הסרת מים מבאר

עם הגידול במספר הבארות, נוצרה הבעיה של טיהור מי התהום מברזל. ישנן מספר דרכים לעזור לך לבצע הליך זה. נשקול עוד את סוגי מערכות דחיית המים והתקנתן..

תוכן העניינים:

מי באר – בדיקת ברזל

וולס הופכים פופולריים למדי בבקתות קיץ, בתים כפריים או קוטג’ים. הם מסוגלים לספק לבניין את המים במלואם. יחד עם זאת, מים מבארות מובחנים בטעם עשיר יותר ורכות נעימה..

לאחר קידוח באר, המים אינם שותים באופן מיידי. ראשית, הם מעבירים אותו למעבדות מיוחדות לצורך ניתוח. לאחר המסקנות החיוביות של התחנה הסניטרית והאפידמיולוגית, המים הופכים מוכנים לשימוש. במקרה זה, המים מהבאר אינם זקוקים למערכת טיהור נוספת..

גורם חשוב להשגת תוצאות אמיתיות הוא דגימת המים הנכונה לניתוח. אם אתה מביא מים שנאספו בצורה לא נכונה, תוצאות המחקר יהיו בלתי מהימנות ב -80% ובמקרה זה עלולות להתעורר בעיות ודרישות לטיהור מים. לכן, לאחר בניית הבאר, קודם כל, תן את המים לניתוח. להלן נשקול כיצד לעשות זאת נכון:

1. מים חייבים להיות בכלי פלסטיק או זכוכית. חל איסור לשאת מים במתכת או במיכלים אחרים.

2. אפשר להשתמש בבקבוקים משומשים, אך אם היו מאוחסנים בהם מים מינרליים מראש. מיכלים לאחר מים מתוקים או מיץ לא יעבדו, שכן חומרים משמרים וצבעים המשמשים לייצורם אינם נשטפים מהכלים אפילו עם מים רותחים..

3. הגודל המרבי של מיכל המים לא יעלה על 1500 מ”ל..

4. בעת שימוש בבקבוקי פלסטיק, מומלץ לשטוף אותו מספר פעמים במים חמים. משטחי זכוכית מטופלים במים רותחים.

5. לאחר מכן, יש לשטוף את המאגר במים שנלקחו לניתוח. אם נלקחים מים מהצינור, לפני מילוי המיכל, יש צורך לפתוח את הברז ולהמתין כעשרים דקות על מנת לחסל את הקיפאון בצינור ולהגביר את דיוק הניתוח..

6. כדי למנוע חדירת חמצן למיכל עם מים, פתח את הברז בהדרגה, והמים צריכים לזרום לאט מאוד..

7. ממלאים את המאגר לחלוטין. בזמן סגירת המכסה, לחץ מעט על הבקבוק כדי להוציא ממנו את כל החמצן..

8. קח שקית ניילון כהה, הכניסי לתוכה את הבקבוק והקחי אותה לחדר העבודה לא יאוחר משלוש שעות לאחר מכן..

9. אם לא ניתן להעביר את המיכל למעבדה במהלך תקופה זו, הכניסו את האריזה למקרר. המים יאוחסנו שם במשך כ -40 שעות..

ניתוח זה הוא הליך הכרחי עבור כל הבעלים של בארות שנחפרו טרי. בנוסף, יש לבצע זאת אחת ל -24 חודשים. אם מופיע טעם לוואי לא נעים או צבע עכור של מים, יש לשלוח אותו מייד לבדיקה. מכיוון שהמים שאליהם נכנסים שפכים או פליטות תעשייתיות הם פרובוקטור להרעלה.

הסרת מים מבאר: סימנים למים באיכות ירודה

העובדה שאיכות המים גרועה מסומנת לא רק בבדיקות מעבדה, אלא במראה שלהן. לכן יש לצרוך מים מבאר, שנראית לבעליה כאיכות ירודה, רק בצורה מבושלת..

אנו מציעים לך להכיר את הסימנים הברורים ביותר למים באיכות ירודה:

1. נוכחות של ריח ביצים רע. הסיבה החשובה ביותר להופעת ריח כזה היא הימצאותו של חומר מימן גופרתי בתוכו. שתיית מים כזו מסוכנת לבריאות.

