כיצד לבחור מייבש שיער טכני

השימוש במאפיינים של זרימת האוויר החם מבוקש זה מכבר במספר עבודות בנייה. זה הוביל לצורך בשימוש נרחב בכלי חשמל מסוג זה, כגון מייבש שיער טכני..

תוֹכֶן

מייבש שיער טכני – יישום

מייבש שיער טכני, מייבש שיער, אקדח תרמי, אקדח אוויר חם תעשייתי – כל אלה שמות לאותו כלי חשמלי בעל מגוון רחב של יכולות פונקציונאליות. ואכן, היקף היישום של מייבש השיער הטכני הוא כה גדול עד שקשה מאוד להעריך את חשיבותו בעבודות הבנייה. כלי זה, בהיותו מקור אוויר חם, משמש לכל סוגי העבודות הדורשות חימום מקומי:

  • חיתוך וריתוך של צינורות, מוצרי פלסטיק וסרטים סינתטיים,
  • ריכוך וכיפוף של לינוליאום, חומר קירוי, פלסטיק,
  • ריתוך חם של תפרי ריצוף,
  • ניפוץ חלקי עץ,
  • הסרת צבע ישן ממשטחים שונים,
  • האצה או האטה של ​​תהליך התקשות הדבק,
  • חימום מנוע לרכב במזג אוויר קר,
  • ייבוש מקומות שקשה להגיע אליהם.

במקרים מסוימים מייבש שיער יכול להחליף מברשת. יתר על כן, לכלי זה יתרונות בצורה של היעדר הצורך לעבוד עם חומרים דליקים ולהבות פתוחות, ואפשרות להתאים את הטמפרטורה ואת כוח זרימת האוויר..

כיצד לבחור את מייבש השיער הטכני הנכון?

תכונות עיקריות

הדבר הראשון שצריך לחפש בעת בחירת מייבש שיער תעשייתי הוא העוצמה, טמפרטורת זרימת האוויר וביצועי אספקת האוויר..

העוצמה של מייבשי שיער תעשייתיים נעה בין 930 ל- 2300 וואט. מהירות העבודה והיקפו של כלי זה הינם ביחס ישיר לכוח הנצרך על ידו..

מייבש שיער טכני מסוגל לחמם אוויר בטווח טמפרטורות של 100 – 650 ° C..

ביצועי אספקת האוויר משפיעים ישירות על קצב החימום של החלקים. מייבש שיער טכני, בהתאם למצב, מסוגל לנשוף בין 200 ל 650 ליטר אוויר לדקה.

מאפיינים נוספים

תפקיד חשוב ממלא את נוכחותם של פונקציות נוספות, שעיקרן בקרת הטמפרטורה. חלק מהדגמים מצוידים בפונקציית בקרת טמפרטורה משתנה ללא הרף. מכשיר בקרת הטמפרטורה האלקטרוני, שבו הכלי מצויד, מבטיח שהטמפרטורה נשמרת ברמה נתונה ובמקביל מגן על מייבש השיער מפני התחממות יתר. הנוכחות של פונקציה זו מגדילה את חיי הפעולה של המוצר. בנוסף, הוא מאפשר עיבוד חומרים בעלי תכונות מעט שונות..

אם אין פונקציה של בקרת טמפרטורה חלקה, פעולת מייבש השיער קשורה למספר מצבים קבועים. במקרה זה, עליך לבחור מכשיר עם המספר המרבי של מצבים זמינים – ככל שיש יותר, ניתן לבצע מגוון רחב יותר של עבודה עם מייבש שיער זה. בקרת הטמפרטורה בדגמים כאלה מתבצעת באמצעות הידית הממוקמת על ידית הכלי, או בלוח בקרה מיוחד.

מייבש שיער טכני של דגמים מקצועיים מצויד לרוב במערכת ייצוב טמפרטורה אלקטרונית. זה מאפשר לך לשמור על ערך הטמפרטורה שנקבע ללא קשר לרמת העומס..

בבחירת מייבש שיער טכני, חשוב לשים לב לידית: פתוחה או סגורה. מייבש שיער עם ידית פתוחה קטן יותר, אך הידית הסגורה מגנה על ידו של העובד מפני זרימת אוויר חם והתזות של חומר מותך..

הסיכון לכוויות מצטמצם בנוכחות מגן חום מיוחד המכסה את זרבובית אספקת האוויר.

