התקנת מגש מקלחת

להפעלה ארוכת טווח של תא המקלחת, יש להתקין את מגש המקלחת כראוי. הטכנולוגיה לביצוע עבודות צריכה להיות מלווה בהתקנה מוכשרת של כל הפרטים המבניים. במאמר זה נתאר את התכונות של התקנת מגש מקלחת בהתאם לכללים והמלצות של מומחים..

תוכן העניינים:

סוגי משטחים

חדר המקלחת הוא תוספת נהדרת לחדר הרחצה, מה שחוסך מקום בחדר. יש להתקין את שיטת התקנת מגש המקלחת בצורה בטוחה. אפשרויות ההתקנה תלויות בסוג המשטחים ובטכנולוגיית ההידוק לחומר ספציפי. עם זאת, חשוב לזכור כי לא ניתן להתקין את כל המשטחים באופן עצמאי, ובמקרים מסוימים, עליך לפנות לעזרה ממומחים..

מגשי מקלחת שונים בהתאם לסוג החומר ממנו הם עשויים. אז, סוגי המבנים הבאים נבדלים:

  • מוצרי ברזל יצוק;
  • משטחים עשויים שיש וקרמיקה;
  • מוצרי פלדה;
  • משטחי אקריליק.

מוצרי השיש נחשבים העמידים והאמינים ביותר, אולם העלות שלהם גבוהה למדי, כך שלא כולם יכולים להרשות לעצמם רכישה כזו. גם משטחי קרמיקה יקרים ובעלי תכונות דקורטיביות מצוינות, אך הם רגישים מדי לנזקים שונים..

אופציה משתלמת היא התקנת מגש מקלחת מחומרים אקריליים. לצורך התקנת המבנה, יש צורך לבנות מסגרת מיוחדת שתתמוך במזרן, כי מוצרים כאלה נוטים להתכופף מתחת למשקל. הערכה כוללת רגלי קיבוע מיוחדות, כמו גם חלקי חיזוק, המבטיחים את חוזק ואמינות ההתקנה בעתיד. לדוגמה, משטחי ברזל יצוק הם הזולים ביותר מבין סוגי המוצרים האחרים. הייחודיות של משטחים כאלה היא עמידותם ואמינותם, אשר מסומנת על ידי החומר המשמש..

היבטים להתקנת משטחים

עלות תא מקלחת תלויה במגוון הפונקציונליות של המוצר. לדוגמא, מקלחת עם הידרומסאז ‘, טלפון, תאורה ואפקטים אחרים תהיה בעלות גבוהה. במקרה זה, חשוב לקחת בחשבון את תשלום העובדים עבור התקנת המבנה כולו. הכי קל להתקין מוצרי אקריליק או פלדה במו ידיך..

במהלך תהליך ההתקנה עשה זאת בעצמך, חשוב לזכור לגבי פילוס המשטח מתחת למקלחת למיקום האנכי של הרגליים. ניתן לראות את טכנולוגיית ההרכבה של המבנה בהוראות המוצר. הם מציינים את תכונות ההתקנה של מוצר פלסטיק או מתכת, ומתארים גם טיפים לחיבור מערכת הביוב לתא מקלחת. ניתן להתקין משטחים על אלמנטים תומכים מפלסטיק הניתנים להחלפה בלבנים.

חשוב לדעת! כדי לבודד את מגש המקלחת, כמו גם לאטום את כל החללים, יש צורך להשתמש בקצף פוליאוריטן בעבודה. עם זאת, שיטה זו עלולה לסבך את עבודת הפירוק או התיקון. כדי לבדוק את ההתקנה הנכונה של מגשי מקלחת, עליך להיכנס לתוכו בזהירות רבה, ולאחר מכן תקבע את יציבות והאמינות של המבנה..

התקנת עשה זאת בעצמך של מזרן אקרילי: תכונות העבודה

החיסרון העיקרי של מוצרי אקריליק הוא היעדר תמיכה מתחת לחלק המרכזי של המזרן. כך, המשטח יכול להיפגע כתוצאה מתנועה לא זהירה. הדבר יגרום לפגיעה בהתקנה ולפגיעה בגוף האדם כתוצאה מהסדק.

לכן, בעת התקנת מזרן אקרילי, חשוב להקפיד על הרצף.

עבודת הכנה

במהלך עבודות שיפוץ בחדר הרחצה, תשומת לב מיוחדת מוקדשת לחיבור מערכת הביוב ואספקת המים. תא המקלחת צריך להיות מחובר למספר מערכות, שהן אספקת מים וניקוז, כמו גם חיווט חשמל. יחד עם זאת, החלק האחרון חייב להיות בעל עמידות גבוהה בפני לחות ומים..

כדי להתקין מגש מקלחת למקלחות, עליך לרכוש צינורות איכותיים ומוצרים אחרים על מנת למנוע דליפה בעתיד. לאחר התקנת כל מערכות התקשורת לשירותים, חשוב לבדוק הכל היטב, במיוחד אספקת המים ועבודת הביוב. כל פתחי הצינורות סגורים עם תקעים זמניים בזמן עבודת ההתקנה.

