סט חשמלאי

המחיר עבור עבודה על החלפת חיווט בדירה או בבית, למוסקבה, עומד בממוצע על 700 רובל למ”ר. מה שפשוט מכפיל את שטח הדיור שלנו מוביל לסכום מוחשי. וזה מבלי לקחת בחשבון את עלות החומרים. לכן, בביצוע תיקונים בבית, החלטתי לא להיעזר בחשמלאים “מבחוץ”, זה יקר. יכול להיות שהתמודדת עם מצב דומה. למרבה המזל, באתר זה יש הרבה חומר שיעזור לך לבחור ולהחליף את החיווט בעצמך. אבל לא מדובר בהחלפת החיווט, אלא בכלי. או יותר נכון, על סט כלים לחשמלאי.

חשמלאי מינימלי חובה

כפי שאמרתי, שירותיו של חשמלאי אינם זולים, ויש לכך סיבות. לא נתעכב עליהם. יתר על כן, חשמלאי מקצועי הוא כמובן לא רק “מחבר תקע ותקע” של שקעים. אנו רק מציינים כי תיקון או החלפה של החיווט והאלמנטים של רשת החשמל ממד החשמל והלאה דרך הבית שלך לא תהיה עבודה טיטנית עבורך אם השתתפת בחריצות בשיעורי פיזיקה בבית הספר. והם לא רק השתתפו, אלא עקמו בחריצות את החוטים אחרי המורה. אם כן, עליך להתחיל בהכנת העבודה. וכל הכנה מתחילה בשאלה: כיצד לעשות זאת?

כלי עבודה

אנחנו צריכים מפתחות, פתוחים וגם בצורת טבעת. גודלם צריך לנוע בין 6 מ”מ ל -17/19 מ”מ. בדירה הם אולי לא מועילים לצרכי חשמל, אבל בבית פרטי עם מוסך לא תוכל להסתדר בלעדיהם. חבר את אותה מטחנה חשמלית …

סט מברגים או מברג עם סיביות. צורות ראשי הבורג נתקלים בשונים, במיוחד בציוד זר, לכן כדאי להצטייד במספר אפשרויות. במהלך העבודה, אינך צריך לרוץ לחנות.

צבת, צבת וחותכי תיל. בלעדיהם החשמלאי אינו נמצא בשום מקום. יש לציין מיד כי יש לבודד את הכלי של החשמלאי, ולסמן את הידיות, בין אם הן צבת או צבת, מברגים במספרים “1000V”. המשמעות היא שבידוד המכשיר הזה מסוגל להגן עליך מפני הלם חשמלי עד 1000V. אל תיקח את האחר, וצפה גם בשלמות הבידוד בידיות. חייך ובריאותך תלויים בכך.

אנחנו צריכים גם סכין של חשמלאי. מאוד נוח להם לבצע חיתוך, גם כבלים וגם הפשטת בידוד מחיווט רב ליבתי.

פטיש ואזל. כמובן, קלטת חשמל ומהדקי וואגו. מדוע נחוצים קליפי וואגו? זה פשוט נוח ואמין, אבל אם אתה רוצה יותר זול, אתה יכול להסתדר בלעדיהם בעזרת הטוויסט הרגיל.

חשפן בידוד מסוג SI-6M. נוח, פרקטי. אבל עם תקציב מוגבל, אתה יכול להסתדר עם חותכי תיל..

מכלי יד, אולי הכל, בואו נעבור לקטגוריית המשנה הבאה.

כלי חשמלי

אין כאן תשובה חד משמעית, סוגו תלוי יותר במורכבות העבודה שבוצעה. היוצא מן הכלל היחיד הוא מקדח הפטיש. זה מקל מאוד ומצמצם את הזמן בעת ​​התקנת ארגזים מכל סוג שהוא, ולא רק. כתוספת אליו, אל תחסוך את הכסף עבור זרבובית “כתר” מיוחדת. תוכלו לצמצם באופן משמעותי את הבעיות בסידור נישות לקופסאות בקירות.

כלי מדידה

אי אפשר בלעדיהם. הדבר היחיד הוא שאולי לא תזדקק לכולם. הבה נבחן את מטרתם, ותבין מה נחוץ ובמה אתה יכול להסתדר..

