התקנת מיקסר עשה זאת בעצמך: טיפים

התקנת מיקסר היא תהליך קל למדי, שאין צורך לפנות אליו למומחה. די ללמוד את הוראות ההתקנה של גוף האינסטלציה הזה בפירוט ולעקוב אחריו בדיוק. עם זאת, ישנם מספר סוגים של מערבלים, שתהליך ההתקנה שלהם שונה זה מזה. כיצד להתקין את המיקסר באופן עצמאי, נשקול עוד.

תוכן העניינים:

זנים והתקנת מערבל מקלחת

בהתחשב בסוגי המיקסרים העיקריים, ראשית יש לציין כי הם מחולקים לפי היקף השימוש. ברזים מותקנים בכיור ובחדר האמבטיה או המקלחת. בתהליך בחירת המיקסר יש לקחת בחשבון את מקום ההתקנה שלו. סוג המיקסר ודרך ריסוס המים תלוי בגודל הכיור. גובה המוצר, כמו גם צורתו, קובעים את סוג הסילון שנוצר במיקסר.

סוג ההדק שאיתו נקבע המיקסר לכיור קובע גם את איכות תפקודו. אמין יותר – חיבור אגוזים, תיקון המערבל בעזרת חתיכים פחות אמין. ביחס לשיטת אספקת המים, מערבלים הם מסוג שסתום או מנוף.

האפשרות הראשונה היא מערבל שסתומים, שבו הלחץ של מים חמים וקרים משתנה באמצעות שסתומים. מערבלים מסוג זה פחות נוחים ממערבלים מנופים. רכיבי הנעילה בהם הם שני ברזי תיבת צירים, אשר בתורם הם:

 • תולעת – בצורת פקק, אלמנט בצורת מוט עשוי אטם גומי משמש לכיבוי המים, על מנת להפעיל מנוף כזה, מספיק לסובב אותו מספר פעמים;
 • ברז, שעליו יש לוחות קרמיקה סיבוביים, כאשר החורים חופפים לברז כזה, מים אינם מסופקים, אחרת אפשר להשיג זרימת מים.

למיקסר מסוג זה יש את היתרונות הבאים:

 • הנוכחות של גוף יצוק מבטיחה עמידות ואמינות הפעולה;
 • לתיקון, מספיק להחליף את החלקים הפגומים;
 • עלות המיקסר נמוכה מזו של סוג המנוף.

עם זאת, לערבובי שסתומים יש את החסרונות הבאים:

 • אי נוחות שימוש, שכן יש להשתמש בשתי ידיים כדי לשנות את זרימת המים;
 • צריכת מים גבוהה יותר בהשוואה למכשירי מנוף.

ברזי כיור חד ידיים מובחנים בנוכחות מנוף אחד, שבעזרתו משתנה זרימת המים המסופקים מהמערכת. ישנם שני גרסאות של מערבל כזה, ביחס למנגנון ההחלפה שלו:

 • מכשיר כדורי – שתפעולו מבטיח נוכחות של כדור חלול בתוכו, שעליו יש חורים מסוימים;
 • מכשיר הקרדינג מובחן בנוכחות צלחות קרמיקה הממוקמות בתוך העגורן.

שימו לב כי מים באיכות ירודה או היעדר מסננים נוספים משפיעים לרעה על פעולת המערבל. תכלילים זרים במים מביאים להתמוטטותם. לכן, עדיף לבחור ברזים בעלי גוף מסתובב או מעוצב במלואו..

מערבלים מסתובבים, לאחר קיבוע על פני הכיור, מסתובבים במעגל. עם ברזים אלה, תהליך הכביסה של הכיור פשוט מאוד. בין היתרונות של מערבלים כאלה, נציין:

 • קלות ופשטות ההפעלה;
 • משך השימוש בשסתום כזה ארוך פי כמה מזה של שסתום קונבנציונאלי.

עם זאת, מערבלים המסתובבים בזרועות רגישים ללכלוך ומים. בתהליך הבלאי של חלקים מסוימים, יש צורך להחליף את כל המנגנון.

למיקסר יצוק מסוג מנוף יש מספר מינימלי של חלקים נעים. לכן חיי השירות שלו ארוכים יותר. עם זאת, מכשיר היציקה גבוה יותר ולכן נוטה להתיז מים. השימוש בידית הצד אינו נוח במיוחד.

הברזים המשמשים במטבח ובחדר הרחצה זהים כמעט בתכונות העיצוב. עם זאת, גובה ברזי המטבח מעט גבוה יותר, מכיוון שהם אמורים להיות מסוגלים להכיל כלים גדולים בכיור. אפשר להשלים את מערבל המטבח בברז שממנו מסופקים מי שתייה.

על מנת להבטיח את קלות השימוש במכשיר כזה, הוא מצויד בצינור גמיש נוסף או בעל זווית שיפוע של יותר מ -150 מעלות..

