באיזה מכונת כביסה לחץ לבחור

ההתקדמות לא עומדת במקום, בכל יום יש עוד ועוד המצאות שמקלות על החיים ומונעות מאנשים מצרות מיותרות. זה חל על כל ההיבטים של חיינו, והניקיון במקרה זה לא היה יוצא מן הכלל. שכח מסמרטוטים ודליים, מברשות ומטאטאים – זה אתמול! על שמירת הניקיון כיום – מכשירים מודרניים, יעילים ביותר, פרקטיים – מכונות שטיפה בלחץ גבוה. מכשירים כאלה נתנו לבעלי הציוד את האפשרות לקחת הפסקה מהעבודה השגרתית ביותר..

תוכן העניינים:

תכנון ותפעול מכונת הכביסה

מכונת הכביסה בלחץ גבוה היא ציוד כביסה רב תכליתי ודורש. מכונת הכביסה בלחץ גבוה מסירה לכלוך בצורה מבריקה, מנקה בעדינות וביסודיות את כל המשטחים הקשים. יחידה זו מורכבת ממנוע חשמלי המניע את המשאבה. המשאבה מחוברת לצינור לחץ גבוה לשטיפה, העמיד בפני לחץ גבוה, ואקדח ריסוס המצויד בבקרת ריסוס מים..

למערכת זו מחובר צינור נוסף – צינור בלחץ נמוך, שנועד לספק מים למשאבה. גוף המכשיר עמיד בפני שחיקה, לרוב עשוי מפלסטיק. מנוע חשמלי או בנזין משמש בהתאם לדגם. ישנם מכולות מיוחדות לחומרי ניקוי המפשטים את תהליך הכביסה. ניתן לחבר מכונות שטיפה בלחץ גבוה למערכת אספקת המים, או לקחת מים מכל מיכל – חביות, נהרות, בריכות.

מכונת הכביסה של המקיטה מסוגלת לצרוך מים מכלי ולאחר מכן לשחרר אותם בלחץ גבוה. אין לראות במים חומר איטי וזורם – סילון ששוחרר בלחץ גבוה מפגין כוח מפלצתי. כוח זה מיועד לשטיפת לכלוך כבד ו”מתמשך “על חפצים שונים..

מטרת מכונת הכביסה

יש דעה כי יש להשתמש במכונת כביסה בלחץ גבוה לשטיפת מכוניות. למעשה, זוהי רק אחת מהשיטות הנפוצות לשימוש בה. ניתן להשתמש בו לשטיפת אוטובוסים, משאיות, אופנועים, אופניים, סירות, גינה וציוד חקלאי. באתר בנייה, בייצור, בשירותים, בתחנת דלק, מכונת כביסה בלחץ גבוה תמצא את השימוש בה..

מכונות שטיפה בלחץ גבוה יכולות לשמש לניקוי חזיתות בניין, טרסות, ריהוט גן, שבילי אבן, חלונות חלון תעשייתיים וחלונות ראווה. בלחץ רב עוצמה, הזיהום המתמשך ביותר באזורים הכי לא נגישים יירחק. אבל זה לא כל מה שמכבסי לחץ מסוגלים לעשות. הם הופכים את הניקיון היומי בקלות להליך מהיר וקל..

טכניקה זו מוערכת במיוחד על ידי בעלי בתים פרטיים, מכיוון שהם יודעים היטב עד כמה קשה לשמור על ביתם, השטח הסמוך והחצר נקייה. ניתן לסדר את הבית עצמו, המוסך, בית המלאכה, הסככה והחלקה באמצעות מכונת שטיפה בלחץ גבוה מיני מודרני, קומפקטי ועוצמתי. באיכות הגבוהה ביותר וללא קושי רב, ניתן יהיה להשיג תוצאה כזו שפשוט בלתי ניתנת להשגה באמצעים מסורתיים. מכשירי לחץ מתמודדים עם הלכלוך הוותיק ביותר ומשטחים קשים.

רוב הכיורים, למרבה הצער, אינם “ידידותיים” עם מים חמים. הטמפרטורה המרבית של הנוזל שניתן לספק למכשיר מצוינת בדרך כלל במאפיינים הטכניים של המוצר ואינה עולה בדרך כלל על 40-60 מעלות צלזיוס. אם אתה רוצה יותר, אז אתה צריך לחפש דגם התומך בשימוש במים חמים: אין הרבה מכשירים כאלה, אבל אתה באמת יכול למצוא.

