כיצד לחדד מקדח לעץ ומתכת

על מנת לקדוח חור בחלק מתכת או עץ משתמשים במקדחים. עם זאת, הם זקוקים לחידוד במהלך הפעולה. אם לא תחדד את המקדחה, העבודה איתה תהיה ארוכה ואיכות החור לא תהיה מספקת. עוד נדבר על שיטות חידוד מקדחות לעץ ומתכת..

תוכן העניינים:

תכונות של בחירת מקדחות לעץ ומתכת

בתהליך בחירת מקדחה מסוימת, ראשית כל, עליך לבדוק אותו באופן ויזואלי. על פני השטח לא צריכים להיות סדקים, שבבים או דפורמציות אחרות; הוא צריך להיות חלק ואחיד. ביחס לצבע המכשיר הזה, נקבע סוג העיבוד הסופי שלו, המשפיע על חוזק ועמידות המקדחה..

לתרגילים שחורים יש ביצועים מצוינים מכיוון שהם מעובדים באמצעות אדים. אם צבע המקדחה הוא צהוב או זהב, הוא מצופה טיטניום. תהליך זה מאפשר למקדח לשחרר מתח עודף. בנוסף, חיי השירות של המקדחה גדלים משמעותית..

מקדחה אפורה מעידה כי עיבודו לא בוצע, לכן המאפיינים התפעוליים של כלי כזה נמצאים ברמה נמוכה. בקניית מקדחה מקבלים סט מקדחים השונים בקוטר, באורך ובסוג השימוש..

לרוב, מקדחות מסווגות לכלים המשמשים לקדוח חורים:

 • על משטחי בטון;
 • על משטחי עץ;
 • על משטחי מתכת.

כל סוג מקדחה נבדל על ידי האינדיקטורים האישיים של המראה והצבע. לקידוח משטחי עץ, השתמש במקדחים בצורה של נוצה, נחש או ספירלה.

קוטר מקדחי הבורג הנפוץ ביותר לעץ הוא בין שלושה לחמישים ושניים מילימטרים. לכלי זה יש קלטת כפולה להבטחת קידוח חורים מדויק. יחד עם זאת, החלקה של המקדחה במהלך הפעולה אינה נכללת. כדי להסיר שבבים, למקדח יש חורים בספירלה שדרכה הוא יוצא. הוא מתאים לקדוח חורים לדיבלים, לוחות מלאים ועץ, יריעות דיקט וכו ‘..

גרסת הקסם של המקדחה מובחנת בנוכחות ספירלה טחונה וטחונה בקפידה. בעזרתו נוצרים חורים בחלקים העשויים פורניר.

לתרגיל הנוצות לעץ מגוון רחב של יישומים. הוא קל לשימוש ובעל קטרים ​​שונים. משמש לעצים רכים ועצים קשים יותר. מקדחה נוצות לעץ היא אופציה מצוינת ורב -תכליתית לקידוח כמעט כל חור.

מקדחות טוויסט מספקות קידוח כנגד גרגירי עץ. הקוטר של מקדחות מסוג בורג למתכת ועץ הוא בין אחד לחמישה סנטימטרים. אורכו של מקדחה כזו הוא בין ארבעה לעשרה סנטימטרים..

איכות החור המתקבל נקבעת בעיקר על ידי הבחירה הנכונה של מקדחה לחומר מסוים, כמו גם רמת ההשחזה של מקדחה זו.

חידוד מקדחה לעץ: תרשים זרימת עבודה

במענה לשאלה כיצד לחדד מקדחה לעץ, יש לקחת בחשבון ניואנסים רבים. קודם כל, עליך לקבוע אם המקדחה באמת בוטה, אולי הסיבה היא שבירה או שחיקה שלו. סימנים לכך שמקדח לעץ זקוק לחידוד נוסף הוא קודם כל העובדה שהעבודה על קידוח חור אורכת הרבה יותר זמן, החורים לא אחידים ואיכות ירודה. כמו כן, מקדחה כזו מתחממת מהר מאוד ומתעוותת בהשפעת טמפרטורה גבוהה מדי..

אם אין לך ניסיון בחידוד מקדחי עץ, אנו ממליצים תחילה להתאמן על תרגילים ישנים וכבר שחוקים. אם ההשחזה מתבצעת בצורה לא נכונה, הפעלה נוספת או שחזור של המקדחה לא יהיה אפשרי. מקדח עץ בקוטר גדול ניתן לחדד טוב יותר מאשר מקדחות המשמשות לקידוח משטחי מתכת. מכיוון שמקדחי עץ עשויים מחומרים גמישים ורכים יותר. במקרה זה, מספיק כלים ביתיים בהישג יד כדי לחדד מקדחה כזו..

