התאמת קרבורטור של מסור שרשרת

מסור השרשרת הוא כלי חיוני, הן בגינה הביתית והן בקוטג ‘הקיץ. אבל אפילו העוזר ה”ברזל “האמין ביותר מתחיל לקטוע, ואז הוא לא מתחיל, ואז הוא נעצר. יכולות להיות סיבות רבות, הן קשורות לאיכות תערובת הדלק והמנוע..

ישנם הרבה ניואנסים, לא נתייחס לכולם במאמר זה. ואנו “נסתכל מקרוב” על אותו חלק של המנוע, שנקרא קרבורטור. וננסה למצוא את התשובה לשאלות הבאות: מתי יש צורך להתאים את קרבורטור של מסור שרשרת ולמעשה, מה התוכנית של התאמה כזו.

מכשיר קרבורטור של מסור שרשרת

לפני שתמשיך בהתאמה, עליך להכיר את המבנה ואת עקרון הפעולה של הקרבורטור. זה יעזור להימנע מ”סיבוכים “רבים. אז, ראשית, נזכיר את עקרון הפעולה של מנוע בעירה פנימית. הצילינדר מכיל דלק, וכאשר הוא נשרף נוצר “פיצוץ” קטן, מה שיוצר לחץ רב. לחץ זה דוחף את הבוכנה, הבוכנה, כשהיא בתנועה, מסובבת את גל הארכובה. בסופו של דבר, אנרגיית הלחץ הופכת למומנט, המניע את השרשרת דרך גלגל השיניים.

במהלך פעולה רגילה של המנוע, הוא שורף עד 10 מיליגרם דלק בכל מחזור. ותערובת הדלק מוכנה ומסופקת בקרבורטור.

לפיכך, מטרת הקרבורטור היא לערבב את התערובת העירה עם אוויר בפרופורציות הנדרשות. אם הפרופורציות הללו מופרות, פעולת המנוע מופרעת. למשל, כאשר מערבבים מעט דלק נכנס, אלא להיפך הרבה אוויר, אז תערובת כזו נקראת “רזה”. לעומת זאת, אם אין מספיק אוויר, אלא להיפך יש הרבה דלק, אז זו תערובת רוויה. שני המקרים מביאים לתקלות בפעולה הרגילה של המנוע ודורשים התאמה..

הקרבורטור מורכב מהרכיבים הבסיסיים הבאים, ולמרות שהעיצוב עשוי להשתנות בהתאם לדגם, העיצוב ועקרון הפעולה זהים בערך:

 • הבסיס של הקרבורטור הוא צינור, שבמאפייניו דומה למנהרת רוח, זרימת אוויר נכנסת דרכו; – בולם אוויר ממוקם מעבר לצינור; במיקומו הוא מגביר את זרימת האוויר או מקטין אותו;
 • לצינור יש התכווצות – מפזר, המגדיל את מהירות זרימת האוויר בדיוק במקום בו נמצא החור לאספקת הדלק;
 • הדלק עצמו נכנס לתעלת האוויר מהמרסס, לתוכו הוא נכנס דרך הזרבובית מחדר המצוף (מסומן בתמונה כמחט דלק);
 • תא הצוף עצמו משמש מעין מאגר, שמטרתו להבטיח מפלס דלק קבוע בכניסה לתעלת האוויר.

עקרון הפעולה של הקרבורטור הוא כדלקמן. זרימת אוויר מהירה זורמת בערוץ האוויר, מהירותו תלויה גם במיקום הבולם. מפלס הציפה מבטיח את מידת הפתיחה של תעלת אספקת הדלק ותלוי במיקום אותו מנחת אוויר. זרימת האוויר העוברת דרך המפזר אוספת את הדלק הנכנס ומתיזה אותו. ברגע זה נוצרת תערובת הנשאבת דרך צינור הכניסה לתוך הצילינדר..

בחדר המצוף, רמת הלחץ שווה בערך לאטמוספירה, אך בערוץ האוויר היא נדירה. בשל הפרש הלחץ, הדלק נשאב דרך הזרבובית לתוך צינור האוויר. ככל שמבל האוויר פתוח יותר, כך זרימת האוויר גדולה יותר, ובהתאם לכך יסופק יותר דלק. יותר דלק – מהירות המנוע עולה.

כך פועל הקרבורטור. ייתכנו ניואנסים במבנה שלה, אך בידיעה כיצד עובד הקרבורטור הפשוט ביותר, תוכל תמיד להבין ולקבוע את מטרתם של אלמנטים אחרים..

מתי יש צורך בהתאמה

באופן כללי, הצורך להתאים את הקרבורטור של מסור שרשרת של Stihl, או כל מותג אחר, מתעורר לעתים רחוקות למדי. סימנים של קרבורטור לא מיושר מסומנים על ידי:

ההתאמה עצמה הולכת לאיבוד במקרים נדירים ביותר, כלומר:

 • כאשר קיבעון ברגי הכוונון נשבר, ישנם שלושה מהם. הסיבה לכך יכולה להיות רעידות או פגיעה בכובע המגן. זה די נדיר שלא נגעו בברגים..
 • במקרה של שחיקת מנוע משמעותית, כלומר בוכנה. אז הגדרות היצרן אינן מתאימות. במקרה זה, התאמת קרבורטור של מסור שרשרת של פטריוט, או דגם אחר, יכולה להציל את המצב לזמן מה. אבל כאן זה בדיוק נכון לחשוב יותר על תיקון המנוע, במקום להתאים את הקרבורטור של מסור שרשרת של הוסקוורנה וכדומה;
 • הסיבה עשויה לנבוע מהיווצרות סתימה במקרבורטור, הסיבה עשויה להיות בנזין באיכות ירודה, פגיעה במסנן האוויר או אבנית. באפשרות זו, בנוסף להתאמה, יש צורך לפרק ולשטוף את הקרבורטור.