כדי להגביר את היעילות והפונקציונאליות של הכיור, אתה יכול להשתמש בקבצים מצורפים נוספים למכונת הכביסה. האפשרות הנפוצה ביותר היא זרבובית הסילון המסתובבת. עם זאת, חלק מהיצרנים עושים אפשרויות מקוריות יותר – מברשות שונות, במיוחד חרירים צרים ונעים לניקוי צינורות שונים. הארטילריה הכבדה ביותר – חרירי התזת חול: מים עם חול מנקים את הלכלוך הכבד ביותר.

סוגי מכונות שטיפה בלחץ

כל מכונת שטיפה בלחץ שונה מבחינת לחץ וביצועים, משקל ועוצמה, עיצוב ומידות. בהתאם לפרמטרים אלה, אתה יכול לבחור את הציוד המתאים לך, על סמך יכולות כלכליות, צרכים, משאלות ומשימות..

כיורים ביתיים ומקצועיים

מכונות שטיפה בלחץ גבוה מתחלקות למקצוענים ולמשק הבית. משך המודל הביתי ליום הוא כשעתיים, המים מסופקים מהמאגר או הלחץ של מערכת אספקת המים. במכבסי לחץ גבוה ביתי במצב עבודה, צריכת המים מגיעה ל -600 ליטר לשעה, אספקת חשמל ~ 220-230 וולט, לחץ – 20 – 150 בר.

מערך המשלוח כולל בדרך כלל: זרבובית סטנדרטית המאפשרת לווסת את הלחץ, צינור בלחץ גבוה, אקדח, התאמה. מצורפים מיוחדים מסייעים להרחיב את הסביבה לשימוש מיני מכונות כביסה ביתיות: שטיפת שבילים סמוכים, ניקוי צינורות ביוב ומשטחים שונים מצבע, ניקוי חזיתות בניין.

כיורים מקצועיים נבדלים מדגמים ביתיים, קודם כל, לפי המשאב הגלום בעיצובם. בקבוצה הביתית, פלסטיק שולט בחומר של אקדח הכביסה והמשאבה, בעוד שבמחלקה המקצועית מתכת שולטת: פלדת סגסוגת, ברונזה, פליז. ביציאה, הלחץ המרבי מגיע ל 1500 אטמוספרות. לכן, כדאי לבחור בדגם מקצועי כמכונת שטיפה בלחץ גבוה לרכב..

ההבדלים העיקריים בין דגמים מקצועיים גבוהים לדגמים ביתיים:

  • חוזק של כל חלק, קלות החלפת אלמנטים;
  • משך העבודה הרציפה;
  • עבודה בתנאים כבדים וקשים במיוחד;
  • השימוש בסגסוגות מיוחדות במבנה;
  • ביצועים גבוהים.

שוקע עם ובלי מים מחוממים

מכונות שטיפה בלחץ גבוה, שאינן מאפשרות חימום המים, יכולות לשמש בהצלחה לניקוי משטחים וחפצים שונים בשל תצורת סילון המים הניתן לשינוי, והאפשרות להוסיף חומרי ניקוי לסילון הריסוס. כדי להגדיל את יכולת הניקוי שלהם, אתה יכול להשתמש בחרירים מיוחדים שכלולים בתחילה בערכת האספקה. תוכל גם לעיין בקטלוג של מכונות שטיפה ולבחור קבוצה נוספת של חרירים.

דגמים עם מים מחוממים משמשים לניקוי מהיר של שמן, שומנים ומזהמים אחרים העמידים בפני מים קרים, קרח ולכלוך קפוא בחורף, כמו גם לחיטוי ושטיפת ציוד בחקלאות ובתעשיית המזון..

מכשירים המאפשרים לך לחמם מים, בדרך כלל משתמשים במבער דיזל כיחידת תרמו. הנוכחות של מבער, מיכל דלק או תנור מגדילה משמעותית את גודל וכיור הכיור בהשוואה לדגמים ללא חימום. לצורך הפעלת כיור כזה יש צורך באספקת מים וחשמל, ולכן התקנים אלה אינם אוטונומיים לחלוטין..

