כיצד להחליף את גוף החימום בדוד מים

מחממי מים חשמליים נכנסו בחוזקה לחיינו, בין אם משתמשים בהם בבית או בבית כפרי. אבל, כמו כל טכניקה, הם דורשים תחזוקה ותיקון. ולפי חוק מרפי: “אם יש אפשרות שיכולה לקרות איזושהי צרה, אז זה בהחלט יקרה”. וזה יקרה בזמן הלא נכון מבחינתנו.

וכדי למנוע זאת, חשוב מאוד לעקוב אחר מצבו הטכני של דוד המים. ובסקירה זו נשקול את תדירות התחזוקה, כיצד להחליף את גוף החימום בדוד מים וכיצד לעשות זאת במו ידינו, מבלי להיעזר במרכז שירות..

בניית תנורי חימום חשמליים

על מנת לתקן דוד או לערוך תיקון טכני, עליך להתחיל בחלק התיאורטי, אותו נעשה. המכשיר של דוד מים חשמלי אינו קשה. נתחיל לפי הסדר. בנייתו של מכשיר זה מורכבת מ:

 • הגוף הוא החלק העיקרי, אולי הגדול ביותר, המבנה כולו מורכב על בסיסו;
 • שכבה של בידוד תרמי, יש צורך לחסל את אובדן החום של מים מחוממים;
 • מיכל מים, מיכל שבו מחממים מים;
 • צינור צריכת מים חמים, הבדל בקלות בגודלו;
 • אנודת מגנזיום, ההגנה העיקרית מפני קורוזיה של המיכל וגוף החימום;
 • TEN – מחמם מים בדוד, עקרון הפעולה שלו זהה לקומקום חשמלי;
 • צינור אספקת מים קרים;
 • חיישנים, אולי החלק המתקדם ביותר מבחינה טכנולוגית של דוד המים, הם כוללים תרמוסטט, מתג תרמי ותרמוסטט, הם מפעילים / מכבים באופן אוטומטי את חימום המים ומגנים עליהם;
 • לוח בקרה: ידית תרמוסטט, מחווני כוח ומתג מצב.

אלה החלקים החיוניים של כל דוד מים חשמלי. עכשיו בואו נסתכל מהר על איך זה עובד..

כאשר אתה פותח את הברז במים קרים, המיכל מתחיל להתמלא, לאחר דימום האוויר דרך צינור כניסת המים החמים, תוכל להפעיל את המכשיר לרשת. חיישנים תרמיים רושמים את הטמפרטורה הנמוכה של המים בדוד וסוגרים את מעגל החימום החשמלי של גופי החימום. חימום המים בדוד המים מתחיל. בהתאם למיקום התרמוסטט, הוא נקבע ידנית על ידי המשתמש באמצעות לוח הבקרה, המים מחוממים לטמפרטורה הנדרשת. ברגע שהטמפרטורה המוצהרת של התרמוסטט והתרמוסטט עולה בקנה אחד, גוף החימום כבוי, הדוד נכנס למצב של שמירה על טמפרטורת המים הנדרשת. כאשר נלקחים מים חמים, ההליך הנ”ל חוזר על עצמו שוב, טמפרטורת המים יורדת, התרמוסטט סוגר את מעגל החימום של גופי החימום.

במקרה זה, המחוון בצורה של אור בוער (LED) מודיע למשתמש על תחילת החימום (מופעל) או סיום החימום (כבוי).

בדגמים שונים ובעבור יצרנים שונים, ניתן לצייד את מכשיר דוד המים במערכות הגנה נוספות, מציגים דיגיטליים וכו ‘. אך עקרון הפעולה לכולם זהה למתואר לעיל..

כאשר יש צורך להחליף את האנודה ואת גוף החימום?

בקיצור, תחזוקת דוד המים חייבת להתבצע אחת לשנה, עם ניקוי. אנודת המגנזיום משתנה במהלך 15 – 18 חודשי פעולה רציפים והחלפת גוף החימום בדוד המים – כשהוא מתקלקל.

