברים מיוחדים לחלקים. המאפיין העיקרי של מטחנות משטח הוא ניידות שולחנית. הוא עושה תנועות מעגליות או הדדיות. צורתו יכולה להיות עגולה או מלבנית.

במכונות המפעל, השולחן מונע על ידי מערכת הידראולית. בסביבה ביתית, מערכת כזו תעלה לבעלים הרבה, כך שמערכת מכנית אמינה תספיק..

משטח העבודה של מטחנת השטח נע לאורך המדריכים. בציוד מקצועי, הם מדויקים ועמידים במיוחד. עבור מכונה ביתית, גם מאפיינים אלה נדרשים. הדיוק המרבי של טיפול פני השטח של החלק יהיה תלוי בכך. כמו כן, קריטי שהשולחן יחליק בצורה חלקה, מבלי לטלטל. לשם כך יש למזער את החיכוך. אם מתעלמים מדרישה זו, אז בעת הטלת שולחן עם חלק קבוע, אתה יכול לשכוח את דיוק הטחינה.

עבור מדריכי המכונה, יש צורך להשתמש בפלדה מחוזקת בעוצמה גבוהה, היא חזקה ועמידה בפני שחיקה.

גלגל שחיקה או חגורה מותקנים על ציר הראש, בהתאם לגרסת המכונה. בחלק מהדגמים יש את שניהם. גלגל השחזה מונע על ידי מנוע חשמלי. תנועתה מועברת או דרך תיבת הילוכים או באמצעות כונן חגורה. בגרסה תוצרת בית, אתה יכול לבחור קוטר כזה של גלגל השחזה, שיאפשר לעשות זאת ללא שידור. זה יחבר את התוף ישירות לציר המנוע. אלו למעשה היחידות העיקריות של מכונת שחיקה על פני השטח, בלעדיהן אי אפשר לבנות ציוד כזה. עכשיו בואו נסתכל על הדגמים שהיצרנים מציעים היום..

הדגמים המעניינים ביותר, המאפיינים והמחירים שלהם

שקול 3 דגמים המתאימים ביותר לשימוש ביתי, הן במחיר והן בגודל. והנה מכונת שחיקה משטח אחת “קלאסית” להשוואה.

מכונת JET 16-32 Plus. לדגם זה של מכונת שחיקה משטח יש מחיר אטרקטיבי בין 1200 ל 1500 דולר. בנוסף, יש לו מאפיינים מצוינים, שהם מספיק בבית. אז הדיוק של גימור פני השטח של החלק מגיע לעשיריות מיקרומטר. צריכת החשמל של המכונה היא 2 קילוואט, וזה גם לא גורם לא חשוב לתנאי הבית, לא כל רשתות החשמל מסוגלות לספק 10 – 15 קילוואט לצרכן אחד. מידות קטנות, משקל (65 ק”ג) ומיטה על גלגלים מקלות על מציאת מקום נוח לעבודה. מאפייני הטחינה הם כדלקמן:

 • עובי מינימלי – 0.8 מ”מ;
 • עובי מרבי – 75 מ”מ;
 • הרוחב המרבי של החלק לשחיקה – 810 מ”מ.

מהירות סיבוב התוף מגיעה ל 1400 סל”ד עם מהירות הזנה מתכווננת של האלמנט השוחק בין 0 ל -3 מ ‘ / שניות.

מכונת גריסה FDB MM 1130, מיועדת לטחינת מתכת ועץ. התכונה הייחודית שלו היא המחיר והגודל. העלות היא עד 400 דולר, המשקל הוא 35 ק”ג בלבד – זה יאפשר לך להתקין אותו על שולחן עבודה במוסך. מידות המכונה די קומפקטיות – 455 x 400 x 385 מ”מ. זווית השולחן בין 00 ל -450 מאפשרת למכונה לטחון את רוב סוגי החלקים. גרסה זו של המכונה היא הקלה ביותר לביצוע במו ידיך, אם רוב הרכיבים הדרושים זמינים..