ברזים המותקנים באמבטיה או במקלחת נבדלים בנוכחות שקע נוסף להחלפת צינור המקלחת. בעזרת מנגנונים מסוימים מסופקים מים למקלחת או לברז.

ברזי מקלחת זמינים גם עם שסתום או ידית. התקנים בעלי מנגנוני מיתוג אקסצנטריים פופולריים יותר. כאשר אתה מחליף אותו, רפידות הגומי מסדירות את קצב זרימת המים. כדי לתקן מיקסר כזה, מספיק להחליף את האטמים..

גרסת המחסנית של המיקסר קטנה יותר, יש לה צלחות קרמיקה, בעזרתן הברז עם מים נפתח או נסגר. מכשירים כאלה עמידים יותר, קלים ופשוטים יותר לפרק במידת הצורך..

המערבל בו המקלחת מופעלת באמצעות מנגנון כדורי אמין יותר. מכיוון שהחור המושחז במיוחד לכדור מאפשר שימוש במיקסר זה במצב משופר. עם זאת, אם מתרחשת התמוטטות, יהיה עליך להחליף את המיקסר..

בנוסף, יש לחלק מערבלים ביחס לסילון המסופק במהלך פעולתם. ברזים עם זרבובית קטנה עד 15 ס”מ משמשים בחדרי אמבטיה או כיורים קטנים. ברז מתאים למטבח, שעובי המינימום של הזרבובית הוא עשרים סנטימטרים.

כמו כן, מכשירים עם זרבובית גמישה פופולריים במיוחד. יש להם צינור, באורך של כחצי מטר, שבעזרתו אפשר לשטוף את הכיור..

ביחס לחומר שממנו בנויות המערבלים, הם:

 • פליז או ברונזה – חומרים לייצור מערבל, מיטביים במחיר ומבחינת עמידות, על מנת לשפר את הביצועים של מערבלים כאלה, הם מצופים בכרום;
 • אפשרות זולה יותר היא ברזי נירוסטה, הם פרקטיים, אך אינם עמידים;
 • מוצרי קרמיקה פחות פופולריים בשל העלות הגבוהה שלהם, לפעמים לערבבים כאלה יש צורה יוצאת דופן, למשל בצורת מזרקה.

בעת בחירת מיקסר, אנו ממליצים להישאר על גרסת הפליז שלו, מכיוון שהוא פחות רגיש לקורוזיה. בנוסף, האטמים למיקסר חייבים להיות מגומי. הזרבובית חייבת להיות בעלת טבעת מרווח המגיעה עם המיקסר.

טכנולוגיית התקנת ברזים לאמבטיה

לפני תחילת העבודה, ראשית כל, עליך להכין כלים וחומרי איטום. על מנת להתקין את המערבל עם מקלחת היגיינית, אתה צריך מפתח ברגים מתכוונן או גז, צבת, פטיש וסרט חשמלי. יש צורך בקלטת בידוד על מנת להדק את האגוזים בציפוי הניקל לפני הידוקם. בעזרת המפתח, המערבל הישן מפורק.

על מנת לאטום את המערבל, תזדקק לקלטת מיוחדת. במקביל, הקלטת נפתלת על המנגנון בעשר שכבות לפחות, אך ורק בכיוון השעון. אחרת, יהיה קשה להשיג בידוד אמין..

בתחילה, לפני התקנת המערבל הנסתר, יש לפרק את המערבל הישן. אם המערבל אינו מפורק באמצעות מפתח ברגים מתכוונן, יש צורך למרוח כמה טיפות נפט או נוזל בלם, אשר שוטף את צומת המיקסר עם הצינור. לאחר עשר דקות מוציאים את המיקסר בעזרת מפתח.

השלב הבא הוא התקנת תמהונים. מנגנונים אלה הם חובה במיקסר. תמהונים עם חוט בגודל חצי אינץ ‘עטופים בנייר דבק בכמה שכבות ומותקנים במערכת הצינור. על מנת להפוך את האקסצנטריות בצינור משתמשים במפתח ברגים של גז, הם סובבים סיבוב אחד וחצי, תוך ניסיון להתקין את התמהונים כך שהם נמצאים באותו מיקום.

לאחר מכן, עליך להגדיר את האביזרים למיקום מסוים מתחת למיקסר. זה ידרוש סוגר נוח בצורת U. כדי להתאים את תהליך התקנת האקסצנטריות, האביזרים נפרדים זה לזה.

התקנת מערבל מובנה כוללת יישום של רצועות דקורטיביות על פני השטח של האוגנים. יתר על כן, ההתקנה של ריפודים מורכבים, גומי שחור, ולאחר מכן צבעוניים, עשויים מפרוניט, מתבצעת. האפשרות האחרונה של האטם מגינה על הגומי מפני נזקים מכניים. יחד עם זאת, איטום נוסף אינו מבוצע..

