תחנת טוטאל אלקטרונית

התחנה הכוללת האלקטרונית תופסת מקום חשוב בקרב מכשירים למדידות גיאודטיות. ואף על אף המצאת שיטות סריקה בלייזר קרקע ומדידת לוויין, השימוש בתחנה כוללת אלקטרונית מסורתית אינו מאבד את הרלוונטיות שלו..

היקפו של מכשיר דיוק גבוה כל כך רחב עד שאי אפשר להעריך יתר על המידה את ערכו בגיאודזיה. תחנת טוטאל אלקטרונית נחוצה בבנייה, טופוגרפיה, הנדסה, ניהול קרקעות. המכשיר מאפשר לך למדוד סימני גובה, קואורדינטות קוטביות ומלבניות, סטיות וגבהים, שטחי יבשה, כמו גם לעבד נתוני שטח.

העיצוב של מדי טכומטרים אלקטרוניים מודרניים מאפשר לך לעבוד בתנאים של לחות גבוהה או אבק, כמו גם בטמפרטורות נמוכות. שימוש במד לייזר מאפשר מדידת מרחקים במדויק ללא מחזיר אור. דגמים מודרניים של תחנות כולל מצוידים בהתקני מחשוב ואחסון המאחסנים נתוני מדידה או עיצוב, מחשבים את קואורדינטות הנקודות שאינן נגישות למדידות ישירות מתצפיות עקיפות. כמה תחנות סה”כ מודרניות מצוידות במערכת GPS.

תוֹכֶן

כיצד בוחרים תחנת טוטאל אלקטרונית?

התחנה הכוללת האלקטרונית מצוידת במספר רב של אפשרויות טכנולוגיות ופונקציות נוספות. פרמטרים אלה הם שקובעים את המחיר של תחנה כוללת אלקטרונית.

עדיף לרכוש תחנה כוללת, כמו כל מכשיר אחר, מסוחרים מורשים – הדבר יבטיח מפני רכישת מכשיר פגום, בנוסף תקבל אחריות יצרן קניינית.

לפני רכישת תחנת טוטאל אלקטרונית, עליך להחליט על סוג העבודה שלשמה היא תשמש. אם רוב העבודות מתבצעות בשטח, עליך לרכוש מכשיר המצויד בסוללה מרווחת ובעל הגנה מוגברת מפני לחות ואבק. אם לעתים רחוקות משתמשים במצב או ללא שימוש במהלך ההפעלה, נוכחותה של פונקציה זו אינה כה חשובה..

סקירת כמה דגמים של החברות המפורסמות ביותר

כדי לפשט מעט את המשימה של בחירת תחנת טוטאל אלקטרונית, נשקול את המאפיינים העיקריים של הדגמים של היצרנים המפורסמים ביותר..

תחנות טוטאל אלקטרוניות Sokkia

מדי טכומטרים מודרניים של חברת Sokkia היפנית הם מכשירים נוחים ואמינים עם דיוק גבוה ומהירות מדידות. המכשירים מצוידים במדדי לייזר חסרי רפלקטור המאפשרים לך למדוד מרחקים גם בנוכחות הפרעות.

תחנת הטוטאל הכוללת Sokkia SET 650RX מאפשרת מדידות ללא מחזיר אור למרחקים של יותר מ -400 מ ‘לדגם יש כמות מוגברת של זיכרון פנימי, מצויד בהגנה מפני לחות ואבק..

דגם Sokkia CX-106 עומד בדרישות בינלאומיות לביצוע עבודות גיאודטיות. התחנה הכוללת מספקת מדידות מהירות של פינות מבנים ומבנים, משטחים כהים, חוטים ויעדים אחרים שקשה להגיע אליהם, וכן מדידות דרך עלים, ענפים ומכשולים אחרים. מאפיינים ייחודיים של הדגם: צריכת אנרגיה נמוכה, מדידות ללא מחזיר עד 500 מ ‘, הפעלה נוחה, דחיסות, קלילות ועמידות..

תחנת הטוטאל הכוללת Sokkia FX-105 מבוססת Windows עם ממשק ידידותי ואינטואיטיבי למשתמש. הקורה המשובחת ביותר של מד הטווח מספקת מדידות מהירות ומדויקות על מטרות שקשה להגיע אליהן. הדגם מאופיין בנוכחות מערכת קריאת זווית מודרנית ותפעול רציף מסוללה אחת. המכשיר מצויד במערכת הגנה מפני אבק ולחות.

דגם SET1X הוא מכשיר בעל דיוק גבוה המשלב את הפיתוחים והטכנולוגיות המתקדמים ביותר לפתרון בעיות שונות בבנייה, גיאודזיה, טופוגרפיה וניהול קרקעות. מד טווח רב עוצמה מודד מרחקים ללא רפלקטור עד 500 מטרים עם דיוק זוויתי עד 1 “.

תחנות טוטאל אלקטרוניות Leica

כל התחנות המיוצרות על ידי מערכות גיאולוגיות של לייקה מפותחות באמצעות טכנולוגיות חדשניות ומובחנות על ידי מגוון רחב של פונקציות, מהירות גבוהה ודיוק מדידות. המאפיין העיקרי הוא מצב מדידה ללא רפלקטור עד 1000 מטר, מדידות על רפלקטור עד 7.5 ק”מ.

