איזה פטיש סיבובי עדיף

אם אתה חושב ברצינות לבצע תיקונים, עליך לשים לב לא רק לפיתוח פרויקט עיצוב הבית, לבחירת חומרי בניין וגימור, אלא גם לרכישת כלי מיוחד, שפשוט אי אפשר להסתדר בלעדיו . ציוד כזה ניתן לייחס בבטחה למחורר, אשר בהיותו כלי השפעה, מתמודד בקלות עם הסרת טיח, סתת בטון, סתימת לבנים ועוד מספר עבודות בנייה רציניות. ולמרות שרבים סבורים שמספיק רגיל מספיק למטרות אלה, מקדח הפטיש שונה ממנו מהותית הן בדרך העבודה והן במחיר. לכן, עליך להבין את נבכי עבודתו של כלי כזה, תוך התחשבות בפרטי היצירה הקרובה..

תוֹכֶן:

  • מכשיר ניקוב Makita 2450
  • בוש מכשיר אגרוף
  • מכשיר מחורר Interskol

5. סרטון יוטיוב

מקדח פטיש והבדל שלו ממקדח פטיש

ראשית, אנו מציעים לבחון את ההבדלים בין מקדח פטיש למקדח פטיש. מקדח הפטיש פועל על פי העיקרון הבא: הכלי מכיל שתי מחסני שיניים הנמצאים במגע. בעבודה עם מקדחה במצב השפעה, אתה יוצר איתה לחץ על משטח העבודה, מה שמאלץ את הכלי לקפוץ "לפי השיניים שלהם". חסרונות חמורים של עקרון פעולה זה הם משרעת הלם קטנה, רטט גבוה במהלך הפעולה, כמו גם מאמצים פיזיים משמעותיים שיצטרכו להפעיל על קידוח חומרים קשים. והאינטראקציה המתמדת של המקדחה עם משטחים קשים מביאה לשחיקה מהירה של שיני המחגר, וזו עלות נוספת להחלפתן..

לתרגיל הפטיש אין את כל החסרונות הללו, שכן המבנה הפנימי שלו שונה מהותית ממקדח: כך שהמנגנון של מקדחה פטיש אלקטרו-פנאומטית דומה בדרך כלשהי למכשיר נשק אוטומטי..

קודם כל, מקדח הפטיש הוא ציוד חזק ועמיד במיוחד המיועד לקדוח חורים בכל גודל בחומרים קשים. הרתיעה של מקדחי סלע נמוכה בהרבה ומהירות הנסיעה גבוהה בהרבה. יתרון נוסף של מקדח הפטיש הוא הראש לתיקון המקדחה או המקדחה. בעוד מקדח הפטיש מצויד במנעול פקה, הפטיש הסיבובי מצויד בצ’אק SDS הניתן להחלפה אמין, המאפשר להחליף במהירות את המקדחה או צ’אק ישירות..

פטישים סיבוביים משמשים לקידוח חורים בבטון, אבן, לבנים. מכיוון שהרס הבטון מתרחש בצורה היעילה ביותר מהשפעה, החלק הפועל של המקדחה של מקדח פטיש בנייה נראה כמו אזמל. כשהוא מסתובב, האזמל יוצר חור עגול. הודות לחריצים הספיראליים על המקדחים, מוצרי אזמל מסירים מהחור, וגם התפוקה גדלה.

העיקרון הבסיסי של מקדח הפטיש

מבחינה טכנית, תהליך הקידוח נראה כך: הכונן החשמלי של המכשיר מבטיח את תנועתו החוזרת של הבוכנה, כאשר לסירוגין יש ואקום ועלייה בלחץ האוויר, המניעים את הבוכנה השנייה. -"סיכת ירי", הפוגע בציר הציוד, בשל פער האוויר בין החלוץ לבוכנה נוצר אפקט דעיכה. הוא זה שמפחית את עומסי ההלם על הבוכנה, וכתוצאה מכך, גדל "יכולת הקיום" מנגנון הנעה בוכנה.

