איך בוחרים אגרוף

רוצים לקדוח חור בבטון? כדי שהמניפולציה הזו לא תיקח הרבה זמן, עצבים ומאמץ פיזי? אז אתה צריך מכשיר שישלב את האיכויות הטובות ביותר של ג’אמר מקדח חשמלי. כדי שהתיקון לא יהפוך למבחן עצום למי שהעז לבצע אותו לבד, כדאי לרכוש מקדחה פטיש איכותית לבית. עבור בונים מקצועיים, נושא זה רלוונטי כפליים. איך לבחור אגרוף ולא לחשב טעות היא כמובן שאלה קשה, אבל די פתירה.

מקדח פטיש ומקדח: מה ההבדל?

מקדח פטיש הוא מכונת קידוח המבצעת תנועות אורך-ציריות (כלומר פגיעות) וסיבוב של כלי העבודה. הפרקטיקה מראה כי לעתים קרובות מכשיר זה מתבלבל עם מקדח השפעה. מה ההבדל בין יחידות אלו? הוא טמון בנבכי היישום הטכני של פונקציית ההקשה: בעזרת מקדחה הוא מתבצע באופן מכני, עם מחורר, באופן פנאומטי. זה בזכות זה האחרון מסוגל לעשות חורים בבטון, לבנים, אבן וכו ‘הרבה יותר מהר, בעוד העבודה איתו דורשת הרבה פחות מאמץ פיזי מאשר עם מקדחה. צריך לציין ש "הֶלֶם" המצב שוחק ברצינות את התרגיל.

מקדחות סלע הן יחידות גדולות ומאסיביות יותר – הן פרודוקטיביות ואמינות ביותר.

סיווג כלי: תשומת לב לאופני פעולה

פטישים סיבוביים, בהתאם לפונקציונליות שלהם, ניתן לחלק למספר סוגים:

  • מצב יחיד;
  • מצב כפול;
  • שלושה מצבים.

הראשונים הם מכשירים מקצועיים במיוחד. העיצוב שלהם פשוט ביותר, אך עם זאת, הם אינם מתאימים לצרכי תיקון הבית. דגמים במצב יחיד תומכים בפונקציית קידוח פטיש.

מודלים שבהם האפשרות היחידה הנתמכת היא פטיש (אזמל) נקראים ג’אקרים..

נפוצים יותר, ובהתאם לכך מוכרים יותר להדיוט, הם מחוררי מצב כפול. בנוסף לקידוח פטיש, יש להם אופן של קידוח או אזמל קונבנציונאלי..

ביחידות תלת-מצב מוצגות כל הפונקציות הנ”ל.

מצב קידוח משמש בעת עבודה עם מתכת ועץ, קידוח עם השפעה – עם בטון ולבנים, מצב ההשפעה הוא אופטימלי להסרת אריחים מהקירות והרצפות..

לפני שבוחרים מקדח פטיש לבית או לעבודה, הקפידו לשים לב לפונקציונליות של המכשיר – אחרי הכל, בחיי היומיום, סביר להניח שתצטרכו את כל שלושת המצבים..

תכונות עיצוב, ציוד, מאפיינים טכניים

המאפיינים העיקריים שלפיהם ניתן לשפוט את הביצועים של מקדח סלעים הם כוחו (נמדד בוואטים) וכוח ההשפעה (נמדד בג’ול). איזה פטיש סיבובי עדיף? בהחלט זה שבו הפרמטרים הללו גבוהים יותר.

הערה! כוח ההשפעה לא תמיד פרופורציונאלי לכוח – זאת בשל התכונות העיצוביות של הכלי החשמלי.

פטישים סיבוביים מצוידים באחד משני סוגים של צ’אק: קונבנציונאלי או מהדק. האפשרות הטובה ביותר לא רק למקצוענים, אלא גם לשימוש ביתי היא האפשרות השנייה. צ’אק ללא מפתח מאפשר לך להחליף תרגילים במאמץ יד קל, ללא שימוש במפתח מיוחד.

מאפיין מעניין נוסף של כל יחידה הוא משקלו. להבחין בין מקדחי סלע קלים, בינוניים וכבדים.

  • מקדחות פטיש קלות לא שוקלות יותר מ -4 קילוגרם, ההספק המרבי שלהן הוא 700 וואט;
  • אלה הממוצעים שוקלים בין 5 ל -8 קילוגרם, הספק שלהם נע בין 700-1500 וואט;
  • מכשירים כבדים שוקלים 8 ק”ג או יותר, הספק שלהם עולה על 1500 וואט.