תחזוקת דוד מים פירושה פירוקו, בדיקת מצב האנודה, גוף חימום וניקוי מבוץ מיושן ומאבנית. בדיקה כזו נחוצה משתי סיבות לפחות: היא מאפשרת להאריך את חיי השירות של המכשיר ולהבחין בבלאי האלמנטים בזמן עם החלפתם הנוספת. בנוגע לתברואה, אני חושב שהכל ברור מהתמונה למעלה..

אנודת המגנזיום המוצגת בתצלום היא המרכיב העיקרי להגנה על חלקי המתכת של דוד המים מפני קורוזיה אלקטרוכימית. דורש החלפה כאשר הבלאי עולה על 40%. זה נקבע בפשטות רבה – לשים ליד האנודה מדוד העבודה ואחד חדש, אם סוג השימוש הוא “פתטי” – שינוי.

הגנה באמצעות אנודת מגנזיום פועלת על פי העיקרון הבא: מגנזיום מתקיים באופן פעיל יותר עם מים מאשר ברזל, ולכן למעשה הוא משתלט על “התקפה” של אטומי חמצן ליצירת תחמוצת מגנזיום. במקרה זה, אטומי הברזל נשארים על כנם, והמיכל אינו נפגע מקורוזיה. בנוסף, האינטראקציה של חמצן ומגנזיום יוצרת מלח “רך” Mg (OH) 3, אשר מוסר בקלות בעת ניקוי דוד המים. בהקשר למאפיינים האמורים חשוב לעקוב אחר מצב האנודה המגנזיום ולבצע החלפה בזמן..

סימנים לצורך בהחלפת גוף החימום בדוד המים של Electrolux ניכרים הן בעת ​​טיפול בדוד המים (אם יש עקבות של פגיעה במעטפת המגן), והן במצבים הבאים:

 • הגנת ה- RCD מופעלת כאשר הדוד מופעל, מה שמעיד על קצר חשמלי או דליפת זרם משמעותית, ככלל, במצבים כאלה התקלקלו ​​גורמי החימום;
 • דוד המים פועל, אך המים אינם מתחממים, אם, כאשר בודקים עם מולטימטר, המתח במגעים של גוף החימום קיים – סביר להניח שהוא פתוח.

נוהל החלפת גוף החימום

הליך החלפת גוף החימום בדוד המים אריסטון, למשל, ותחזוקה כמעט זהים, והם אינם מייצגים דבר מסובך במיוחד. הבה נבחן שלב אחר שלב.

כלי: אנחנו צריכים פיליפס ומברגים ישרים; מפתחות ברגים (רצוי כובע) במידות 14/22 ו -8/10; צְבָת; מולטימטר; סמרטוטים שסופגים לחות היטב או מנגבים (הרבה); האלמנטים של גוף החימום עצמו ו (או) אנודת המגנזיום.

כשהכל מוכן, אנו מתחילים לפרק:

 • אנו מכבים את אספקת המים, ככלל, הברז לכיבוי המים ממוקם ליד הדוד, אם לא, אנו מכבים את הכניסה מהקומה או בכל דרך שעומדת לרשותך;
 • אנו מנתקים את דוד המים מהרשת, או עם תקע מהשקע, או בדרך אחרת העומדת לרשותך;
 • בעזרת מברג, הסר את מכסה המגן ומדוד את היעדר המתח במסופי הכניסה בעזרת מודד. אגב, במצב זה, באמצעות סולם למדידת התנגדות (OM), אתה יכול לבדוק את תקינותם של אלמנטים החימום עצמם, לשם כך אנו מנתקים את החוטים ממגעי אלמנטים החימום ומודדים. אם הם שלמים, המכשיר יראה התנגדות, החץ יסטה, אם לא, הם צריכים להיות מוחלפים.