על מנת להחליט בעצמך איזה פטיש סיבובי עדיף, אנו ממליצים לך להכיר את המאפיינים הטכניים העיקריים של פטישים סיבוביים:

בנוסף, על מנת להבין איזה פטיש סיבובי הוא הטוב ביותר, עליך לשים לב לחלק מתפקידיו, המסומנים ישירות על ידי יצרני כלי הבנייה. אלו כוללים:

איזה מחורר הכי טוב לבחור

מוצר איכותי במהלך מבחן הביצועים מתאפיין בנוכחות רעש אחיד, ללא כל מטבלים והגברות נוספות, דפיקות אפשריות שניתן להעביר לגוף המוצר. ציוד כזה, שכבר נבחר למאפייני הרעש, צריך לעבור בדיקות נוספות: הפעל את מקדח הפטיש ברשת, ולאחר שהגיע למהירות המרבית, כבה אותו. שימו לב במיוחד לאופן בו הכלי מפסיק לפעול. המחזור צריך לרדת בהדרגה, בצורה חלקה. כאשר המנוע כבוי, השלבים האחרונים של העצירה צריכים להיות מלווים ברעש מובהק מכל חלקי העבודה. הציוד לעולם לא צריך לעצור כמו "מושרשת למקום".

לפי כיתה, מחוררים בדרך כלל מחולקים ל:

  • ריאות,
  • מְמוּצָע,
  • כָּבֵד.

למעמד האור שייכים לכלים במסה של לא יותר מ -3 ק”ג. דגמים כאלה נועדו ליצור חורים בקוטר קטן במשטח הבטון ויכולים להיות בעלי פונקציות הטבועות במקדחים..

מעמד הביניים מיוצג על ידי דגמים במשקל של עד 5 ק”ג. הם משמשים לעבודה כבדה יותר: למשל, לקדוח מבני בטון מזוין.

למכונות כבדות ניתן לייחס נקבים שמשקלם מעל 5 ק”ג. מודל כזה יכול לשמש כפטיש ולשמש את העבודות הקשות ביותר. כמה יצרני פטישים סיבוביים מציעים ללקוחות דגמים מכל הסוגים, למשל פטיש סיבובי מקיטה, אינטרסקול ובוש..

כאשר בוחרים בין דגם לא מקצועי למקצוע של מקדחה, יש לזכור כי יחידות מקצועיות מסוגלות לעמוד בעומסים ארוכים יותר, ועלותן בסדר גודל גבוה יותר ממכונות לא מקצועיות.

בנוסף, לתרגולי סלע מקצועיים יש את האפשרויות הבאות:

מקדחות פטיש ביתיות יש להם משאב די מוגבל של עבודה רציפה, הם לא משמשים לביצוע עבודות מקצועיות, אבל הם הכרחיים במשק הבית. ועוד אקסיומה: ככל שהציוד זול יותר, כך קשה יותר לאיש מקצוע לבצע את המשימה..

כיצד להבדיל בין איש מקצוע לדגמים לא מקצועיים? זה פשוט – לעתים קרובות היצרנים מסמנים אותם בצבעים שונים..

פטישים סיבוביים מיצרנים בעלי שם

מכשיר ניקוב Makita 2450

מקדחה פטיש Makita HR2450 מתאים לקידוח כללי, פטיש וחיתוך. למעשה ניתן לייחס את המודל לכלי מקצועי המייצג את “3 ב -1”: מקדח, מקדחה ומקדח השפעה. הפשטות של הדגם מסתירה אמינות, איכות ומחיר סביר.

הדגם מצויד באלקטרוניקה מובנית – מערכת בקרת מהירות. על ידי הפעלת הלחץ הדרוש על “ההדק”, המודל “החכם” מגיב באופן מיידי, מגביר או מאט את מספר המהפכות. תכונה זו מאפשרת לך לעבוד ביעילות רבה יותר עם חומרים בצפיפות שונה..

מקדחת פטיש Makita HR 2450 מצוידת בצ’אק פלוס SDS, המספק החלפה מהירה של קבצים מצורפים לעבודה. ציוד Makita HR2450 מאופיין בעמידות וביצועים ואמינות גבוהים, הדגם נוח לתפעול בשל היותו מצויד במצמד שחרור המספק החלקה של מנגנונים מסתובבים ומונע טלטולים. הפסקה פתאומית ברשת החשמל תפעיל את הפעלת מערכת השיבוץ, מה שמונע הפעלה לא מכוונת של הציוד..

ואם תוסיף לזה 40 מיקומים זוויתיים אפשריים של הזרבובית, המסופקים בדגם זה, תקבל תשובה לשאלתך “איזה פטיש סיבובי עדיף לקנות לבית”.

בוש מכשיר אגרוף

יש רק דרך אחת אפשרית להרוג שתי ציפורים במכה אחת במרדף אחר איכות גרמנית אמיתית ומחיר סביר – לרכוש פטיש סיבוב מקצועי של בוש. תחת המותג הזה יוצר הפטיש הסיבובי הראשון עם מערכת השפעה פנאומטית..