לאחר מכן, אגוזי האיחוד במיקסר מוברגים על המתאם. השתמש במפתח ברגים מתכוונן כדי להבטיח התאמה הדוקה. שימו לב שבמצב זה, אין להדק יתר על המידה את האומים, שכן בתהליך של סחיטת הגומי, תקינותו נפגעת והיא מאפשרת לחות לעבור דרכה..

מערבל המקלחת הנסתר כולל גם זרבובית. הזרבובית מותקנת באופן כזה שטבעות O הגומי וטבעות המרווח מותקנות במקומן. על מנת לדחוף את הטבעת בתוך התאמה, עליך לעבוד קשה. שימו לב לשלמות טבעת המרווח, מכיוון שמשך הזרבובית תלוי בה..

המקלחת מותקנת באמצעות אטמי גומי ופרוניט. אם לחיבור המקלחת יש שקע מחודד, אין צורך באטמים..

כיצד להתקין מערבל היגייני מוסתר

ההתקנה של מערבל הכיור מתבצעת באמצעות צינורות מיוחדים – הנוק. אלמנטים אלה מתחלקים למספר סוגים:

1. מוצרי פלסטיק – בעלי כיסוי בד או טקסטיל. הצינורות הללו הם הכי לא אמינים ולא מתאימים למים חמים, מכיוון שהם יכולים להתפרץ בלחץ שלה..

2. אפשרות אמינה ואיכותית יותר היא צינורות פליז. העלות שלהם בסדר גודל גבוה יותר, אך גם איכות השימוש היא ברמה ממוצעת..

3. האפשרות הפשוטה והפופולרית ביותר היא שימוש בצינורות פלסטיק עם חיזוק נוסף בפנים.

לפני רכישת מיקסר, יש צורך גם למדוד את אורך החבטה שתותקן תחתיו. יחד עם זאת, רצוי לקנות צינור בשוליים של 20 ס”מ. שים לב כי בנייה או חיתוך של תרנגולת אינם מקובלים..

התקנת מערבל כיור מתחילה בקידוח החורים לתיקון. נסה לקנות מערבל בקוטר חור התואם את החורים שכבר נמצאים בכיור. להתקנת ברז כיור, בצע את הפעולות הבאות:

 • עטפו את האבזור בעזרת סרט מיוחד, התקינו אותו במערכת הצינור;
 • כדי לתקן את האגוזים, השתמש במברג גז קטן;
 • הסר את קצות הצינורות מעל הכיור, הנח את אגוזי ההידוק על האטם התחתון;
 • חבר את התאמת המיקסר עם הנרקיות, השתמש גם באטמים כדי להבטיח את הידוק החיבורים;
 • השתמש בפומקה כדי לעטוף מפרקי הברגה נוספים;
 • התקן את המיקסר בשקע, תקן אותו עם אגוזים, בדוק את הפונקציונליות.

רלוונטי לסגנון מינימליסטי הוא מערבל מוסתר. מכשיר זה בנוי בחדר האמבטיה וחוסך שטח רצפה יקר. בין המרכיבים העיקריים של המיקסר המובנה, נציין:

 • החלק החיצוני שלו, המורכב ישירות מהידית, לוח דקורטיבי, כפתורים להחלפת מצבי הפעלה;
 • חלק העבודה הפנימי, הכולל את היחידה הראשית המותקנת בקיר, הוא מחובר לצינורות אספקת מים חמים וקרים.

המערבל הנסתר מותקן בשלבים:

 • אלמנטים נסתרים מותקנים בתחילה;
 • לאחר מכן מותקן הפייה העליונה, התקנת המערבל מתבצעת לאחר סיום העבודה בחדר האמבטיה.

על מנת להתקין מיקסר כזה, יש לצייד חור בקיר בגודל מינימלי של 8 על 10 ס”מ. חלוקים, צינורות מים מחוברים אליו..

על מנת להבטיח את עמידות הברז בחדר האמבטיה, עליך להיות רציני מאוד לגבי בחירת החומר להנחת אספקת המים בחדר האמבטיה. האפשרויות האמינות ביותר הן צינורות נחושת או פוליפרופילן. לצינורות על בסיס מתכת-פלסטיק אין את הנוקשות והחוזק הנדרשים. חלק הגוף של המערבל חייב להיות אמין, מכיוון שהוא מותקן בתוך הקיר ולתיקון שלו יש צורך להסיר את החיתוך. הבלוק הראשי חייב להיות מפליז. מכיוון שחומר זה הוא בעל החוזק, העמידות והעמידות ביותר בפני קורוזיה הגדולים ביותר.

לאחר מכן מותקנים האלמנטים החיצוניים של המקלחת ההיגיינית עם מערבל, התקנת ראש המקלחת מתבצעת באמצעות אלמנטים מושחלים המקובעים בעזרת דיבלים או מרגמה מיוחדת. לאחר מכן, החלק החיצוני של המערבל, זרבובית דקורטיבית וידית מותקנים..