כיורים אוטונומיים וחשמליים

בעת בחירת מכונת כביסה בלחץ גבוה, יש לדעת את מאפייני הרשת החשמלית, שכן היא נדרשת על מנת להבטיח את תפקודו הדק של המודל. בהתבסס על המשימות והצרכים של המכשיר, אתה יכול לבחור כיור המונע על ידי AC: 3 ~ 400 V או 1 ~ 230 V. מכונות כביסה חד פאזיות הן דגמים קומפקטיים וחסכוניים, מכונות תלת פאזיות הן ברמה הגבוהה ביותר של מכונות מקצועיות , היצרני והעוצמתי ביותר.

מכונות כביסה אוטונומיות הן מכשירים ניידים בלחץ גבוה המיועדים לעבודה הקשורה בניקוי חזיתות, שימוש בבנייה, ביערות, בעירייה ובחקלאות, נותנים מענה בטוח למשימות בהיעדר חשמל. מצויד במנועי בנזין או דיזל איכותיים.

כיורים נייחים וניידים

כיורים ניידים נוחים מאוד בעבודה היומיומית כאשר יש צורך לעבור לנקות מקומות שקשה להגיע אליהם ומרוחקים. מכונות כביסה ניידות נחשבות לפופולריות והנפוצות ביותר. גלגלים גדולים מבטיחים יכולת תמרון גבוהה ומאפשרים את הזזת הדגם גם על מדרגות או רצפות לא אחידות.

מכונת שטיפה בלחץ נייחת מיועדת לחיבור צינורות בלחץ גבוה וצינורות, ומציעה פתרון קומפקטי לניקוי חסכוני ויסודי של כלי רכב ומבנים, המיועד לשילוב צינורות או התקנת שטח בשלט רחוק. פתרונות טכניים מיוחדים מבטיחים פעולה רציפה לאורך זמן עם ביצועים גבוהים, כיבוי אוטומטי למשך זמן רב או הפרעה בעבודה.

עמודי שטיפה, מנהרות ושטיפות גנטרי

נהוג להתקין עמדות שטיפת רכבים בכניסה לשטיפת מכוניות אוטומטית, בחניונים רב מפלסים או תת קרקעיים, מוסכים, חניונים, ביציאה מאתרי בנייה ותחנות דלק. עמודי שטיפה הם אזור נפרד עם ניקוז, שבו חרירי לחץ גבוה ממוקמים בזוויות שונות ולאורך ההיקף, ומכונת הכביסה בלחץ גבוה עצמה מוסתרת במבנה בצורה קומפקטית. ביסודו של דבר, מכונות הכביסה הטובות ביותר משמשות לשטיפה מוקדמת והרטבת הגוף, ניקוי לכלוך גס, ניקוי חישוקים וגלגלים בלחץ, כמו גם לשטיפת החלק התחתון..

כיור הגנטרי הוא מבנה בצורת U המורכב מצינורות פלדה ומסגרת וגולוון חם להגנה נוספת בפני קורוזיה עם ציפוי לכה עמיד. יחידות הכביסה הן מברשות וקשתות – קורות כביסה עם שתי מסילות זרבובית ניתנות להחלפה המספקות זווית השפעה אופטימלית של סילון המים וניקוי מצוין של החלק האחורי והחלק הקדמי של המכונה. ניקוי הצדדים מתבצע עם הכללת צינורות זרבובית בהתאם לגובה המכונית.

שטיפת מכוניות במנהרות מורכבת מכמה תחנות שטיפת מכוניות ושטיפות מכוניות. זהו מעין מסדרון של חלקים בהם מבוצעות מספר פעולות. במקביל, המכונה נוהגת באופן עצמאי או נעה על מסוע.

כיצד בוחרים מכונת שטיפה בלחץ

לכן, אינך יכול להחליט אם לרכוש מכונת שטיפה בלחץ של בוש אקווהאק או לתת עדיפות ליצרן אחר. ראשית, מומלץ להחליט לאיזו מטרה אתה צריך את המכשיר. אם אתה צריך איש מקצוע או מודל ביתי תלוי בסוג העבודה שתבוצע באמצעות מכונת שטיפה בלחץ. בהתאם לקטגוריה הנבחרת של שטיפת מכוניות, חיי השירות שלה ומחיר המכשיר תלויים. מכשירים מקצועיים מחזיקים מעמד פי שלוש ועולים משמעותית יותר.