2. אם נשפכים מים לכלי זכוכית או כלים לבנים, אז נראה גוון צהוב בהיר במראהו. בנוסף, אם נראות עקבות חלודה על פני כיור או קערת אסלה, הדבר מעיד על כך שיש כמות גדולה של ברזל במים. אסור לשתות מים כאלה, אלא רק בצורה מבושלת. למרות שיש לזה טעם של מתכת.

3. נוכחות משקע עכור המתיישב בהדרגה בתחתית המאגר עם נוזל, מעידה על הסתרת קירות הקידוח. בנוסף, בעיה זו מתרחשת עקב פעולה לא תקינה של המסננת. זה קורה שהופעת הבוצה קשורה למשאבת רטט, שעוזרת לשאוב נוזלים למערכת האינסטלציה. מומחים אינם מייעצים להשתמש במשאבה מסוג זה, שכן בשל ריבוי התנודות מתרחשת רזולוציה הדרגתית של קירות החור..

ישנם חמישה סוגים של תרכובות בהן נמצא ברזל בבאר. תפקידו העיקרי של דחיית מים הוא לגרום לתגובות חמצון מסוימות, וכתוצאה מכך הברזל מופרד משאר המרכיבים ומשקע. לאחר מכן נוהל סינון המים מהבאר באמצעות מסננים מיוחדים..

כפי שצוין קודם לכן, כתוצאה מעודף ברזל, המים מקבלים גוון צהוב, ולאחר שהותם הארוכה בכלים נותרו עקבות קורוזיה על קירותיו..

לכן, במערכת אספקת המים, בכניסה לבניין, מותקנים התקני סינון מים מיוחדים. מבנה המסננים מרמז על הימצאותם של תרכובות מחמצנות על דפנותיהם הפנימיות. כאשר מים עוברים במערכת הסינון, הברזל מתחיל לתקשר עם חומצות, לובש צורה מוצקה ונשאר בתחתית המסנן. מסננים אלה דורשים החלפה תקופתית, מאחר שכמות הברזל שנזרקה מחמירה את איכות טיהור המים.

הסרת מים בשיטות לביצוע תהליך זה

הליך טיהור המים מברזל צריך להתבסס על תוצאות מחקרי מעבדה של המים בבאר. תהליך זה מסבך את נוכחותם של תרכובות דו־ערכתיות או טריוולנטיות וברזל אורגני במים. במהלך מעבר המים דרך מערכת הסינון, ההרכב הכימי והפיזי שלו משתנה. הוא אינו משנה את צבעו, הופך לשקוף, כמות המנגן, המימן הגופרתי והברזל יורדת.

אנו מציעים לך להכיר את השיטות העיקריות שיסייעו בהוצאת ברזל מהמים מבאר:

1. מסנני ריאגנט לדחיית מים.

בשל נוכחותו של אמצעי סינון גרגיר שדרכו עוברים מים, המוני ברזל ברזלי, מנגן ומימן גופרית הופכים לתרכובות בלתי מסיסות במים. יתר על כן, יש זרימה הפוכה של מים, בעזרתה ממלאים את אבקת האפייה. במקרה זה, הרכב האשלגן פרגמאנט עובר דרך מבנה הספיגה. לפני השטיפה הסופית של המים מתבצעת תנועת דחיסה מהנקודה העליונה לתחתונה.

בין המאפיינים של שימוש במסנני מים הם:

 • רמת ביצועים גבוהה יחד עם עלות משתלמת;
 • החלמה מהירה תוך 1-1.5 שעות;
 • דרוש מעט מאוד מים כדי ליצור מחדש את המסנן.

בעת בחירת מסנן כזה, שימו לב לגורמים כגון:

 • כמות המים הנצרכת מדי יום;
 • סוג ציוד השאיבה המותקן בבאר;
 • לחץ המים במערכת, הנורמה היא 1.5 אטום;
 • מקום ההתקנה של המסנן, מכיוון שבשום מקרה אסור להקפיא;
 • הימצאותו של מלאי במערכת הביוב, מאחר ושטיפת המסנן דורשת כמות נוספת של מים, אשר מנקזים לתוך הביוב.

2. שימוש בתחנות דפירת מים משולבות.