הדגמים הקלים מצוידים בצ’וקים פלוס SDS, המאפשרים שימוש במקדחים בקוטר של עד 26 מ”מ. מקדחות סלע כבד מצוידות בצ’אקס SDS -max – אין בעיה עם תרגילים בקוטר של עד 60 מילימטר. דגמים שונים של מקדחי סלע בינוניים יכולים "לִפְגוֹשׁ", גם אלה וגם מחסניות אחרות.

מעניין! מחסניות עליונות SDS (למקדחי 16-25 מ”מ) החלו בשימוש לאחרונה יחסית. הם עדיין אינם בשימוש נרחב – מחסניות כאלה מצוידות בעיקר ביחידות של בוש.

כמו רוב כלי הבנייה האחרים, מקדח הפטיש יכול לבצע את עבודתו., "אֲכִילָה" לא רק מהחשמל, אלא גם מהסוללה. ראוי לציין כי כלים אלחוטיים יקרים בהרבה מאלו הקלאסיים, והצורך בהם "ניידות" מתרחשת לעיתים רחוקות ביותר.

בקרת מהירות אלקטרונית היא בשום אופן לא פריט מיותר בציוד של מקדח הפטיש. זמינות המתאימה "מכשיר עזר" יאפשר לך לבחור את מהירות הסיבוב האופטימלית – בהתאם לגודל המקדחה, העומס הנוכחי על המנקר וכו ‘הודות להתאמה אלקטרונית חיי השירות של היחידה גדלים ואיכות העבודה משתפרת. באופן עקרוני, דגמים רבים יכולים להתפאר בפונקציה כזו..

מקדחות פטיש כבדות (ברוב המקרים) הן כלים מקצועיים. לצרכים ביתיים, הדגם הממוצע מספיק עם ראש.

תכונות נוספות של היחידות

בנוסף למכלול הפונקציות הסטנדרטי, לנקבים עשויים להיות גאדג’טים נוספים המרחיבים באופן משמעותי את יכולות הכלי ומקלים על עבודת המשתמש. לדוגמה, הימצאותו של מצב הפוך במקדח הפטיש יאפשר להשתמש ביחידה כמברג. בנוסף, מצב זה יכול לעזור "לְשַׁחְרֵר" כלי עבודה תקוע.

אוֹפְּצִיָה "התחלה רכה" יאפשר לך להימנע מתנודות כאוטיות של המכשיר מיד לאחר הפעלתו. נוכחותו של פקק המתגים פוטרת אותך מהצורך ללחוץ כל הזמן על הכפתור המתאים במהלך הפעולה. מצמד עומס יתר מגן על המנוע מפני נזקים ומחממות יתר.

דגמים יקרים מתהדרים במערכת נגד רטט, כמו גם בתי מעטה מבודדים במלואם, תיבות דו-מהירות ופחות רעש..

מחוררים עולים

מחיר היחידות תלוי ישירות ביכולת שלהן, במגוון הפונקציות המיושמות, באיכות ובעלות של כל הרכיבים. כמו כן, העלות של כל מחורר ספציפי תשפיע על היקף האספקה. היחידה התקציבית ביותר תחזיר לך 80-100 דולר, דגם בינוני "מְשׁוֹך" בערך 250-350 דולר מקדחה פטיש מקצועית בת 3 מצבים עולה עד $ 1,000.

איזה מקדח פטיש לבחור לבית ואיזה לעבודה

לשימוש ביתי, בהחלט אין צורך ביחידה כבדה ומגה עוצמתית במיוחד-אתה יכול להפנות את תשומת ליבך לדגמים מהמעמד הבינוני מבית Makita..

אנשי מקצוע, לעומת זאת, צריכים לשקול מכונה בעלת ביצועים גבוהים עם מספיק פעמונים ושריקות. הדגם הנכון של בוש יכול להיות אופציה טובה..

בכל מקרה, יהיה נחמד מאוד אם החבילה תכלול סט מקדחות.

אתה יכול להתווכח בלי סוף על איזה מקדח פטיש עדיף. זכור, מקדח פטיש ראוי לציון לא חייב להיות הכי מגניב או יקר להפליא. אם היחידה תתמודד במאה אחוז עם המשימה שהוטלה עליה, אז במקרה הספציפי שלך היא תהיה הטובה ביותר!