בעת בחירת כיור, שימו לב, קודם כל, לביצועי המשאבה, הנקבעים על פי קריטריונים כגון צריכת מים לאורך פרק זמן מסוים, לחץ עבודה וטמפרטורת נוזלים ביציאה. יכולתו של הסילון לשטוף לכלוך נקבעת על ידי קצב זרימת המים, המסופק מכוח משאבת הכביסה. דגמים טובים מספקים קרוב ל-600-700 ליטר לשעה.

בעת בחירת מכונת כביסה לחץ, קח את המסנן מיד, מכיוון שהמים שלנו צריכים את הטוב ביותר. מומלץ לבחור במסנן רב פעמי, ללא נוכחות מחסניות הניתנות להחלפה. ברכישת כיור כדאי להבהיר עד כמה המכשיר עובד היטב כאשר לוקחים מים מהמיכל, כי לא תמיד ניתן לחבר את הכיור לאספקת המים.

יחד עם צריכת המים, הלחץ קובע את יעילות הכביסה ב -80%. המכשיר חייב לקבל את כמות המים הנכונה, בהתאם למאפיינים הטכניים שלו. לדוגמה, אם צריכת המים מגיעה ל -14 ליטר לדקה, ואספקת המים מספקת רק 12, אז הכיור עלול להיכשל מהר מאוד..

לכל מכונת כביסה יש משאב משלה. בחר את המכונה בהתאם לצרכים שלך. לדוגמה, מכונות שטיפה בלחץ גבוה של קארצ’ר מהסדרה השנייה, השלישית והרביעית נועדו לשטוף מכונית אחת ביום, עובדות ללא בעיות במשך 3-5 שנים, המכשירים מהסדרה החמישית והשישית-לשטיפת שתיים או שלוש מכוניות ביום, ושטיפות הסדרה השביעית מסוגלות לשטוף עד שבע מכוניות ביום.

שימו לב למשאבה. ישנם שני סוגי חומרים מהם הם עשויים: פלסטיק ומתכת. משאבות פלסטיק מתקפלות ואינן מתקפלות. אם המשאבה היא פלסטיק שאינו ניתן להפרדה, יהיה עליה להחליף אותה במקרה של תקלה, ועלותה שווה ל -70% ממחירו של מכשיר חדש. ניתן לתקן את המשאבה המתקפלת. משאבת הפלסטיק חוששת מתחממות יתר וממים חמים.

גלה כיצד חומרים כימיים מסופקים. אם ניתן לספק את הכימיה דרך המכשיר (לשפוך למיכל משולב או לשאוב אותו באמצעות צינור מיוחד), כדאי להבהיר את האפשרות לרכוש חומר מקציף חיצוני שמונח על האקדח. זה נוח כי ניתן להעביר רק כימיקלים ניטרליים דרך צינורות ומכלים כאלה..

טיפים להפעלת מכונת הכביסה

לא מומלץ להשאיר את הכיור בלחץ ללא צורך – עדיף לצמצם אותו במהלך ההפסקה בין העבודה, שכן אחרת המכשיר ייכשל מהר יותר, ויש צורך לתקן את מכונת הכביסה. אחד החלקים השבריריים ביותר הוא צינור הלחץ הגבוה, כך שאסור לרסק אותו או לקמקו. אם קנית מכונת כביסה עם סליל מפותל, תמיד נפרק את הצינור בעת העבודה. עדיף לרכוש דגם עם סליל צינורות מיוחד, מכיוון שהוא מאריך את חיי הכיור.

אין להשאיר את הכיור במזג אוויר קר עם מים. אם המים בפנים קופאים, הכיור עלול להיכשל לחלוטין. התרופה הטובה ביותר במקרה זה היא לשאוב פנימה נוזל קפוא. והמכשיר עצמו צריך להיות מאוחסן בחדר חם בחורף. בעת עבודה עם כיור, עליך להקפיד על כללי הבטיחות. מטוס שהופנה כלפי אדם מסוכן: הוא מסוגל להפיל אותו ולפצוע אותו בלחץ גבוה..

לפיכך, מכונת שטיפה בלחץ היא מכשיר רב תכליתי המשמש לניקוי כל מיני חללים ומשטחים באמצעות סילון מים בלחץ גבוה. אם תוסיפו לסילון חומר שוחק, יתברר שהוא מסיר לא רק לכלוך, אלא גם ציור וחלודה.