תהליך התקנה

חשוב ליישר את כל המשטחים במהלך ההתקנה בצורה אנכית בלבד. זה נובע מהצורך בניקוז נכון למערכת הביוב, רק בתנאי של התקנה אידיאלית של המוצר במצב אופקי. זה ימנע היווצרות שלוליות במקלחון. כדי להתקין את המזרן, חשוב ליצור בסיס שטוח של אריחים או קרמיקה..

על מנת להתקין את המזרן כראוי, עליך לתקן את החלק המרכזי של המוצר, בעוד שהמבנה האופקי של המבנה אינו צריך להפריע. כדי לפשט את העבודה, מתאר קווי מתאר סביב כל המשטח של המזרן על מנת לקבוע את המיקום המדויק של המוצר. לאחר מכן, תוכל להתחיל לחבר צינורות ביוב ואלמנטים אחרים..

חיזוק מגש המקלחת

לחוזק ההתקנה של מגשי מקלחת, יש צורך למדוד את המרחק בין המוצר לרצפה. בהתחלה, חשוב להשאיר מקום לניקוז כך שניתן יהיה לנקות או להחליף את צינורות הניקוז מאוחר יותר. חלקים נוספים של התמיכה יכולים להיות לבנים או צינורות פלדה, בהתאם לפרמטרי העיצוב.

גומי מונח על גבי צינורות או לבנים, ולאחר מכן יש לדחוף היטב את התמיכות מתחת לבסיס המזרן האקרילי. לאחר מכן תוכל לחבר את מערכות התקשורת.

הוראות מפורטות להתקנת מגשי מקלחת

לפני שתמשיך בעבודת ההתקנה, עליך להכין את הכלי הדרוש. לצורך ההתקנה תזדקק לחומרים הבאים:

  • קלטת FUM;
  • חומר איטום או דבק מיוחד;
  • כפול ברשת הביוב;
  • אם הערכה אינה כוללת סיפון, עליך לרכוש אותה בכל חנות אינסטלציה.

לאחר מכן, נשקול: כיצד להתקין את מגש המקלחת כראוי בעצמך. תהליך ביצוע העבודה כולל את הרצף הבא:

1. המשטח עם הרגליים חייב להיות מפולס אופקית. לשם כך הרגליים נפרמות בנפרד ומתקנות בברגי נעילה מיוחדים. אם רכשת דוכן ללא תומכים, עליך למלא את הרצפה במלט מרגמה. רמת הבסיס צריכה להתאים למיקום רצפת חדר האמבטיה. לאחר מכן, הם מתחילים בעבודות ההתקנה ועושים את הקישוט, באמצעות אריחי קרמיקה או מוצרים אחרים..

2. חשוב לתקן את המזרן מצידו של הקיר באמצעות דבקים. המפרקים ונקודות ההצמדה חייבים להיות אטומים בנוסף באיטום. כל העבודה צריכה להתבצע בזהירות על מנת להימנע מחדירת מים נוספת בין הקיר למבנה. כפול מחובר למערכת הביוב, בנוכחות סוגים אחרים של חיבור, מותקן טי.

3. יש לחתום היטב את כל חלקי ומפרקי המזרן כדי למנוע דליפת מים והרס המזרן..

4. חשוב להתקין את המזרן מעל למפלס צינורות הביוב. זה הכרחי לגישה נוספת לפריטי תקשורת לתיקון או פירוק שלהם במקרה של תקלה או נזק..

5. לבסוף, בדוק את כל נקודות החיבור. בדוק גם את אספקת המים והניקוז. אם יש נזילה באזורים מסוימים, חשוב להדק את כל החיבורים בצורה יסודית יותר. במידת הצורך, בצע בידוד נוסף.

תכונות התקנת סוגים אחרים של משטחים

את המזרן למונית זולה ניתן להתקין בדרכים שונות, למשל, על בסיס לבנים, על תומכי פלסטיק או מסגרת מתכת. טכנולוגיית העבודה תלויה במאפייני המוצר ובחומרים מהם הוא עשוי.

עבור משטח קרמיקה, אין צורך להתקין תומכים או מתלים אחרים, מכיוון שהמבנה מותקן ישירות על רצפה שטוחה. לא יהיה אישור גובר במקרה זה, ולכן חשוב להניח את כל מערכות התקשורת באיכות ומקצועיות גבוהה. לביצוע עבודות תיקון או החלפת חלקי ביוב יהיה צורך לפרק את המזרן. עונה על השאלה: כיצד להתקין מגש מקלחת ללא רגלי קרמיקה, עליך לצרף את המוצר בעזרת דבק או תערובת מלט לאריחים. אחרון חביב, התקן את חור הניקוז.

