באיזה תרגיל לבחור

לגבר עם ידיים תרגיל הוא הכלי החשוב ביותר בבית. הידוק בורג במהירות ובאמינות, תליית תמונה, תיקון רהיטים – כל העבודות הקטנות האלה ללא מקדחה בעייתיות לביצוע. אבל תרגילים שונים גם בצורה, מטרה, מחיר ומסה של פרמטרים אחרים..

מקדחה היא כלי חשמלי או אלחוטי, הנחוץ לקדוח חורים בחומר צפוף: עץ, אבן, בטון, מתכת.

אילו תרגילים יש שם

כל התרגילים מחולקים ל בית ו מקצועי. עקרון הפעולה זהה לכולם. הבדלים בכוח, מהירות מקדחה, קוטר חורים, חיי שירות ומחיר. מרכזי כלי עבודה מיוחדים יציעו לך מקצועי למחצה תרגילים. אלו הם דגמי מעבר. אם הם ביתיים, אז יש להם את הנכסים הגלומים באיש המקצוע. אם היא מקצועית, הרי להיפך, נטולת רכיבים כלשהם, אך מצוינת באיכותה ומאריכה ימים.

איזה תרגיל לבחור תלוי במטרתו. אתה יכול לקנות כלי רב עוצמה שיכול לעבוד במשך ימים ולא להיפרד מעומסים כבדים, לשמור אותו באריזה, להוציא אותו פעם בשנה כדי לקדוח חור לבורג לתליית תמונה נוספת במטבח. הסכום הגדול למדי שהוצא במקרה כזה בוזבז לחלוטין. אתה יכול לקנות כלי קטן וקל ולא לוותר עליו, כי תיקונים הפכו לעבודה שלך, אבל לעתים קרובות אתה צריך להישבע, ממורמר על תרגיל שהופך אותו לשיא במהירות – זו גם לא אופציה..

לעבודה תקופתית, ביתית, עדיין עדיף לקנות בית מחיר תרגיל התקציב של המשפחה לא יזדעזע. ואם נעשה שימוש במקדחה יותר משלוש עד ארבע פעמים בשנה, כדאי לרכוש כלי מקצועי..

סוגי מקדחה

התרגיל הומצא כבר מזמן. הוא במקור היה בעבודת יד, כלומר עבודת המקדחה הייתה תלויה ישירות בכמה מאמץ שהופעל על ידי המאסטר שהסובב את הידית. עכשיו תרגיל הידיים הוא נחלת העבר. הדגמים הישנים הוחלפו במקדחים חשמליים ואלחוטיים. הראשון מופעל על ידי החשמל, השני מופעל על ידי סוללות הניתנות להחלפה. באופן כללי נבדלים סוגי התרגילים הבאים:

 • מחורר
 • מקדח פטיש
 • תרגיל קונבנציונאלי
 • מברג (מקדחה אלחוטית)

מקדחה הפטיש מסווגת כמקדחה מקצועית. זהו כלי גדול וחזק לכריתת קירות ולקידוח חורים בבטון, אבן, לבנים ופריצת חומר עודף כגון הסרת אריחים ישנים. התפקיד העיקרי של מקדח פטיש הוא פטיש. הוא כולל אנרגיית השפעה גבוהה, קוטר משעמם גדול, חיי שירות ארוכים ועלות מוגברת. זהו כלי לאנשי מקצוע בתחום הבנייה.

מקדח הפטיש בעל מאפיינים מעט נמוכים יותר ממקדח הפטיש, אך שייך גם לכלים המקצועיים. הוא משמש בעת קידוח חורים באבן, לבנים, בטון. המקדחה של מקדחה כזו מסוגלת להתגבר על חומרים כאלה, מכיוון שבתוכה יש שתי מחסניות המחוברות זו לזו במהלך הפעולה. האחד נמצא בתוך המקדחה, השני מחובר לצ’אק המסתובב. בעת הקידוח, המקדחה בעזרתם רוכשת את הפונקציה של אזמל (או השפעה), שאגב אפשר לכבות אותה אם אין צורך כזה. פועל באמצעות רשת חשמל וסוללות נטענות. מקדח הפטיש קל לשימוש, הוא קל יותר ממקדח פטיש ובעיקר מקדחות מפותלים משמשות לעבודה איתו. במחיר, מקדחה כזו זולה כמעט פי שניים ממקדח פטיש, אך יקרה יותר ממקדח קונבנציונאלי..