בתהליך ההשחזה תצטרך מכונת חידוד ומיכל עם מים המשמשים לצינון המקדחה. מים ימנעו מפלדה להתחמם יתר ולעיוות של המקדחה במהלך השחזה.

אם אין לך מכונת חידוד מקדחה, השתמש בקובץ רגיל. עם זאת, במקרה זה, תהליך החידוד יימשך זמן רב יותר פי כמה. הכלל העיקרי של חידוד איכותי של מקדחה לעץ ארוך, שמירה על הפרופורציות הנכונות וצורות גיאומטריות. כלומר, צורת המקדחה צריכה להיות זהה לחלוטין לאחר הרכישה. יש לחדד מקדחה עגולה לעץ בהתאם לזווית חידוד מסוימת.

בתהליך השימוש במכונת השחזה, במקרה זה, עליך להניח בזהירות את המקדחה על דיסק החידוד. על מנת שהערכים הנדרשים יהיו מדויקים ככל האפשר, השתמש במכשירים נוספים. זה יכול להיות מכשיר שאליו מותקן מקדח ומהודק בו..

לפיכך, המקדחה נמצאת במנגנון מיוחד והסיכון להישרף עקב חימום שלה מצטמצם. בנוסף, כדי לא לפגוע בידיים, הקפד ללבוש כפפות לפני השחזה. לאחר השחזה מקדימה, הקצה מובא בהדרגה לצורה חלקה ולמצב מושלם. זה נעשה באמצעות אותה מכונה, אך במהירויות נמוכות.לאחר סיום, ניתן להשתמש במקדחה כמתוכנן..

אם ההשחזה מתבצעת כראוי, אורך חיי השירות של המקדחה גדל באופן משמעותי..

סרטון לחידוד מקדחות עץ בסוף המאמר.

טכנולוגיית חידוד מקדחים לעץ מרמזת על הפעולות הבאות:

1. זווית ההשחזה של מקדח העץ היא תשעים וחמש מעלות. ערך זה נשמר בכפייה.

2. המקדחה מותקנת אך ורק על קצה הטוחנה.

3. על מנת להגדיל את דיוק העבודה, אנו ממליצים להתקין את המקדחה בתוך כלי מיוחד, למשל מכונת כביסה.

4. תחבו את הקצוות האחוריים שלה כמה מילימטרים, וודאו שכל קצה אחיד.

5. לאחר השחזה, הפחיתו את המהירות במכונה והמשיכו בעבודה.

6. נסה לשמור על הגשר על המקדחה דק מאוד. כך, השימושיות של הכלי מוגברת. אם המקדחה דקה מדי, אין צורך לחדד את המגשר.

7. לאחר מכן, עליך לצנן את המקדחה ולבדוק את הביצועים שלה. אם החור חלק והעבודה נעשית במהירות, הכלי מושחז כראוי..

זנים וחידוד מקדחות למתכת

מקדחות למתכת שונות ביחס לעובי, לגודל, לצורה או לאזור היישום. מקדחה ספירלית למתכת היא:

 • מקדחה מחודדת למתכת מתאפיינת בנוכחות שוק מחודד, מקדחה מחודדת למתכת בקוטר של שישה עד שישים מילימטרים;
 • מקדחה למתכת נדירה;
 • מקדחה מתכת עם שוק גלילי;
 • מקדחה מרובעת ארוכה למתכת.

ביחס לעיבוד הסופי, מקדחות מתכת הן:

 • אלה שאינם מטופלים שונים בצבע הפלדה הסטנדרטי;
 • מטופלים באדים, הם שחורים;
 • בצבע זהוב, המסוגל להעביר מתח רב;
 • מקדחות טיטניום צהובות בהירות.

לייצור מקדחות למתכת, פלדה במהירות גבוהה, פלדת כלים עם תוספי קובלט, פלדת סגסוגת, סוגים מיוחדים של מתכות משמשים.

בעזרת מקדחי טוויסט גליליים, סגסוגות אלומיניום, נחושת, אבץ או מגנזיום מעובדות. סגסוגות טיטניום מעובדות באמצעות ציוד מיוחד ומקדחים מסוג A.

מקדחי מתכת חרוטים משמשים לקידוח מתכות קרביד. הם שונים ביחס לדרגה ולסוג הפלדה ממנה הם עשויים. העיבוד של מתכת כזו או אחרת תלוי בזווית החידוד של המקדחה. יחד עם זאת, ישנן דרישות כאלה לזווית השחזה של מקדחה למתכת:

 • אם המקדחה עשויה מתכת רכה או לא ברזלית, זווית ההשחזה היא בין שמונים לתשעים מעלות;
 • אם למתכת יש דרגת קשיות ממוצעת ולמתכות מברזל יצוק, זווית ההשחזה היא ממאה שש עשרה עד מאה ועשרים מעלות;
 • עבור פלדה קשה מאוד, זווית החידוד של המקדחה היא מאה שלושים ומאה וארבעים מעלות.