תחנת סך הכל Leica TS06plus R1000 (7") מובחן במהירות המדידות הגבוהה שלה, השימוש בטכנולוגיות העדכניות ביותר ובנוכחות מערך נוח של תוכניות. הדגם מצויד בצניחת לייזר ותצוגת TFT מגע, השליטה מסופקת גם עם מקלדת. טווח מדידה ללא מחזיר עד 1000 מטר, דיוק זוויתי 7".

דגם TS 11 R1000 ארקטי (1") מצויד במד טווח מדויק המודד מרחקים ללא מחזיר עד 1000 מ ‘עם דיוק זוויתי של 1". יש פונקציה של חימום הצג והמקלדת, צניחת לייזר.

תחנת טוטאל אלקטרונית ניקון

תחנות סך אלקטרוניות של ניקון משמשות למגוון רחב של עבודות מדידה. תחנות הטוטאל של ניקון כוללות ממשק ידידותי למשתמש, זיכרון פנימי, יציאות לסנכרון עם מחשב. השימוש במכשירי חברה זו מאפשר לך לצמצם את הזמן המושקע בעיבוד נתונים ולחסל טעויות שנעשות בעת רישום מדידות באופן ידני. ישנם דגמים מיוחדים בטמפרטורה נמוכה בהרכב, המתאימים להפעלה בכפור 30 מעלות.

ניקון Nivo 2.M הוא שילוב של עיצוב צינורות קומפקטי ובטיחות לייזר מהשורה הראשונה. הגוף הקל והקומפקטי מוגן מפני לחות ואבק. טווח מדידה ללא מחזיר אור – 500 מ ‘, דיוק זוויתי – 2".

Nikon Nivo 1C LP Total Station הוא מכשיר קל וקומפקטי בעל מעבד רב עוצמה ותוכנת שטח מובנית לנוחות מרבית בשטח. מד טווח מודד מרחקים ללא רפלקטור עד 500 מ ‘עם דיוק זוויתי של 1".

תחנת טוטאל אלקטרונית טופקון

חברת טופקון היפנית היא מהמובילות בפיתוח ציוד גיאודטי. מוצרי החברה מובחנים בפונקציונליות רחבה, אמינות, קלות שימוש ומחיר נוח..

לתחנת הטוטון האלקטרונית הפשוטה והנוחה Topcon GTS-105N יש לוח מקשים מספרי מורחב, מד טווח רב עוצמה ומספר רב של יישומים. ניתן להשלים את המכשיר עם בקר שטח.

מערכת ההפעלה OS-103L מיועדת לסביבות בטמפרטורות נמוכות. המכשיר בעל רמת הגנה גבוהה מפני לחות ואבק ומאופיין בחיי סוללה ארוכים.

תחנת הטופקון GPT-3002LN הכוללת היא מכשיר בעל טווח מדידה מורחב ללא מחזיר אור (עד 1200 מ ‘). המודל נבדל על ידי שליטה נוחה, נוכחות של תצוגה אינפורמטיבית ומערך גדול של תוכניות.

תחנות טוטאל אלקטרוניות Trimble

תחנות Trimble Total הן פופולריות ראויות בכל רחבי העולם. זאת בשל איכותם, אמינותם ודיוקם. לתחנות Trimble M3 הכוללות יתרונות משמעותיים: עלות נמוכה, אופטיקה באיכות גבוהה, ביצועים מעולים, קומפקטיות ואמינות.

הסרטון מציג מצגת של התחנה הכוללת Trimble M3:

העיצוב המחוספס של Trimble M3 Total Station 5" תוכנן במיוחד לעבודה בשטח. מד טווח רב עוצמה ללא פריזמה מודד מרחקים לנקודות שקשה להגיע אליהם במרחק של עד 400 מ ‘. הדגם מצויד במצביע לייזר מדויק וצניחת לייזר. התחנה הכוללת קלה לתפעול, מה שמקצר את זמן האימון של הצוות.

Trimble M3 DR TA (3") מצויד בתוכנית לאיסוף ועיבוד נתונים ישירות בשטח. המכשיר מצויד במדד לייזר עם טווח במצב ללא רפלקטור עד 400 מ ‘, צניחת לייזר ומצביע לייזר מדויק..

Trimble M3 DR 5" (W) ארקטיק תוכנן במיוחד לעבודה בתנאי מזג אוויר קשים. מד טווח רב עוצמה, מסך מגע ידידותי למשתמש, זיכרון פנימי גדול, הגנה יעילה מפני אבק ולחות הופכים את המכשיר לעוזר אמין בפתרון מגוון רחב של משימות גיאודטיות..

תחנות טוטאל אלקטרוניות סטונקס

סדרת התחנות הכוללות של סטונקס תוכננה לייעל את פרודוקטיביות המדידה. תחנות כולל אלקטרוניות של המותג הזה מאפשרות מדידות מדויקות במצב ללא רפלקטור במהירות מרבית. השימוש בלייזר דק מקל על מיקוד ותוכנות מיוחדות מבטיחות עיבוד נתונים מהיר.

לדגם Stonex R9 AutoLock יש פונקציית מיקוד אוטומטית ומאפשרת לך לבצע מדידות מדויקות ברזולוציה של 1 ”. המכשיר מצויד במסך מגע ומקלדת נוחה.

תחנות סה”כ סטונקס R2 עושות מדידות ללא פריזמה עד 300 מ ‘עם דיוק זוויתי של 2 “ו -5”. מודל זה נועד לפתור בעיות גיאודטיות בסיסיות. המכשיר מצויד במקלדת מורחבת ולחצני פונקציות נוספים, אשר מפשטים את הזנת הנתונים ועיבודם.