 • אנו ממשיכים לנקז מים מהמכשיר. ניקוז המים יהיה תלוי בשיטת החיבור שלך. אם מתקין אכפתי, בעת התקנת דוד מים, סיפק ברז נפרד בכניסת המים הקרים – הכל פשוט, אנו מניחים צינור, שולחים אותו לביוב, פותחים את השסתום ומחכים עד שהוא יברח. אם אין קשר כזה, זה יהיה קשה יותר. יהיה עליך לפרוק את צינור אספקת המים הקרים ולנקז את המים לתוך הדלי, עם כמויות גדולות של הדוד – התענוג הוא מתחת לממוצע … אל תשכח לפתוח את ברז יציאת המים החמים, זה הכרחי לאוויר להיכנס למיכל – המים יברחו מהר יותר.
 • לאחר ניקוז המים, ניתן להסיר את הדוד מהתושבת על הקיר, אם יש גישה חופשית לגופי החימום, לא ניתן להסירם. איך שאתה מעדיף.

 • אנו מנתקים את החוטים וכותבים מאיזה צבע החוט. ככלל, הצבעים בכניסה הם כדלקמן: חום – פאזה, כחול – אפס, צבעים אחרים – קרקע. אם יש הזדמנות לצלם – עשה זאת, זה בהחלט יכול להועיל.

 • לאחר שניתקנו את החוטים, אנו ממשיכים להסיר את גוף החימום. ההידוק מאורגן, ככלל, עם 6 ברגים, אך בדגמים שונים ההידוק עשוי להיות שונה, למשל, כמו בדגם שבתמונה למטה. אנחנו לא ממהרים לפרק את כל האגוזים, למרות שניקזנו את המים, חלק מהם וגם אבנית ולכלוך אחר נותרו שם. פותחים בהדרגה ומרוקנים את השאריות לאגן או לכל מיכל אחר. אם הסרת את הדוד מהתושבת, קל יותר כאן – אנו מברגים את כל הברגים ומוציאים את גוף החימום. אנו הופכים את דוד המים ומרוקנים את הנוזל הנותר.

 • כמה דוודים משתמשים בלוחות בקרה אלקטרוניים, אל תיבהלו, אולי יש הרבה חוטים, אבל לא הכל מפחיד כפי שזה נראה. ראשית, בעת ניתוק החוטים, הקלט או צילום. שנית, למסופים רבים יש עיצובים משלהם והם פשוט לא יתאימו למחברים אחרים. אם אתה עושה הכל בזהירות ולא ממהר, הסיכוי לטעות הוא קטן מאוד..
 • לאחר שהוצאנו את גופי החימום, אנו מנקים את המיכל הפנימי של המיכל בעזרת סמרטוט או מפיות. תן לזה להתייבש, ניתן להאיץ הליך זה בעזרת מייבש שיער רגיל..

 • אנו מחליפים את גוף החימום, במידת הצורך, את האנודה ובסדר הפוך אנו אוספים הכל. אנו מתקנים את גוף החימום. אטימות המיכל ובסיס גוף החימום מובטחת על ידי אטם גומי, אם הוא שלם – החזר אותו, אם יש לו שקעים או שבירות – תצטרך לרכוש אחד חדש, אחרת המכשיר ידלוף.
 • אנו מחברים את החלק החשמלי, מונחה על ידי רשומות או תצלומים, שוב אנו בודקים הכל אם הוא תואם את הטופס המקורי. אנו מחברים את מכסה המגן, מחברים את הצינורות ומנסים את אספקת המים הקרים. אל תכלול את הרשת!
 • אם מיכל הדוד מלא, אין דליפה – אנו ממתינים עד שהאוויר מפסיק לצאת דרך ברז המים החמים. אם לא נמצאו בעיות דליפה נוספות, תוכל להתחבר לרשת. אנו מחכים שהמים יתחממו, ואם הכל נעשה, נכון – אנו משתמשים בהם, כמו בעבר, להנאתנו.

לא קשה לרכוש גוף חימום או אנודה. לדוגמה, המחיר של גוף חימום לדוד מים 2 קילוואט טרמקס בחנויות מקוונות נע סביב 20-30 דולר. אנודת המגנזיום זולה אפילו יותר במעברים של 3-5 דולר.

זה בעצם כל ההליך, איך להחליף את גוף החימום בדוד מים, זה עובד במשך שעה וחצי, אבל הסכום שנחסך בתיקונים ישמח בנעימים גם אותך וגם את יקיריך..