התאמת קרבורטור של מסור שרשרת

למרות שנדיר למדי, עדיין ייתכן שיהיה צורך בהתאמות של קרבורטור. מיד נציין כי לא הכל ניתן לביצוע באופן עצמאי, אלא אם כן יש לך טכומטר ולפחות פעם אחת תראה במו עינך כיצד לעשות זאת נכון.

כדי להתאים את הקרבורטור של מסור השרשרת מקיטה, כמו רוב הדגמים האחרים, ישנם שלושה ברגי כוונון. למרות שחלק מהיצרנים הסירו בזהירות שניים מהם, והשאירו רק אחד לניסויי המשתמש. אז, שלושה ברגים, על גוף המאייד, הם מסומנים באותיות הבאות:

 • L – בורג זה משמש להתאמת מהירות מנוע נמוכה;
 • H – התאמת מהירות גבוהה;
 • T – כדי להתאים את מהירות הסרק (היא נשארת לניסויים).

באופן כללי, הקרבורטורים כבר הותאמו על ידי היצרן לפעולה מיטבית, והברגים נועדו להתאים בצורה מדויקת יותר את קרבורטור מסור השרשרת צ’מפיון ואחרים, בתנאי אקלים קשים כגון הרמות וכו ‘. מכיוון שהאוויר דליל שם, נדרשת כוונון מדויק יותר כדי שהמכשיר יפעל. בתנאים רגילים, אינך צריך לעשות זאת..

כדי להתאים את הקרבורטור של מסור השרשרת Goodluck, כמו גם מותגים אחרים, שני ברגים L ו- H משמשים ליצירת האיכות המתאימה של תערובת הדלק. ליצירת תערובת רזה, הברגים מסתובבים בכיוון השעון, זה מאפשר להגדיל את מספר מהפכות, כלומר לפיכך, קבע מהירות גבוהה. בהתאם, כאשר הברגים סובבים נגד כיוון השעון, התערובת מתגלה כרוויה יותר, הדבר מסדיר את מספר סיבובי המנוע הנמוך. כך, בעת התאמת הקרבורטור של מסור השרשרת פרטנר, על ידי סיבוב הברגים בכיוון השעון, אנו מגדילים את מספר הסיבובים, נגד כיוון השעון, אנו מקטינים.

עם כל התאמה של קרבורטור של מסור שרשרת סיני או אחר, יש להקפיד על מספר דרישות:

ואל תשכח מהבטיחות שלנו, השרשרת צריכה להיות מכוונת בכיוון ההפוך אלינו, המסור צריך לעמוד היטב על משטח שטוח ולא לגעת באף חפץ עם החלק החיתוך. עם כוונון עדין, הברגים מותאמים ברצף הבא L – H – T. עם הבורג L יש צורך “למצוא” את מספר סיבובי המנוע המרבי. לשם כך סובב את הבורג בכיוון השעון, או בכיוון ההפוך, עד שאנו “מגששים” את המקסימום. כאן יש צורך במד טכומטר, או באוזן רגישה למוסיקה, וכדאי שתכיר את צליל מהירות המנוע המרבית, אם תגזים, במיוחד עם הרגולטור H, המנוע ייכשל. תיקון יעלה אגורה יפה, לכן אנו ממליצים בחום להפקיד עבודה כזו לאיש מקצוע.

אם יש לך מד מהירות ואתה יודע את מספר הסיבובים המרבי של המנוע שלך, אז אתה יכול, בסיכון ובסיכון שלך, לנסות להביא את ההתאמה לסיומה. זה ייראה בערך כך: אנו מוצאים את הערך הקרוב ביותר של המהפכות עם הרגולטור L, ואז עם אותם הרגולטורים נחזור נגד כיוון השעון ברבע מסיבוב הבורג. אנחנו עוזבים והולכים אל הרגולטור H, ואם אתה מהדק אותו יותר מדי, המנוע ייכשל..

סובב את הכפתור אל ¼ סובב את הבורג נגד כיוון השעון (אנו מחממים את המנוע לפני זה). אנו מקשיבים היטב או מתמצאים במד המהירות. אם להישמע – האידיאל שלנו, כאשר המנוע במקסימום עובד כמו מנוע ארבע פעימות. אם התערובת עשירה מדי, הצליל צורח. אתה יכול לנסות להשיג ערך ממוצע, לא שיהיה לך אידיאל, אבל להסיר את הצליל הצווח עם בורג. ואם עבודת המסור מתאימה לך, עדיף להשאיר אותה כפי שהיא, עדיף מאשר להישאר ללא מנוע..

אם אפשר היה להתאים פחות או יותר את הברגים L ו- H, אז לא נשאר הרבה – להתאים את מהירות הסרק. האידיאל כאן הוא להבטיח שהמנוע פועל באופן שווה בכל העמדות עד שהשרשרת מתחילה לנוע. סובב בורג זה נגד כיוון השעון עד שהשרשרת נעצרת. אם לא ניתן להשיג זאת, יש צורך בעזרה של מומחה. מסור שרשרת לא מותאם הוא דבר מסוכן מאוד..

קרבורטור מותאם היטב הוא:

 • שרשרת סרק “עומדת”;
 • המנוע מאיץ במהירות;
 • פעולת המנוע דומה למנוע ארבע פעימות.

להלן סרטון של התאמת קרבורטור מסור השרשרת