מברג מחוון: צריך בכל מקרה, זה עולה אגורה. בעזרתו אתה יכול לקבוע את הנוכחות או העדר של מתח. קבעו “שלב – אפס”, כלומר על איזה מוליך יש לנו מתח, והיכן האפס הוא חוט ההחזרה. זה הכרחי בעת חיבור מתגים, או ממסרי מתח וכו ‘..

המולטימטר מאפשר לך לבצע טווח מדידות כמעט מלא במעגלים חשמליים (מערך המתח ועד הקיבול של הקבל). אם דיוק המדידות חשוב לך, שים לב למחלקת הדיוק של המכשיר. ככל שרמת הדיוק גבוהה יותר, כך שגיאת המדידה קטנה יותר. שגיאת המדידה ברורה מהדוגמה הבאה: השקע חייב להיות בעל 220 – 230V, אם למכשיר יש מחלקה של 2.5, אז השגיאה תהיה בערך 10%, וכאשר המדידה נוכל לקבל + 20V. כדי לבדוק את המתח ברשת, הערך אינו קריטי, אך אם הוא משמש למדידות במעגלים אלקטרוניים, אולי הוא יהיה קצת יותר מדי. יש לבחור את זה בצורה מדויקת יותר, אבל זה גם יעלה יותר..

חיישנים למציאת חיווט. דבר נוח, אבל לאנשים שאינם כל הזמן מתקנים חיווט, אין בכך צורך במיוחד. אם המטבע לוחץ על הכיס שלך – קנה אותו, הוא עשוי להועיל.

סט שלם והשוואת ערכות חשמלאים

שקלנו את המינימום הנדרש של כלים לעבודות חשמל. ניתן לרכוש אותו בנפרד “לפי היצירה”, או שאתה יכול לקנות ערכת חשמלאי, שהושלמה כבר על ידי היצרנים. שקול סט שלם של הדגימות הבאות:

– סט חשמלאי “סטוק” (16 כלים);

– סט חשמלאי “מאסטר” (23 פריטים);

– סט חשמלאי “SATA” (27 כלים);

– סט חשמלאי אוניברסלי “NEU – M” (37 פריטים);

– ערכת חשמלאים “CIMCO” (23 פריטים).

הצלחת מכילה רשימה של הכלים הכלולים בערכה.

לכל אחת מהערכות המוצגות יש אפשרויות לסט שלם. לדוגמה, ערכת החשמלאי “סטוק” ל -13 ו -16 פריטים, מובחנת בנוכחות הסט האחרון של 3 מברגים נוספים וסוג מחוון מתח אחר. בקבוצה של 13 מכשירים, המחוון מיוצג על ידי הסוג ТН -1, ובגרסה האחרת ТН – 3.

יש גם הבדלים משמעותיים יותר במערכות. כך, למשל, הסטים “CIMCO” נבדלים לא רק במערך השלם, אלא גם בכלי עצמו. בנוסף לחותכי צד עוצמתיים, מערכת “הדגל” כוללת גם חותכי צד אלקטרוניים. הם מיועדים לעבודה “עדינה” יותר עם חוטים, למשל בעת עבודה עם אלקטרוניקה. כלומר מוצגות אפשרויות לכלים לכל סוג עבודה. כמובן שגם סכום הערכות יהיה שונה. אבל כאן כל אחד מחליט בעצמו, תוך עין ליכולות החומריות שלו.

לא ניתן יהיה לתאר את כל ההבדלים בתצורות, וכאשר תלך לחנות לערכה, תוכל בעצמך להבין את התצורה הדרושה. לפחות אתה יודע, השאר תלוי רק ביכולות כלכליות. אגב, הסטים “CIMCO” שייכים לכלי מקצועי, ואיכות הכלי גבוהה, הרי ארץ המוצא היא גרמניה. לכן, אל תתפלאו שלערכת החשמלאים הזו יש מחיר כזה.

מתוך אפשרויות פחות יקרות, עיין במערכות “מניות” ו- “NEU”. יותר ממספיק לשימוש ביתי. לאחר רכישת הכלי הדרוש וחמוש בתיאוריה, תוכל להמשיך בבטחה לחלק המעשי.