מכשיר מחורר של בוש אידיאלי הן לשיפוץ הבית והן לעבודה מקצועית. לדוגמה, לשימוש ביתי, אתה יכול לבחור מחורר בוש מקצועי, שעולה קצת יותר מ -100 דולר ובקיבולת של 0.5 קילוואט. דגמים מקצועיים, כמובן, עולים פי כמה, אך כוחם גבוה בהרבה – 1.5 קילוואט.

מבחינת ביצועי הציוד, מקדח הפטיש של בוש 2000 מגיע ל -2300 סל”ד ול -5800 משיכות. מכונות עובדות ביעילות עם מקדחות בקוטר 20 מ”מ בבנייה או בטון.

לדגמים של נקבים Bosch 2400, Bosch 2800 ו- Bosch 3000 יש הספק ממוצע. הספק המנוע הוא 720 וואט, והעוצמה הגבוהה של ההשפעה הפנאומטית – עד 2.6 J מאפשרת לך לעבוד עם חומרים בעלי חוזק מוגבר: סלעים קשים ומחוזקים גבוהים -בטון חזק. הדגמים ארגונומיים, יש מספר שיפורים ונבדלים במספר סיבובי המנוע לדקה. לכן, דגם המחורר של בוש 2400 תומך בסיבוב מקדחות במהירויות של עד 900 סל”ד, ובדגמי בוש 2800 ו -3000 – בין 0 ל -1450 סל”ד..

בחוגים מקצועיים, היעילים ביותר הם פטיש סיבובי 2-24 של בוש, הזמין בשתי גרסאות DFR ו- DSR, וכלי 2-26 של בוש (DFR, DRE ו- DRE-SET). דגם מקדחי הפטיש 2-24 של בוש בהספק של 680 וואט פועל במהירויות נמוכות – עד 870 לדקה, אך כוח פגיעה מספיק גדול הופך אותו לכלי יעיל מאוד לחיתוך או קידוח חומרים בעלי חוזק מוגבר..

מחורר בוש 2-26 הוא מכונה יעילה אף יותר – הספק המנוע הוא 0.8 קילוואט והפעולה האופטימלית של מנגנון ההקשה (השפעה 3 J, 4000 פעימות לדקה) תורמת ליצירת חורים בקוטר של 26 מ”מ. מכשירים אלה יכולים לשמש כפטיש.

מכשיר מחורר Interskol

דגמי אינטרסקופ כפולים קלים סידור אופקי מצויד במהדק לשוקי SDS-Plus ומנגנון השפעה מסוג דחיסת vaum.

הציוד בעל פריסה מסורתית עם מיקום מנוע אופקי. ההפוך מאפשר לך להסיר בקלות את המקדחות שנתקעו, ולאחר התקנת המברג ומברג צ’אק, הכלי הופך למברג חזק וידידותי למשקל. מכונה כזו נחשבת ראויה ל”יד אחת “, מכיוון שאפשר אפילו לעבוד איתה ביד אחת. אנרגיית השפעה נמוכה מאפשרת לכם ליצור חורים בטווח של 4-12 מ”מ – לסוגי הדיבלים הנפוצים ביותר. קיבולת הקידוח בממוצע 25 סנטימטר מעוקב של בטון לדקה בעת קידוח חורים בגודל בינוני. מקדחה של שישה מילימטרים נכנסת 8 ס”מ לתוך הבטון תוך פחות מרבע דקה.

כוח פגיעה של 1.2 J מציין את השקט היחסי של הכלי ורמת רטט נמוכה. המחורר של קו אינטרסקול, בשל קלילותו וקלות השימוש בו, מתאים למדי הן לשימוש ביתי והן לעבודה מקצועית..

אז איזה מקדח עדיף לקנות??

לא משנה איזה דגם של מקדחת פטיש אתה מחליט לרכוש, כלי בוש, אינטרסקול או מקיטה יהפכו לעוזרים חיוניים לעבודה ביתית ומקצועית בעת קידוח חומרים קשים מספיק. בעזרתו העבודה תתקדם קלה, מהירה וטובה יותר..

עם זאת, לפני שתחליטו סופית על בחירת החברה הטובה ביותר – יצרנית הנקבים, בררו בעירכם על זמינות מרכזי שירות לחברה מסוימת. שאל אם יש אחריות לדגם זה וכמה זמן שירות האחריות הוא.

סרטון יוטיוב

סרטון YouTube יעזור לך לבחור את האגרוף הטוב ביותר למטרות ספציפיות.