בחירת כלי קידוח יהלומים. קידוח יהלומים עשה זאת בעבודת בטון

קידוח וקידוח יהלומים נחשב לניקוב חורים בבטון או במצעים קשים אחרים באמצעות כלי מיוחד. עם זאת, בבחינה מעמיקה יותר מתברר שיש הבדל די משמעותי ביניהם. כולל בשימוש בכלי. במאמר זה נבחן כיצד ובאיזה ציוד מתבצעים תהליכים אלה. כמו כן, נגדיר את הקריטריונים שעל פיהם כדאי לבחור ציוד לקידוח יהלומים בבטון במו ידינו..

תוכן העניינים:

באיזה כלי משתמשים ליצירת חורים בבטון?

ייתכן שיהיה עליך ליצור חורים טכניים בבטון, לוחות בטון מזוין או קירות לבנים:

 • בעת ביצוע תיקונים פשוטים;
 • בעת התקנת אספקת מים, חימום וביוב;
 • בהפקה.

גודל החורים יכול גם להשתנות בהתאם למטרה. אך לא תמיד כלי הקידוח המוכר מסוגל להתמודד עם המשימה כראוי..

חָשׁוּב! תהליך הקידוח שונה מהקידוח בכך שהאחרון מתבצע עם זעזועים ברטט..

מקדחות פטיש חשמליות או מקדחות פטיש משמשות לעתים קרובות ליצירת חורים קטנים. המקדחה אינה עוצמתית כמו מקדחה, ולא לכל הדגמים יש מערכת הלם רטט. אך ניתן להשתמש בו לקדוח חורים בלבנים, בטון קצף וחומרים אחרים בצפיפות נמוכה..

מקדחה פטיש היא כלי מיוחד יותר. ניתן להשתמש בקידוחים בשילוב עם מכה או בנפרד. הוא נועד לעבוד במיוחד עם מצעים מוצקים. בטון ובטון מזוין – אזור היישום של מקדח הפטיש. בעזרתו נוצרים חורים, פתחים וחריצים..

בכל המקרים, מקדחות מיוחדות, מקדחות וסיבי ליבת יהלום משמשים לביצוע העבודה ביעילות..

כיצד לבחור כלי חשמלי לכף יד לקידוח יהלומים?

יש לנקוט בזהירות רבה בבחירת מקדחה לקידוח יהלומים. תזדקק לכלי רב עוצמה (לפחות 600 וואט), במהירות של יותר מ -2500 אלף לדקה. כמו כן, מקדחה לעבודה כזו חייבת להיות מצוידת בהסדר מהירות, מנגנון הקשה והפוך.

הבחירה במקדח פטיש תכלול קביעת העוצמה, התדירות ומהירות ההשפעה, מספר הסיבובים של האלמנט המתפתל. המקדחה יכולה ליצור חורים בקוטר של עד 15 מ”מ לכל היותר. בעזרת מחורר אתה יכול להשתמש לא רק במקדחות, אלא גם בכתרים בקוטר של עד 60 מ”מ.

כמו כן, יש להגדיר בבירור לאילו מטרות נרכש המכשיר. לשימוש ביתי ועבודות תיקון בהיקפים קטנים מתאימים פטישים סיבוביים של 750 וואט. מחוון אנרגיית השפעה של 2.5 J ומהירות סיבוב של 1500 סל”ד מספיקים מספיק לביצוע עבודות קטנות ופשוטות. לשימוש מקצועי תזדקק לכלי חזק יותר שיכול לעמוד בעומסים כבדים לטווח ארוך..

אך לעתים קרובות השימוש בכלי עבודה ידניים אינו מוצדק. החורים מעוקלים, יש הרבה רעש ואבק, ולוקח להם הרבה מאוד זמן להשלים..

כאשר יש צורך להימנע מתופעות שליליות אלה, פנה לשירותיו של כלי מקצועי לקידוח יבש או אלמנטים חיתוך מקוררים במים..

יתרונות מכונות קידוח יהלומים מקצועיות

כאשר יש צורך לא רק לקדוח בטון, אבן, לבנים, להפיל חלק מהקיר או מהרצפה, אלא ליצור בו חור אחיד לחלוטין תוך הקפדה על עומק ורוחב, הם פונים למכונות קידוח מיוחדות. המאפיינים הטכנולוגיים של כלי כזה מאפשרים לבצע עבודות גם בחדרים סגורים, שכן אבק כמעט ולא נוצר במקרה זה. כמו כן, חורים העשויים קידוח יהלומים אינם זקוקים לעיבוד נוסף..