מקדח רגיל שונה ממקדח הקשה בכך שאין לו פונקציית השפעה, ולכן הוא אינו יכול לקדוח מתכת, בטון ולבנים, רק עץ. זהו מקדחה ביתית, שהיא טובה בבית עץ, בארץ, לעבודה קטנה באסם, במוסך, בעת הרכבת רהיטים. זה יכול להיות חשמלי או נטען. הראשון נוח כי הוא פועל במשך זמן רב, ואת השני ניתן להעביר לכל מרחק ולקדוח במקום שאין בו שקעי חשמל כלל.

המברג פשוט אפילו יותר – כלי הכרחי להנעת ברגים באתר בנייה, בתיקונים, בהרכבת רהיטים. זה לא ממש תרגיל, אבל זה עובד על אותו עקרון של סיבוב מנגנונים. זהו כלי אלחוטי.

איש כלכלה המועד לתיקונים תכופים מעדיף להחזיק מקדחה ומברג בבית, שכן משימות הכלים הללו שונות.

איפה קונים מקדחה

אם אנחנו בדרך כלל קונים מעיל אופנתי בחנות, ובשר טרי בשוק, אז עם תרגיל זה יותר קשה. את המקדחה ניתן לרכוש בחנויות חומרה, כלי חשמל, סופרמרקטים, וגם מדף. לכל אופציה יתרונות וחסרונות משלה.

קנייה בידיים, כלומר רכישת כלי שכבר נעשה בו שימוש, יש לו מחיר חיובי ובעלים המכיר את עקרון הפעולה ואת כל הפרמטרים (למידע). החיסרון הוא שאין אחריות למכשיר. אם מקדחה כזו הייתה באריזה והייתה בשימוש 2-3 פעמים, היא תשרת אותך נאמנה לאורך זמן. אבל כלי שעבד כל יום במשך זמן רב, השקיע את כל שטח הבטיחות שלו או שכב במוסך לח וקר, במחסן, יתקלקל במהירות ומחירו, אפילו קטן, לא יצדיק..

סופרמרקטים וחנויות מוצרי בית מספקים שירות ושירות אבטחת איכות, אך כאן לא תוכלו להשיג הנחיות מוסמכות ועצות מעשיות בבחירת מותג או דגם. בחנויות כאלה, מטרתו של המוכר היא למכור את הסחורה, ומוכרים אלה עצמם רחוקים מאנשי מקצוע בתחום הבנייה. ואתה לא יכול לנחש את המחיר.

מקדחה טובה, המתאימה לך, על פי הדרישות והצרכים שלך, נמצאת בחנויות חשמל קטנות. ככלל, המנהלים כאן הם אנשים מוכשרים, הם לא ימליצו על דברים רעים. נכון, יש גם מינוס: לעתים קרובות הספקים של החנויות הללו הם חברות מסוימות, כך שבחירת המותג כאן מוגבלת לשניים או שלושה שמות. אבל יש אחריות לאיכות, ותלמד את מאפייני הכלי מאנשי מקצוע.

מקדחות

מנגנון הסיבוב של מקדחה משמש לעתים קרובות לא רק לקידוחים, אלא גם באזורים אחרים, לפעמים רחוק מאוד מבנייה ותיקון. יש מיוחדים מקדחות, שעושים מגוון רחב של עבודות. הם מנקים את המשטחים מחומרי בניין, טוחנים, מבריקים, מערבבים פתרונות, אפילו חותכים את החלקים הדרושים כמסור פאזל.