מכונת טחינת משטח PROMA PBR-400A. זהו ציוד CNC מקצועי. צלחת עם אלקטרומגנט ושולחן עבודה המיועד לעומס כבד (400 ק”ג) מאפשרת עיבוד חלקים גדולים. הספק של יחידה כזו הוא 10 קילוואט. יש לו את המאפיינים הבאים: 1.1 מ ‘ – הזנה לאורך לכל היותר; 238 מ”מ – הזנה צולבת; גובה הרמת ציר מעל השולחן – 540 מ”מ. דוגמה זו ניתנת יותר עבור מדגם, שכן מכונה במשקל 3.5 טון ומחירה של 30,000 $. נחוץ בייצור, לא בחיי היומיום.

מכונת שחיקה משטח LSH-322. יצרנית המכונות ממקמת אותה כציוד לחנויות תיקונים עצמאיות קטנות. רק האפשרות שלנו. למכונה מידות קטנות – 1000X970X1800 מ”מ, במשקל של 700 ק”ג. באמת הרבה יותר קומפקטי מהדוגמה הקודמת. יחד עם זאת, יש לו מאפיינים מצוינים של דיוק המשטח המעובד – סטיות של לא יותר מ 3-4 מיקרון בחספוס של 0.16 מיקרון. המכונה אוטומטית למחצה. המכונה טובה לכולם. אבל המחיר של ציוד כזה, אם כי מוצדק, עדיין מעט גדול מדי לשימוש ביתי – 15,000 דולר. ציוד כזה צריך להיות רווחי עבור הבעלים..

אנו מרכיבים את מכונת השחזה על פני השטח בעצמנו

אז, כפי שיכולנו לראות, מכונות מפעל, למרות שיש להן מאפיינים טכניים מצוינים, מתאימות לעיתים רחוקות לשימוש ביתי מבחינת הגודל והמחיר שלהן. לכן, נותרה אפשרות לבנות מכונת שחיקה משטח במו ידיכם. אם כבר יש לך את רוב החומרים לכלי ביתי, אז זה רק עניין של מיומנות. ואם אין כאלה, אז זה יבזבז, יהיה צורך בכל מקרה. המרכיבים העיקריים של מכונת שחיקה משטח תוצרת בית יעלו לכם כ -1000 דולר. להלן תרשים של מכונת שחיקה של משטח.

כדי ליצור מכונה אנו צריכים:

 • פינה 50x50x5 ו 25x20x1.5, שאורכה הכולל יהיה תלוי במידות המכונה המיועדת;
 • צינורות נירוסטה בעובי דופן של 2 מ”מ;
 • מנוע חשמלי בתדר של 1400 – 1500 סל”ד;
 • צלחת מגנטית במידות של 125X400 או 125X250 מ”מ, תלויה גם בגודל החלקים המעובדים;
 • קבוצה של ברגי כדור ותמיכות נושאות – 4 יח ‘;
 • מדריכי רכבות;
 • תוף עם חומר שוחק;
 • תומכי קצה – 2 יח ‘.

אנחנו מתחילים עם המסגרת – המיטה. אנו חותכים את הפינה למידות הנדרשות, ועל ידי ריתוך אנו מרכיבים את המבנה. החלק התחתון של המסגרת יכול להיות נעטף בנוסף בעזרת סיבית, הוא יגדיל את ספיגת הרטט. לאותה מטרה, אתה יכול לתקן את המסגרת לבסיס בטון על דיבל.

השלב הבא הוא ארגון שולחן העבודה. לשם כך אנו משתמשים ביריעת פלדה בעובי של 4 מ”מ. ריתכנו אותו אל המשטח העליון של המיטה. לאחר מכן, בגיליון זה, עליך למקם ולתקן את מדריכי המסילה. אנו קונים אותם בנפרד או בחנות, או אם יש הזדמנות להשתמש בשירותיהם של טרנר ומכונת כרסום, אנו מזמינים אותם. כפי שאמרנו, נדרשת פלדה מחוזקת במיוחד למדריכים. אנו מצמידים את המדריכים למיטה.