היתרונות המיוחדים של שימוש בצמחים, שכבר הוכחו שוב ושוב בפועל:

 • אפשר לעשות חורים בקטרים ​​שונים;
 • אפילו בחומרים הקשים ביותר, יחידת הקידוח יוצרת חורים תוך דקות ספורות;
 • סטייה אפשרית מהמידות שצוין היא לא יותר מ -1 מ”מ קוטר;
 • היעדר רטט במהלך פעולת המתקן מבטיח את בטיחות הקירות והתקרות (הדבר חשוב במיוחד בעת עבודה במבנים ישנים בעלי ערך מבחינה היסטורית או אדריכלית);
 • במהלך הפעלת ציוד מיוחד לקידוח יהלומים, אין כמעט לא רק אבק, אלא גם רעש;
 • כיוון הקידוח יכול להיות במישור אנכי, אופקי או משופע.

סט שלם וסוגי התקנות מקצועיות

מכונות קידוח יהלומים משמשות בעיקר כאשר יש צורך ליצור חורים בקוטר גדול (מ -30 עד 600 מ”מ) בבטון או בטון מזוין. הם מורכבים משלושה חלקים עיקריים:

 • מנוע;
 • מיטה;
 • מקדח.

עקרון הפעולה של המתקן

המיטה מקובעת במקום הרצוי על פני השטח (אלה יכולים להיות רצפות או קירות) על עוגני הרחבה או חתיכים עם אגוזים, ומוגדרים למיקום הרצוי. הקידוח, כפי שהוזכר קודם לכן, יכול להתבצע לכל כיוון: אופקית, אנכית או בשיפוע.

הכתר החלול נבחר בקוטר הנדרש להכנת החור. מחובר לצד המתאים ומאובטח היטב. נדרשת אספקה ​​קבועה של מים זורמים כדי לקרר את גוף החיתוך. על ידי קירור ציפוי היהלום, הוא מגן על האלמנט מפני הרס מוקדם, וגם מנקה את משטח העבודה מפסולת.

חָשׁוּב! ביטים המשמשות לקידוח יהלומים בבטון אינן מיועדות לחידוד או תיקון.

בין הציוד לקידוח יהלומים, ההתקנה החד פאזית הפופולרית ביותר בהספק של 3 קילוואט. יש להם משקל נמוך יחסית, הספק מספיק לחיתוך דרך לוחות בטון, קידוח בהם חורים בקוטר גדול. הם מחוברים לאספקת חשמל רגילה של 220V..

לשימוש מקצועי עדיף לבחור במתקן קידוח תלת פאזי. בין היתרונות שלה:

 • היכולת לקדוח לעומק של יותר מ -2 מטרים;
 • היכולת ליצור חורים בקוטר של עד מטר אחד;
 • מהירות החיתוך היא בממוצע כ -2 ס”מ לדקה;
 • כמות אבק ורעש מינימליים;
 • תחזוקה פשוטה.

אך ישנם גם היבטים שליליים, כגון:

 • משקל מרשים למדי של ההתקנה;
 • חיבור לרשת 380V בלבד;
 • עלות גבוהה מאוד.

רק ארגוני בנייה בעלי מוניטין, שעבודה כזו בעדיפות עליונה, יכולים להרשות לעצמם רכישת מכונת קידוח תלת פאזית טובה..

קידוח יהלומים בבטון באמצעות התקנות מיוחדות הרבה לפני עבודת כפיים במונחים של פרודוקטיביות. פשוט אי אפשר לעשות חורים באיכות זו בעזרת כלי עבודה ידני. לכן, בייצור, בבנייה או בעת ביצוע עבודות תיקון במגורים, יש חשיבות רבה למהירות ולניקיון של עבודות כאלה..

דוגמאות לציוד לקידוח יהלומים בבטון

מבחר יחידות הקידוח רחב למדי. להלן כמה דוגמאות לציוד שהוא די פופולרי בקרב בוני, כיוון שהם אלו השואפים לבצע את עבודתם בצורה האיכותית והמהירה ביותר, ובמקביל לשלם עבור רכישת הכלי כמה שפחות..

1. התקנה לקידוח יהלומים HILTI

כפי שטוען היצרן והמאסטרים שמשתמשים בו מאשרים, רמת הרעש במהלך פעולת ההתקנה היא כה מינימלית עד שתוכל לדבר בקלות קרוב, רק נשמע צליל המנוע. הרטט בעת חיתוך בטון מזוין הוא מינימלי, וזה חשוב למגורים. מהירות קידוח חור בבטון מזוין לעומק של 400 מ”מ וקוטר של 10 ס”מ נמשכת לא יותר מ- 8 – 10 דקות. חור חלק בקיר מאפשר התקנה מהירה של אספקת מים, ביוב, צינורות אוורור, וכן חיתוך חורים עיוורים להתקנת ציוד, מעקות וגדרות אחרות..