דרך פופולרית למדי לטיהור מים היא שימוש במערכות מורכבות. לציוד זה יש מספר רב של מסננים רב תכליתיים המאפשרים לך להסיר כמה סוגי תרכובות מהמים, בצורת ברזל, מנגן, קשיות, אמוניום וחומרים אורגניים. מערכות אלו מורכבות מ:

 • התהליך האחראי לדחיית מים, הסרת מסות מנגן ואמוניום, במקרה זה, תפקידו העיקרי של הסופח הוא לנטרל תרכובות אורגניות, מתכות כבדות, צבע יוצא דופן למים;
 • ואחריו השימוש במערכות ריכוך ופילטרים להסרת תרכובות אורגניות.

התכונות בשימוש במערכות משולבות לטיהור מים מבאר כוללות את הרב -פונקציונאליות שלהן ואת השימוש במלח טבליות זול, המאפשר שחזור יכולת הסינון..

3. שיטה לטיהור מים שאינם מגיבים מברזל.

שיטה זו כוללת מילוי עמודת המסנן בבולם בעל פעילות קטליטי גבוהה. כאשר מים עוברים דרך הטור, המעבר של ברזל ממצב דו -דו -משולש מתרחש, בעוד שמראהו משתנה. ברזל בצורה של פתיתי מתכת מתיישב על הסופג ונכנס בהדרגה לביוב.

בין דחיית המים שאינם מגיבים, אנו מדגישים מספר יתרונות:

 • המסנן מסוגל לתפקד כרגיל במשך מספר שנים;
 • בנוסף לברזל מוסרים גזים: מימן גופרתי ומתאן;
 • אינו דורש חומרים מיוחדים להתחדשות, הוא משוחזר עם מים רגילים.

בין החסרונות קיימת עלות גבוהה, הגבוהה פי שניים וחצי ממחיר חומרי ניקוי המגיבים..

מערכות להסרת ברזל – תכונות

תפקידה העיקרי של מערכת דחיית המים הוא טיהורו מברזל ומרכזי מנגן. זה נעשה כשהמים עוברים במערכת הסינון..

זכור כי על מנת שהמערכת תפעל בצורה חלקה ויעילה, יש צורך לחמצן את צורת הברזל של ברזל לצורת ברזל באמצעות מערכות אוורור וכלור..

המדיום לסינון מים מופיע כחומר ממוצא משקעים. הוא מכיל מינרלים מסוגים שונים. בנוסף, קיימת שיטת התחדשות ללא ריאגנטים, הנשלטת באמצעות יחידת בקרה אחת. קיימת אפשרות להשתמש בשיטה ידנית או אוטומטית של הגדרת מסננים..

כל באר דורשת גישה אישית לבחירת מערכת הסינון הנדרשת. מכיוון שהמים שיש בהם שונים בהרכב הכימי ובכמות החומרים המזיקים. הסרת מים על פני השטח מתבצעת בשיטה שאינה מגיבה, המייצרת בנוסף את הסינון המכני שלה.

מי התהום מטוהרים באמצעות מסיר ברזל, המגיב לאחר טיפול פיזי וכימי בצורה של אוורור, כלור.

מחסניות לניקוי מים מספקות טיהור מים יעיל מברזל, מנגן ומתכות דומות. בין היתרונות של מערכות לטיהור מים מברזל, אנו בוחנים:

 • משך הפעולה, כחמש שנים;
 • כלכלה בשימוש;
 • תאימות לסוגים האהובים של מערכות אינסטלציה;
 • עלות משתלמת;
 • היכולת להסיר את כל סוגי תרכובות הברזל;
 • היכולת להאריך את חיי המסננים והבקרים של מערכת האינסטלציה;
 • מגוון רחב של כוח;
 • התחדשות עצמית מעולה.

בעזרת מערכת פיזור המים ניתן לנקות את המערכת לא רק מפני זיהומי ברזל, אלא גם מחומרים התורמים לעלייה בקשיות המים. מתקנים אלה נראים כמו גליל גלילי, שבחלקו העליון ישנם מכשירים השולטים באספקת המים. קיימת אפשרות להזמין ציוד זה המצויד בסוג שליטה ידני. עלותו תהיה זולה יותר, אך הזמן לטיהור המים יגדל..