פלטה מגנטית או מכשיר הידוק מיוחד ינועו לאורך מכווני המסילה. לשם כך, עליך להרכיב את הכרכרה. אנו לוקחים פינה 25x20x1.5, המצב עבור הקטעים הנדרשים ומרתכים לתוך המבנה. אנו מקדחים חורים בפינה ומחברים את הגלגלים. בקצות המרכבה, בדיוק באמצע, יש צורך לרתך את בורג הכדור.

בקצוות לוח המתכת אנו מחברים את תומכי הנושא, על ידי קידוח חורים לברגים, או על ידי ריתוך. אנו מתקינים את הכרכרה על מדריכי המסילה, מתקנים את בורג הכדור בתמיכות הנושא ומחברים את הידית לתנועה ידנית של המרכבה. מנסה את הקלילות והחלקות של תנועת הכרכרה.

לאחר מכן אנו מתקינים את הלוח המגנטי על הכרכרה או מהדקים את מכשיר ההידוק כפי שמוצג באיור שלהלן. עלותו של מכשיר כזה שווה בערך למחיר של צלחת מגנטית, כ -100 $ – $ 150. שולחן העבודה כמעט מוכן.

אנו פונים להידוק המנוע החשמלי. לשם כך, קח יריעת מתכת, בעובי של לפחות 4 מ”מ, וגזרי את הגודל הנדרש. אנו מקדחים חורים להתקנת המנוע. אנו לוקחים צינורות נירוסטה וחותכים אותם לגובה הנדרש. גודל זה יהיה תלוי בגודל המשוער של החלקים שאתה מתכנן לעבד. לדוגמה, ניקח שני צינורות בגודל 700 מ”מ. ריתכנו קצה אחד למיטה. בצידי לוח המתכת לחיבור המנוע החשמלי, באמצע ריתוך שתי פינות – הן הכרחיות לחיבור תומכי הקצה. אנו מקדחים בהם חורים לברגים, הרוחב דומה לתמיכות הקצה.

בחלק האחורי של המיטה, אנו מתקינים את תמיכת מיסבי הכדור לבורג הכדור בצורה אנכית. יש צורך להזיז את הצלחת עם מנוע חשמלי במישור אנכי. אנו מודדים את המרחקים בין צינורות הנירוסטה לבורג הכדור. אנו מרכיבים משולש מפינה או מפס מתכת ומרתכים אותו אל המשטח העליון של הצינורות והשידור. עבור בורג הכדור במשולש שלנו, אנו מחברים את תומך הנושא השני.

לאחר התקנת צינורות ההנחיה ובורג הכדור להנעת הצלחת בעזרת המנוע החשמלי, אנו מתקנים את הצלחת עצמה. על ידי סיבוב בורג הכדור, הצלחת חייבת לנוע אנכית ללא המנוע. אם השגנו זאת, אנו מתקנים את המנוע, ככלל, הוא משמש ממכונת כביסה או משואב אבק ישן. היתרון שלהם הוא משקל נמוך, עם המהירות הנדרשת.

אנו מחברים גלגל שוחק לציר המנוע, לשם כך אנו רוכשים מחזיק או מכונת כרסום תטחון אותו עבורנו. שמנו את החיווט בשרוול מגן ומהדקים אותו למיטה. אנו משמנים את כל משטחי הזזה בשמן מכונה ומבצעים בדיקת בדיקה של המכונה שלנו.

בעתיד ניתן לשדרג עיצוב כזה ולהתקין את המכשירים הדרושים. כאופציה – מכונת שחיקה המשטח המוצגת בסרטון.