כיצד לחדד מקדחה למתכת: טכנולוגיה ותכונות השחזה

במהלך הפעולה של כל מקדחה, הוא מתפקד וצריך לחדד אותו. על מנת לחסוך כסף ברכישת מקדחה חדשה, במיוחד אם היא עשויה נירוסטה, אנו ממליצים לחדד אותה.

מקדחות למתכת, שלא כמו מקדחות לעץ, עשויות פלדה באיכות גבוהה, שהחידוד שלה דורש מיומנויות מיוחדות בעבודה עם מכונת שחיקה. קוטר המקדחה האופטימלי והנפוץ ביותר הוא שישה עשר מילימטרים. הדרך הקלה ביותר לחדד מקדחה כזו היא שימוש בגלגל השחזה. אם אין ציוד כזה במוסך, עליך להתקין את המקדחה במקדח חשמלי, לתקן אותו במצב קבוע, לקחת אבן שחיקה ולהתחיל לחדד.

שימו לב כי עליכם לעטות מסכת מגן על העיניים וכפפות על הידיים, מכיוון שהמקדחה מתחממת מדי במהלך תהליך ההשחזה. הכינו מאגר קטן של נוזלים שיתקרר בהדרגה.

ניתן להחליף את המים בשמן מכונה. אם אינך מצנן את המקדח במהלך הפעולה, הוא מתעוות בהשפעת טמפרטורה גבוהה..

תהליך החידוד צריך להיות עקבי, ראשית יש לעבד את החלק האחורי של המשטח. נסה להשאיר את המקדחה צמודה על פני השטח. שימו לב לזווית החידוד של המקדחה, היא צריכה להיות באותה רמה. אם אתה בודק את המקדחה מהצד, הוא אמור להידמות לצורה מחודדת..

לאחר מכן, עליך לעבד את החלק החיתוך של המקדחה. כמו כן, זה נובע משמירה על זווית מסוימת של המקדחה. לאחר מכן, סוף סוף עליך לסיים את המשטח האחורי. שימו לב לכיוון המגשר, גודלו צריך להיות לא יותר מ -0.4 מ”מ עבור מקדחות קטנות. אם קוטר הקידוח גדול, הגשר יכול להיות עד סנטימטר אחד.

לפני תחילת העבודה, אנו ממליצים לתרגל עם תרגילים ישנים. לאחר שקיבלת את הכישורים לעבודה עם גלגל שחיקה, המשך לחדד את התרגיל ישירות. שימו לב כי הקידוח אינו מתבצע עם החוד עצמו, אלא עם הצדדים הרוחביים שלו, ולכן הם חייבים להיות מושחזים בצורה מושלמת..

אם למקדח יש קצה pobedit, אזי הטכנולוגיה של חידודו שונה במקצת מהסטנדרטית. אנו מציעים לך להכיר את ההמלצות לחידוד מקדחות למתכת:

 • נסה לשמור על קצה המקדחה במקביל למשטח העבודה של גלגל השחזה או האבן;
 • השחזה צריכה להתבצע בהדרגה, אין ללחוץ על המקדחה על העיגול;
 • נסה לשמור על הקצוות באותו אורך;
 • האיכות הגבוהה של חידוד המקדחה למתכת מעידה על פני השטח של המקדחה, שאין עליה בוהק.

אפשרות ההשחזה הראשונה היא מטוס אחד. חידוד זה משמש אם קוטר המקדחה אינו עולה על שלושה מילימטרים. טכניקה זו מתבצעת בזהירות רבה, אחרת התרגיל עלול להתפורר. הכלי מונח על המעגל ונע במקביל לתנועותיו.

אם קוטר המקדחה עולה על שלושה מילימטרים, יש להשתמש בחידוד מחודד. במקרה זה, המקדחה חייבת להיות מוחזקת בשתי ידיים, תוך חידוד בהדרגה של נוצותיה. המקדחה נלחצת בקלות על האבן ומתנדנדת מעט במהלך תהליך ההשחזה.

לאחר חידוד המקדחה, יש צורך לכוונן אותה היטב. בעזרתו ניתן יהיה להיפטר מחריצים קטנים והקצה מלוטש. למטרות אלה, מומלץ להשתמש באבן רכה מיוחדת..

שימו לב כי האדם המבצע את החידוד חייב להיות בעל ראייה טובה. כמו כן, בתהליך העבודה, יש צורך לארגן תאורה טובה. על מנת להבטיח דיוק רב יותר של השחזה, יש צורך ליצור כלי מיוחד. זה יעזור לתקן את המקדחה במצב נייח ביחס לגלגל השחזה..

חידוד מקדחה לסרטון מתכת: