איך עובדים נכון עם אגרוף

מקדח פטיש הפך לעוזר הכרחי הן בבנייה והן בתיקון. כלי חשמלי רב עוצמה שכזה שכבר מעורר כבוד, מיועד לעבודה בלבנים ובטון, אך באותה מידה ניתן להשתמש בו לעבודה בעץ או מתכת, ממש כמו מקדחה קונבנציונאלית..

איך עובדים עם מקדח פטיש כך שהכלי שבחרתם ישמש שנים רבות? שימוש נכון במקדח הסלע לא רק מגדיל את חיי השירות של הכלי, אלא גם מקטין משמעותית את הסיכון לפציעה במהלך השימוש בו. יש צורך בשיטות עבודה מסוימות שאינן מאפשרות עומס יתר של הכלי, כמו גם לעקוב אחר מניעתו בזמן..

תיאור קצר של הנקבים

כדי להבין כיצד לעבוד נכון עם אגרוף, שקול את יכולותיו..

כלי כוח ידני רב עוצמה זה נועד לפגוע בחומרים קשים כגון בטון מזוין, מתכת ואבן. בעזרת אגרוף אתה יכול לא רק לקדוח חורים בקטרים ​​שונים, אלא גם לשבור אריחים ישנים, לפרוץ את הרצפה והקירות, לנקב פתחים לשירותים.

מקדח הפטיש מסוגל לעבוד במצבים שונים, מה שהופך אותו לכלי כמעט אוניברסלי. סיבוב זה עם השפעה וללא השפעה, קידוח בבטון, אבן, מתכת ועץ, השפעה ללא סיבוב. מקדחה פטיש מקצועית יכולה להחליף גם פטיש.

יש מנגנון הקשה בתוך המחורר – אלקטרו -פנאומטי או אלקטרומכני. כדי להפעיל אותו, פשוט לחץ על כפתור. המנגנון עצמו מייצר מכה, אין צורך במאמצים נוספים.

החיסרון העיקרי של כלי זה הוא משקלו הניכר. לפי משקל, הנקבים מתחלקים באופן מקובל ל -3 קבוצות: עד 18 ק”ג – קלים, מ -18 עד 25 – בינוניים, יותר מ -25 – כבדים. המאפיינים הטכניים מצביעים על כוח ההשפעה, שברוב הפטישים הסיבוביים הביתית יכול להיות בין 2 ל -3 J, ובכלים מקצועיים – מ -2 עד 10 ובין 5 עד 18J, כמו גם תדירות המכות לדקה, בהתאם לעוצמה , מגיע מ 23 אלף מכות לדקה עד 44.5 אלף.

פטישים סיבוביים משתמשים בשתי מערכות חיבור לכלים להחלפה. אלה הם SDS + ו- SDS-MAX. ההבדלים ביניהם בקטרי שוק הם 10 מ”מ ו -18 מ”מ בהתאמה. על מקדחות פטיש קלות, שמשקלן אינו עולה על 5 קילוגרם, מותקן מחסנית SDS +. כלים כאלה יכולים להיות ביתיים ומקצועיים כאחד. צ’אק SDS-MAX מיועד למקדחי סלע במשקל של יותר מ -5 ק”ג. נעשה שימוש מקצועי בכלים של SDS-MAX.

כיצד להכין פטיש סיבוב לעבודה

לפני תחילת העבודה, עליך להבין כיצד להתקין ולהסיר כלי נשלף, שמערכת ההידוק שלו תלויה במשקל המחורר.

הבה נבחן התקנת כלי נשלף באמצעות דוגמה לשימוש במחורר BOSCH GBH 2-26. הוא משתמש במקדחי שוק מסוג SDS + עם ארבע שיפועים. לפני התקנת המקדחה, יש צורך לנקות את שוקו ולשמן אותו עם גריז מיוחד למקדחים. סיכה תורמת לפעולה חלקה יותר של מקדח הסלע ומאריכה את חיי השירות שלו.

כדי להתקין את הכלי, יש להזיז את טבעת הסיכה אחורה. המחסנית נפתחת ומתקינה. אז צריך להפוך אותו מעט ולתקן אותו במיקום הרצוי. לאחר מכן יש לשחרר את טבעת ההחלקה, מה שמאפשר לנעול את הכלי. וודא שהכלי מאובטח כראוי במיקום הרצוי. לפני התקנת או הסרת חלקים, הקפד לוודא שהפטיש הסיבובי כבוי ומנותק מהחשמל..

לעבודה נוחה יותר עם מקדח הפטיש, עליך לחבר אליו ידית נוספת רכה, מה שמפחית את רמת הרטט. לפני תחילת העבודה, ודא שהיא מחוברת היטב.