להתקנת מוצרי פלדה או ברזל יצוק, עליך להשתמש באלמנטים תומכים אמינים יותר, שהם לבנים. בתחילה, גבולות המשטח מונחים על הרצפה. לאחר מכן מכינים מרגמה מלט ויוצרים לבנים. גובה הבנייה חייב להתאים לפרמטרים של המזרן ובעלי אותה צורה. אסור למזרן להיות במגע עם הרצפה על מנת שתוכל להתקין מערכת תקשורת.

לאחר שלושה ימים, לאחר שהתייבשות המלט, יש להתקין משטח. על גבי הבנייה, עליך למרוח שכבת מלט, ולאחר מכן לצרף את המוצר וליישר אותו במצב אופקי. יש לחבר צינור למערכת הניקוז. אריחים, לוחות דקורטיביים, פסיפסים וגימורים אחרים משמשים כחומרי פנים. זה הכרחי כדי להשלים את המבנה המותקן..

שלא כמו התקנת מגש מקלחת נמוך, מוצרים אחרים צריכים להשתמש במסגרת מתכת או פלסטיק, מה שהופך את תהליך ההתקנה של DIY פשוט. תהליך ביצוע העבודה מורכב מפלוס הרגליים, התקנת המזרן ותיקון חור הניקוז.

בסוף ההתקנה, יש לבדוק את יציבות המבנה. אם המזרן מתנדנד או נקשר, יש לבצע אלמנטים נוספים לתמיכה כלבנים או להצמיד צינורות פלדה.

תהליך ייצור משטחי DIY

זה בהחלט אפשרי להתקין מזרן במו ידיך מבלי לקנות מוצרים דומים בחנויות אינסטלציה. העיקר הוא לדבוק בכללים ובהוראות מפורטות לביצוע העבודה. צורת הבסיס לתא המקלחת יכולה להיות שונה, אתה יכול גם להשתמש בחומרים שונים לגימור, וליצור עיצוב משלך של המבנה. תהליך העבודה כולל את הרצף הבא:

1. ראשית, אנו מסמנים את מקום הניקוז ואת התקנת מערכת הניקוז. אנו מכסים את פני הבסיס מתחת למגש המקלחת בשכבת איטום, וגובה חיפוי הקיר צריך להיות 30 ס”מ.

2. מחסום לבנים מותקן לאורך היקף המבנה, שגובהו צריך להיות יותר מ -5 ס”מ מעל המיקום של חור הניקוז. לאחר מכן, המגהץ נשפך, שאמור להיות 6 ס”מ מתחת לנקודת הניקוז.

3. לאחר שהמגהץ והלבנים התקשו, המכשול מכוסה בשכבת בידוד. מזיגת דבקים או מרגמה מלט מתבצעת בשיפוע קל לכיוון מערכת הניקוז. הטכנולוגיה ליישום התערובת מתחילה מהקצה ועוברת למרכז. חשוב שלא יהיו זוויות נטייה תלולות, מכיוון שזה יוצר מעברים משמעותיים ומרושלים.

4. בסיום העבודה המשטח סיים בחומרים שונים, למשל אריחי קרמיקה, פסיפסים ומוצרים אחרים לפי שיקול דעת הבעלים..

תכונות התקנת הצדדים למגש המקלחת

לאחר קביעת התכונות של התקנת מגש המקלחת, שהווידאו שלו מוצג בסוף המאמר, תוכל להמשיך לבניית הצדדים. אם למזרן יש גובה גדול, יש צורך לבנות צעד אחד או יותר עבור תא המקלחת. בנייה יכולה להיות עשויה לבנים עם התקנת טפסות, אולם סוג החומר המשמש אינו משנה, מכיוון שהשטח יהיה מכוסה באריחים..

לאחר הנחת המדרגות והסרת הטפסות, חשוב לכסות את פני הצדדים בפריימר ושכבת איטום. לאחר מכן, ניתן לכסות את המבנה המעובד והוקם כהלכה בחומרי גימור. חשוב שהגוון וסוג הגימור יתאימו למראה תא המקלחת ולסגנון חדר האמבטיה. חשוב לרצף את הקירות מאחורי המזרן, אלא אם כן הם מסיימים בחומרים עמידים למים. בתור דבק אריחים, עליך לבחור מוצרים עמידים למים ללא תוספת סיליקון, מכיוון שהוא מתכהה עם הזמן ומקלקל את מראה תא המקלחת..

כדי לצייד תא מקלחת בדירה, עדיף לפנות לעזרה ממומחים. זה יאפשר לך להפיץ נכון את העומס על הבסיס, כמו גם להניח את כל מערכות התקשורת. קל יותר להתקין מבנה כזה בבית פרטי או בבית כפרי, שבו אין סכנת הצפה של הקומות התחתונות של הבית. בתהליך ביצוע העבודה, חשוב להדק את כל החלקים והאלמנטים בחוזקה ובאמינות על מנת להאריך את חייו של מגש המקלחת..