מאפיין חשוב של מייבש שיער הבניין הוא פונקציית אספקת אוויר קר. הוא מאפשר לקרר במהירות את המשטחים המחוברים לאחרונה מבלי לחכות שיתקררו באופן טבעי. ניתן לספק אוויר קר דרך זרבובית נפרדת או דרך אוויר חם. עדיף לבחור באפשרות השנייה, שכן מייבש שיער כזה לאחר החימום מתקרר תוך מספר דקות בלבד.

כדי להפיק את המרב מהפונקציונליות של המכשיר, אתה יכול להשתמש בחרירים למייבש השיער הטכני. כל זרבובית מיועדת לעבודה ספציפית. הזרבובית השטוחה, המשמשת להפצת זרימת האוויר החם, משמשת לייבוש, הפשרה והפרדת צבע. זרבובית צרה משמשת לאיטום יריעות סרט. ניתן לחתוך קלקר בעזרת תוספת חיתוך היוצרת זרם מרוכז של אוויר חם. לעבודה הדורשת ריכוז אוויר מקומי מתאימה זרבובית עגולה המתחדדת לכיוון הקצה. מכסה מגן מאפשר לך לעבוד עם חומרים רגישים להתחממות יתר.

יהיה שימושי עם מעמד או וו תלייה, המאפשר לך לתקן את הכלי במידת הצורך כדי לקחת הפסקה מהעבודה..

בבחירת מייבש שיער טכני כדאי לשים לב לאורך החוט – אורך של 2.5 מ ‘ויותר יאפשר לך לעבוד עם הכלי בצמיחה מלאה.

באיזה דגם לבחור?

כדי לבחור דגם מתאים של מייבש שיער טכני, עליך להחליט על מטרות השימוש בו. לעבודה ביתית פשוטה, דגם פשוט עם הספק נמוך ומערכת סטנדרטים של קבצים מצורפים מתאים. אם מתוכננת עבודה ספציפית יותר, עליך לבחור בכלי בעל הספק גבוה יותר ועם חרירים מיוחדים. אם מתוכננת כמות גדולה של עבודה, כדאי לבחור בדגמים מקצועיים של מייבשי שיער..

הבה נבחן את הפופולריים ביותר.

מייבשי שיער טכניים מקצועיים של בוש מאפשרים לך לבצע עבודה לטווח ארוך ללא הפרעה. לרובם יש פונקציה של בקרת טמפרטורה ללא צעד ומצוידים בהגנה תרמית נשלפת. ל- GHG 660 LCD יש צג קריסטל נוזלי המציג טמפרטורה וזרימת אוויר. לדגם בקרת זרימת אוויר דו-שלבית.

מייבשי שיער טכניים Makita, בשל הביצועים הגבוהים שלהם, נמצאים בשימוש נרחב בעבודה תעשייתית. הם משמשים לריתוך, להסרת ציפויי צבע ולכה ישנים, ניקוי משטחים. דגם HG 650 CK כולל זיכרון אלקטרוני מובנה, שבעה מצבי הפעלה הניתנים לתכנות בנפרד והגנה מפני התחממות יתר וזיהום.

מייבש השיער הטכני של האמר הוא השילוב האופטימלי של אמינות, קלות שימוש ומחיר נוח. הדגם המקצועי HG2000С PREMIUM כולל הגנה תרמית אלקטרונית, המאפשרת לך לבצע עבודה רציפה ולא לדאוג להתחממות יתר של הכלי..

מייבש שיער טכני Interskol הוא מותג מייבשי שיער לבניין ביתי. מייבש שיער Interskol FE2000 ED – דגם מקצועי עם תצוגה דיגיטלית. טמפרטורת יציאה מינימלית מאפשרת לך להתמודד בבטחה עם חומרים רגישים לטמפרטורה, והספק מרבי מבטיח חימום יעיל של משטחים של חלקים גדולים.

המחיר של מייבש שיער טכני תלוי גם בדגם הספציפי ומשתנה בין 30 – 160 דולר. e. בין הדגמים הזולים, הנפוצים ביותר הם מייבשי שיער עם רמת הספק נמוכה ועם בקרת טמפרטורה שלבים. לדגמים המקצועיים יש מגן חום נשלף, מערכת חרירים מורחבת ותפקודי זרימת אוויר קרה ושליטה בטמפרטורה חלקה.