איך עובדים עם אגרוף במצבים שונים

מצב קידוח

תחילה יש להעביר את הכלי למצב קידוח ללא השפעה. במקרה זה, מתג המתג מותקן מול הסימן, שנראה כמו מקדחה. לאחר מכן, עליך למקם את המקדחה במקום הנכון ולהפעיל את הכלי באמצעות הכפתור. בעת הקידוח, אין צורך ללחוץ חזק על המנקר, הלחץ עליו לא צריך להיות יותר מחמישה ק”ג.

בעת שימוש בשרווחי מקדחה, אין להשתמש בכיוון השעון וקידוח תחת עמדות השפעה, מכיוון שהדבר עלול לפגוע בצ’אק ולגרום לו להיפרד מהכלי החשמלי. כדי למנוע מצב כזה נוספה מקדחת הפטיש פונקציית “חסימת השפעה”, המיועדת לקדוח חורים שונים בעץ או מתכת.

לפני פעולת הכלי בפועל, יש לבדוק את המצב בו הוא נמצא. מקדח הסלע צריך להיות בטל במשך כדקה אחת. שימו לב לתפעול תיבת ההילוכים. לא צריך להיות רעש זר, רעידות ודפיקות. ריחות צריבה או הופעת עשן צריכים גם להתריע. הם יכולים להופיע במקרה של תקלה בכלי החשמל..

מצב קידוח השפעה (קידוח)

ראשית עליך להעביר את מקדח הפטיש למצב קידוח פטיש. במקרה זה, מתג המתג מותקן מעל הסימן עם תמונת מקדחה ופטיש. לאחר מכן, המקדחה חייבת להיות ממוקמת במקום בו יש צורך ליצור חור ולאחר מכן להפעיל את הכלי.

במהלך הקידוח, עליך לנסות לא להטות את המקדחה, לא לאפשר לו להחליק מהנקודה הרצויה. את מקדח הפטיש יש להחזיק בחוזקה, אך אין להפעיל עליו לחץ. לחץ קל נותן תוצאות מיטביות.

כאשר ממלאים את החור בפירורים ואבק, נסו לרוקן את המקדחה החוצה כדי לנקות את הפסולת. זה יקל על המשך העבודה..

בעת קידוח בבטון, המקדח עלול להיתקל בחיזוק. כדי לא לאבד שליטה על הכלי, עליך לקחת בחשבון את האפשרות הזו עוד לפני תחילת העבודה ומיד לנקוט עמדה נוחה, תוך החזקת האגרוף בבטחה..

מצב השפעה

מצב ההשפעה משמש לחבטות ומזמרות, כמו גם לחיתוך. מתג המתג מוגדר למצב פגיעה מעל סימן הפטיש. הכלי חייב להיות מוחזק בשתי ידיים ובחוזקה רבה. הפעל את האגרוף. על מנת שזה יהיה במקום הנכון לשביתה, יש להשקיע מאמץ כלשהו. גם כאן אין צורך בכוח גדול, מכיוון שהתוצאה לא תשתפר מכך..

זכור כי בעוד האגרוף פועל, אינך יכול לשנות את מיקומו.

טכניקות לעבודה נכונה עם אגרוף

1. בעת העבודה יש ​​צורך להשתמש בציוד מגן. אלה כוללים משקפי מגן, כפפות ואטמי אוזניים. אתה צריך לעבוד באוברול מכופתר, להסיר כל מה שעלול להסתיים בטעות בזמן העבודה על המקדחה.

2. אין לדחוף חזק את מקדח הסלע לכיוון הפגיעה או הקידוח. זה לא הכרחי, מכיוון שזה לא ישפיע על כוח ההשפעה והביצועים של הכלי, אבל זה יכול להיכשל בגלל זה..

3. מקדח הפטיש לא צריך לפעול סרק, כי במקרה זה אנרגיית הפגיעה נספגת במנגנונים, וזה מוביל לבלאי נוסף שלהם..

4. כאשר עובדים עם חומר נקבובי ורופף, עדיף להשתמש בקידוח שאינו פטיש כדי להימנע מהתפוררות..

5. כאשר עובדים עם חומרים בעלי קשיות מוגברת, מומלץ להשתמש בחומר סיכה מיוחד. שמן מכונה יכול לשמש כחומר סיכה.

6. עבודה עם מוצקים דורשת גם קירור נוזלי. אמולסיות מיוחדות יכולות לשמש גם כנוזלי חיתוך, גריז או שמן מכונה.