2. הגדרות TYROLIT

DRS 160 היא מערכת לקידוח יהלומים (קידוחים) בבטון, מצוידת בחיישנים ולוח בקרה אלקטרוני המציג את כל פרמטרי התהליך על גבי צג. בעזרתו ניתן ליצור חורים בבטון בקוטר של עד 160 מ”מ. הספק מנוע – 2.2 כ”ס.

דגם חזק יותר – DRU 250. הוא מיועד לקדוח חורים בקוטר מרבי של 250 מ”מ..

התקנה של מותג DRA 500 זה עם הספק מנוע מרבי וקוטר קדח (עד 500 מ”מ) מבטיחה פעולה נקייה ובטוחה. מדובר בהתקנה מקצועית וזה עולה הרבה.

חלק מהעמדות מצוידות בלוחות ואקום לתיקון היחידה בצורה מאובטחת. בעזרת משאבת ואקום המסופקת ליחידה, ציוד זה קבוע היטב למשטח העבודה. בסוף תהליך העבודה, האוויר מסופק דרך שסתום מיוחד והוואקום משתחרר.

כל אסדת קידוח יהלומים דורשת את מירב הזהירות והקפדה על פשרות בטיחות. לפני תחילת העבודה, עליך לבדוק:

 • אמינות עוגן, דיבל, הידוק ואקום;
 • התאם את מיקום העגלה והמדריך;
 • בדוק אם יש תגובת נגד וחסל סטיות אפשריות.

תרגילים וכתרים

עבור כלי חשמל כף יד והתקנות מקצועיות, קיימים סוגי מקדחי היהלומים וסיבי הליבה. ניתן להשיג מקדחות קטנות סטנדרטיות באורך של 25 ס”מ ובקטרים ​​שבין 8 ל -16 מ”מ. ניתן לחלק אותם לסוגים:

1. SKA 1 מיועדים לעבודה עם בסיסי בטון של המותג M250 – 300;

2. SKA 2 עובד עם –300 – 500;

3. SKA 3 נחוצים במקרה של עבודה עם בסיס בטון העשוי בדרגה גבוהה מ- M 500.

מקדחים בעובי 20 עד 160 מ”מ הם באורך של 35 ס”מ לחורים עמוקים יותר, ניתן להשתמש בהרחבות מיוחדות.

מקדחה היא חלק מצינור דק דק דק עם מקטעי יהלומים המרוחבים לקצהו. כתר כזה בקוטר יכול להגיע למטר אחד, ובמקרים מסוימים, להזמנות בודדות, אפילו יותר..

כמה עצות מועילות

 • כדי לבצע חיתוך יהלומים של בטון וחומרים אחרים בעלי צפיפות גבוהה, יש צורך לנקות מעת לעת את ה”מלחה “מהמקדח..

הרגע בו יש לבצע הליך זה נקבע על ידי רמת הביצועים המופחתת. כדי לנקות את הכתר, הסירו אותו מהחור וקדחו לבנה רכה יותר או חומר שוחק גס אחר מספר פעמים. במקרה זה, אסור לספק מים. לאחר הליך פשוט כל כך, גרגר יהלום שנפתח לאחרונה יופיע על פני השטח והפריון יגדל שוב. הסטנדרט לכתרים באיכות טובה הוא כ 30 – 40 מ”מ לדקת עבודה.

 • לפעמים כדאי לתכנן את מרכז החור העתידי..

בעת קידוח חור גדול מ -25 מ”מ בעזרת כתר, קשה מאוד לקבוע במדויק את המיקום הרצוי בעין, לכן מומלץ לסמן אותו קודם כל במעט (תרגילים עם הלחמה מנצחת).

 • כתרים איכותיים משחיזים את עצמם.

עם תפעול נכון, קצה חד עם מקטעי יהלומים מולחמים אליו יכול לחדד את עצמו ולשמור על יכולת חיתוך גבוהה לאורך זמן.

 • חומרים שונים – כתרים שונים.

עבור חומרים רכים יותר, יש להשתמש במקדחי יהלום גסים יותר. לעומת זאת, עבור חומרים קשים כגון גרניט או קרמיקה, מומלץ להשתמש בקטן יותר.

 • עדיף להשתמש במים זורמים לקירור..

לפני שתתחיל בקידוח, עליך להתחיל לספק מים למשטח העבודה. לחישוב משוער של כמות המים המשמשים יש לקחת את הערכים הממוצעים: 0.4 ליטר לדקת עבודה אחת לכל ס”מ מקוטר הכתר.

קידוח יהלומים בבטון מפשט מאוד את עבודות הבנייה והתיקון. הפעלה נכונה ומדויקת של הציוד תבטיח עבודה מהירה, איכותית ובטוחה.