קבצים מצורפים מקצועיים:

 • עצירות (חרירים ששומרים על זווית ועומק הקידוח)
 • מפוח נסורת
 • אביזרים למיני מקדחה (צ’אק צ’אט)

חרירים למטרות אחרות:

 • חותכים עגולים (לחיתוך עיגולים מעץ, דיקט וחומרים אחרים)
 • מצורף לטחינת עלי כותרת
 • חיבור משטח שחיקה (לרוב גומי)
 • התקשרות לבד לשיוף וליטוש
 • פיסות תכונות שונות להברגה (זוויתי, טטרהדרלי, ממוגנט, צלב)

 • למריטת עופות (להקל באופן משמעותי על עבודתו של חקלא העופות):

מותגי קידוח קיימים

בשוק מוצרי הבנייה, קיימת תחרות בין היצרנים על לקוחותיהם. מקדחה, במיוחד אם מדובר בכלי מקצועי, נוטה להיכשל. עלות התיקונים, היכולת לרכוש חלקי חילוף ותקופת העבודה משפיעים על דעת הצרכנים, ולכן מותגים מתחרים משפרים כל הזמן את הכלים שלהם כדי לא לאבד עמדות מנהיגות..

מבחינת עלות ומערך התכונות, היקרים ביותר הם מקצועיים תרגילים מ Metabo, HILTI ו DeWalt. הם עולים כ- 2,500 עד כמה עשרות אלפי רובלים. אבל מגיע להם גם הכסף שלהם – כלים אמינים, חזקים, פונקציונאליים, עמידים, שאין להם תחליף לחלוטין עבור המאסטר..

רוב החברות מתמקדות בייצור כלים טובים, אך עם פחות יכולות ומעט פחות יקר, בעלות של 2 עד 6,000 רובל, אך ללא דופי באיכות ובזמן העבודה. פלח שוק זה כולל מקדחה בוש (אחת החברות האהובות ביותר בתחום הבנייה, מומחים רבים מנסים לרכוש כלים אחרים מאותו יצרן). לפיכך, GBM 6 RE Professional מיועד לקדוח חורים קטנים, בעוד ש- GBM 32-4 Professional מתאפיין בביצועיו, בעל ארבע מהירויות והוא אמין מאוד גם בעומסים כבדים..

מותג בולט נוסף הוא מקדחה מקיטה, זה כלי הקשה, מיועד למומחים. לרוב המקדחים של מותג זה יש גוף מתכת ובידוד מנוע כפול. זה מבטיח חיי עבודה הגונים. ישנם גם שני סוגים של צ’אק, ללא מפתח ומשוננים, מה שללא ספק מרחיב את היישום שלו..

וכמובן, האיכות היפנית קיימת לא רק במכוניות, אלא גם בכלים חשמליים. מְעוּלֶה מקדח היטאצ’י – מושא רצונם של בעלי מלאכה רבים – שונה הן בתכונותיו והן בצורתו החיננית של אפילו כלי כבד. ארגונומיה, קומפקטיות, משקל קל, אמינות – זה הכל. מנוע מקדחה – מיוחד, המציא ופטנט על ידי חברה זו.

כלי הקשה הרבה יותר משתלמים תרגיל מיומנות. המותג הזה, כמו מקדחה ההשפעה לְעוֹרֵר, פחות מקודם, אבל לא רע בתכונותיו. בדרך כלל הם נרכשים לצורך עבודות בית ותיקונים בדירה, בבית כפרי. הם עולים בערך 1500-2000 רובל. מינוס בעלות וזמינות של חלקים – אם מקדחה מתקלקלת, יותר זול לקנות חדש מאשר לתקן.

כל הדירוג הזה הוא שרירותי למדי, מכיוון שכל מכשיר הוא כמו הרחבת ידו של המאסטר, ולכל מאסטר יש ידו שלו. אחד הכי אוהב את היטאצ’י, ואילו לשני יש הרבה שנים של עבודה. תרגיל אינטרסקול, כלי קל ונוח עם אחיזת גומי, התאמה טובה וביצועים מעולים.