7. אם יש צורך להשתמש במקדחות ארוכות על מנת לחסוך כסף, רצוי להתחיל בקידוחים עם תרגילים קצרים יותר בקוטר זהה..

8. באופן קבוע, בכל 180-200 חורים, עליך לשמן את שוקי המקדחה בשומן, לאחר ניקוים מאבק וניגובם במטלית יבשה. שמן מוצק או ליתוס יכולים לשמש כחומר סיכה..

9. כדי להגדיל את משאבי החומר המתכלה, יש צורך מדי פעם לתת למקדח להתקרר ולקרר את הבורקס במים או בשמן מכונה..

10. יש צורך לפקח על חימום גוף הכלים באזור בו ממוקמת תיבת ההילוכים. עם חום חזק, אתה צריך לקחת הפסקה מהעבודה עד שהתרגיל הפטיש יתקרר. לא מומלץ להשתמש במים לקירור, שכן מים, אם הם נכנסים לתוך המארז, עלולים לפגוע במכשיר..

11. יש צורך להחליף את תקופות העבודה ואת שאר המכשיר. עבור תרגולי סלע מקצועיים, מומלץ לבצע הפסקה של 10 דקות לאחר כל 30 דקות פעולה..

טיפול ותפעול של פטיש רוטרי

אורך חיי השירות שלו תלוי ישירות באופן שבו נשמרים הכללים הבסיסיים להפעלת האגרוף. קודם כל, אתה צריך לשים לב לסיכה של הכלי. לא כדאי לחסוך כאן, במיוחד אם יש לבצע עבודות בטון..

במהלך העבודה תמיד נוצר אבק בנייה רב. אתה יכול להגן על המחורר מפניו באמצעות שואב אבק. בדגמים רבים יש אביזרים מיוחדים בגוף שאליו מחוברת הצינור. כדי להגן על עצמך מפני חלקיקי בטון, אתה יכול לשים מגן על המקדחה, עשוי, למשל, מתחתית בקבוק פלסטיק.

כיצד לעבוד עם מקדח פטיש כדי למנוע התחממות יתר? שימו לב כי הן במהלך סיבוב מהיר והן בעת ​​הפעלת הכלי במהירויות נמוכות, הוא מתחמם מהר מאוד. לכן, חשוב לעקוב אחר אופן הפעולה והמנוחה של מקדח הפטיש..

כדי לא לשאול את השאלה מדוע מקדח הפטיש אינו פועל, עליך לפקח כראוי על כלי העבודה ולשמור אותו במצב תקין. לאחר השימוש, יש לנקות את המכשיר המנותק במטלית רכה. במידת הצורך, אתה יכול גם להשתמש במטלית לחה לחה במי סבון. חובה לנקות את חור האוורור מאבק ולכלוך..

אם בכל זאת, אגרוף הפסיק לפעול, שים לב כי מומחים צריכים לעסוק בתיקון שלו. אגב, עליך לפנות למרכז השירות לאחר שימוש אינטנסיבי בכלי, גם אם הוא תקין. בדיקה שגרתית תסייע במניעת תקלות שעלולות לגרום לפציעה. אין להתעלם מהמלצה זו, במיוחד אם פועלים כלים בעלי עוצמה גבוהה והשפעה חזקה..

כאשר אתה יכול “לעשות רעש” בעזרת אגרוף

שיחה נפרדת על הרעש שנוצר על ידי הכלי במהלך הפעולה. אין זה סוד כי הצליל של תרגיל פטיש פועל בבקרים ובסופי שבוע גורם מעט הנאה מאף אחד. מה אם אתה צריך לבצע תיקונים, אבל אתה לא רוצה לריב עם השכנים שלך? מתי אפשר לעבוד עם אגרוף כדי לא לריב עם החוק? יש לזכור כי על פי החוק, “תקופת השתיקה” במדינה היא מרווח הזמן שבין 23:00 ל -07: 00 בבוקר..

לא כל האנשים מתעוררים בשבע בבוקר, ולכן עדיף לדחות כל תיקון רועש עד השעה תשע לפחות. לכל אזור יש בדרך כלל מסגרת זמן משלו. בחלקם, מותר לבצע עבודות תיקון רק בימי חול משעה 09:00 עד 19:00. לכן, השאלה כמה שעות ועד לאיזו שעה אתה יכול לעבוד עם אגרוף היא הפתרון הטוב ביותר על פי הקוד הניהולי של האזור שלך. התייחסות לחוקים ולתקנות המקומיים לא תהיה מיותרת, ומכיוון שייתכן שיש לקחת בחשבון גם נקודות אחרות בנושא הסדרת עבודות תיקון או מידע אחר שיהיה רלוונטי באזור שלך..