המים מסופקים לצילינדר בלחץ. לאחר מכן הוא עובר דרך חומרי מילוי בכמויות גדולות, המייצרים תגובות כימיות שהופכות את הברזל לצורה בלתי מסיסה. יתר על כן, המים מטוהרים מזיהומים. כדי לבחור חומר מילוי כזה, עליך ללמוד בעיון את ההרכב הכימי של המים, ובהתאם לכך, בחר את הכמות הנדרשת של ריאגנטים לניקוי.

אפשרית גרסה של שימוש בהרכב כימי מורכב, המסוגלים לפעול הן על שטיפה אוטומטית והן ידנית. כושר העבודה של מסננים כאלה שווה ל 500-6000 ליטר עיבוד מים לשעה. היתרון העיקרי שלהם הוא הקומפקטיות. השימוש במסננים עם שטיפה אוטומטית מאפשר לך לא לשלוט על תהליך הניקוי, הם נוחים וקלים לשימוש.

בעזרת מערכת לטיהור מים, התקנה נוספת של מסננים, החלפת מחסניות, עבודה טכנית על בקרת מים מתבצעת. יחידת פיזור המים תסייע לשפר את מאפייני האיכות שלה מספר פעמים ולהוציא מים מהבאר מהזיהומים המזיקים.

הסרת ברזל עשה זאת בעצמך

לפני שתכיר את ההנחיות לבניית יחידה להסרת ברזל מהמים, אנו מציעים לך להכיר את השיטות העיקריות לטיהור מים מברזל:

1. תהליך חמצון.

זה ידרוש נוכחות של אוזון, כלור, מי חמצן, אוורור, חמצן באוויר. שיטה זו היא הפופולרית ביותר. כדי להאיץ את תהליך הדעת, מומלץ להוסיף חומרי חמצון, כגון כלור, שכן בנוסף לחמצון הוא מחטא מים. לאחר תהליך זה חלקיקי הברזל קטנים מאוד בגודלם ואינם מסוגלים להתמקם על הקרקע בעצמם, ולכן קרישי קרישה באים לעזרתם. תפקידם העיקרי הוא לחזק חלקיקי ברזל, מה שמוביל להתיישבותם בתחתית..

2. שיטת החלפת יונים.

הליך זה לוקח זמן רב לביצוע. זה עוזר לרכך מים קשים מדי. שיטה זו דורשת שימוש במחליפי יונים טבעיים או סינתטיים. הם מסירים לא רק ברזל, אלא גם יוני מגנזיום וסידן.

3. טיפול ביולוגי.

טיהור מים בשיטה ביולוגית מתאפשר על ידי מיקרואורגניזמים, במקרה זה – חיידקי ברזל. הם תורמים להפיכת צורת הברזל לתחמוצת ברזל. החיסרון היחיד בשימוש בשיטה זו הוא זמן הניקוי..

4. אוורור.

ההליך מתבצע באמצעות מזרקים, מדחסים וכו ‘. מים כאלה הם הבטוחים ביותר ומומלצים לשימוש כמי שתייה..

אנו מציעים לך להכיר את ההנחיות לייצור עצמי של אוורור לטיהור מים מבאר:

1. לייצור אוורור, מומלץ להשתמש במיכל רגיל, שיונח על גבעה בצורת עליית גג..

2. אין חשיבות לסוג, גודל וצורה של המיכל. השתמש בפוליאתילן בדרגת מזון או פלסטיק בדרגת מזון כחומר לייצורו..

3. בחרו מיכל ביחס לכמות הנוזלים הנצרכת, עדיף לעשות עתודה של חצי מהנפח. לדוגמה, אם נדרשים 50 ליטר מי שתייה ליום, אז מומלץ לקנות מיכל בנפח של 100 ליטר..

4. תכנית בניית האוורר כוללת:

 • נוכחות של מדחס;
 • שסתום צף האחראי לאספקת מים;
 • חרירי ריסוס מים;
 • מסנן רשת;
 • ברז שדרכו מסירים משקעי ברזל.

5. מים מהבאר עוברים למיכל ועוברים דרך מכשיר שסתום הצוף. הוא מגן על הטנק מפני הצפה.

6. מים נשפכים למיכל בזרם דק, תוך מגע פעיל עם אוויר.

7. הליך האוורור מורכב מכך שברזל יורד מהמים, ולכן יש צורך לספק ברז להסרתו..

8. כמו כן יש לדאוג להימצאותו של חור אוורור מיוחד על מכסה המיכל, דרכו יסופק חמצן למיכל עם מים..